Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10. apr 2023
11:15
KFB 2
4
HB 12
2
|
|||||||||||||||||||
10. apr 2023
22:00
Stefan 6
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
12. apr 2023
20:30
Oversidder
B 1903 2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
13. apr 2023
20:30
FB 20
6
Hellas
4
|
|||||||||||||||||||
16. apr 2023
12:00
Frem 6
1
FB 27
4
|
|||||||||||||||||||
17. apr 2023
22:00
Oversidder
KFB 2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2023
20:40
B 1903 2
1
FB 20
1
|
|||||||||||||||||||
19. apr 2023
19:30
FB 27
1
Stefan 6
3
|
|||||||||||||||||||
20. apr 2023
19:00
Hellas
2
Frem 6
2
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2023
12:30
HB 12
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
25. apr 2023
20:45
Oversidder
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
27. apr 2023
19:00
Hellas
B 1903 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
28. apr 2023
18:30
FB 20
1
HB 12
1
|
|||||||||||||||||||
29. apr 2023
11:15
KFB 2
2
FB 27
3
|
|||||||||||||||||||
30. apr 2023
12:00
Frem 6
2
Stefan 6
1
|
|||||||||||||||||||
01. maj 2023
22:00
Oversidder
FB 20
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2023
20:45
B 1903 2
Frem 6
UHT
|
|||||||||||||||||||
03. maj 2023
19:30
FB 27
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
04. maj 2023
19:00
Stefan 6
2
KFB 2
4
|
|||||||||||||||||||
06. maj 2023
11:15
HB 12
2
Hellas
1
|
|||||||||||||||||||
09. maj 2023
20:15
B 1903 2
1
HB 12
0
|
|||||||||||||||||||
11. maj 2023
19:30
Oversidder
Stefan 6
|
|||||||||||||||||||
13. maj 2023
14:00
FB 20
0
FB 27
3
|
|||||||||||||||||||
13. maj 2023
22:00
Hellas
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
14. maj 2023
12:00
Frem 6
1
KFB 2
0
|
|||||||||||||||||||
15. maj 2023
22:00
Oversidder
B 1903 2
|
|||||||||||||||||||
17. maj 2023
19:00
Stefan 6
0
FB 20
1
|
|||||||||||||||||||
20. maj 2023
11:15
KFB 2
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
21. maj 2023
11:15
HB 12
3
Frem 6
0
|
|||||||||||||||||||
21. maj 2023
12:00
FB 27
3
Hellas
5
|
|||||||||||||||||||
23. maj 2023
20:15
B 1903 2
3
FB 27
1
|
|||||||||||||||||||
25. maj 2023
19:30
Hellas
2
Stefan 6
1
|
|||||||||||||||||||
25. maj 2023
20:30
FB 20
KFB 2
UMH
|
|||||||||||||||||||
27. maj 2023
15:00
HB 12
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
28. maj 2023
12:00
Frem 6
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
29. maj 2023
22:00
Frem 6
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
30. maj 2023
20:45
Oversidder
FB 20
|
|||||||||||||||||||
31. maj 2023
19:30
FB 27
1
HB 12
3
|
|||||||||||||||||||
01. jun 2023
19:00
Stefan 6
1
B 1903 2
3
|
|||||||||||||||||||
03. jun 2023
11:15
KFB 2
3
Hellas
1
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
15:00
Hellas
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
15:00
B 1903 2
3
KFB 2
0
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
15:00
HB 12
2
Stefan 6
1
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
15:00
FB 20
1
Frem 6
3
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
15:00
Oversidder
FB 27
|
Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned