|
925661
|
ma10-04 2023
|
20:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
925660
|
ti11-04 2023
|
20:15
|
|
|
B1903
|
|
|
|
|
925665
|
ti11-04 2023
|
20:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
|
925659
|
lø15-04 2023
|
11:15
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
925678
|
lø15-04 2023
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
925679
|
ma17-04 2023
|
20:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
925682
|
ti18-04 2023
|
20:45
|
|
|
|
|
|
|
925681
|
on19-04 2023
|
17:30
|
|
|
|
|
|
|
925683
|
sø23-04 2023
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
925687
|
ma24-04 2023
|
20:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
926075
|
ti25-04 2023
|
20:15
|
|
|
B1903
|
|
|
|
926076
|
ti25-04 2023
|
20:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
926074
|
to27-04 2023
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
926077
|
lø29-04 2023
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
926081
|
ma01-05 2023
|
18:15
|
|
|
|
|
|
|
926080
|
ma01-05 2023
|
20:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
925680
|
ti02-05 2023
|
19:30
|
|
|
Tårnby Stadion
|
|
|
|
926079
|
on03-05 2023
|
17:30
|
|
|
|
|
|
|
926078
|
lø06-05 2023
|
12:00
|
|
|
Tårnby Stadion
|
UMH
|
|
|
926082
|
sø07-05 2023
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
926083
|
ma08-05 2023
|
20:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
926087
|
ti09-05 2023
|
20:15
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
926086
|
on10-05 2023
|
19:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
926085
|
lø13-05 2023
|
12:00
|
|
|
Tårnby Stadion
|
|
|
|
926091
|
ma15-05 2023
|
18:15
|
|
|
|
|
|
|
926088
|
ma15-05 2023
|
20:15
|
|
|
B1903
|
|
|
|
926089
|
on17-05 2023
|
17:30
|
|
|
|
|
|
|
926090
|
on17-05 2023
|
20:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
926094
|
ma22-05 2023
|
19:45
|
|
|
Tårnby Stadion
|
|
|
|
926093
|
ma22-05 2023
|
20:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
926095
|
on24-05 2023
|
17:30
|
|
|
|
|
|
|
926096
|
to25-05 2023
|
19:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
HMH
|
|
|
926084
|
to25-05 2023
|
20:45
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
926097
|
lø27-05 2023
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
UHT
|
|
|
926100
|
ma29-05 2023
|
20:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
926099
|
ti30-05 2023
|
20:15
|
|
|
B1903
|
|
|
|
926102
|
to01-06 2023
|
18:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
926098
|
lø03-06 2023
|
11:15
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
926101
|
lø03-06 2023
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
926092
|
sø04-06 2023
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
HHT
|
|
|
926106
|
ti06-06 2023
|
20:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
926103
|
lø10-06 2023
|
15:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
926104
|
lø10-06 2023
|
15:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
926105
|
lø10-06 2023
|
15:00
|
|
|
|
|
|
|
926107
|
lø10-06 2023
|
15:00
|
|
|
|
|
|
Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned