Herre Senior 2 7M Forår, P4 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
Runde 1
922851
ti11-04 2023
18:30 Copenfalster FF FK Prespa Ryparken Idrætsanlæg
4
-
4
11. apr 2023
18:30
Copenfalster FF
4
FK Prespa
4
Runde 1
922850
on12-04 2023
19:00 Valby 3 Union 3 Valby Idrætspark
4
-
0
12. apr 2023
19:00
Valby 3
4
Union 3
0
Runde 1
922852
on12-04 2023
20:30 KB 3 FB 7 Kunst, KB, P. Bangs Vej
1
-
4
12. apr 2023
20:30
KB 3
1
FB 7
4
Runde 1
922849
to13-04 2023
20:45 FC Culpa FA 2000 2 Valby Idrætspark
3
-
1
13. apr 2023
20:45
FC Culpa
3
FA 2000 2
1
Runde 1
922848
15-04 2023
12:45 Skjold Oversidder Lundehusparken
15. apr 2023
12:45
Skjold
Oversidder
Runde 2
922854
ma17-04 2023
20:30 Oversidder Copenfalster FF
17. apr 2023
20:30
Oversidder
Copenfalster FF
Runde 2
922857
ti18-04 2023
20:30 FB 7 Valby 3 Jens Jessens Vej
2
-
2
18. apr 2023
20:30
FB 7
2
Valby 3
2
Runde 2
922856
on19-04 2023
20:00 Union 3 FC Culpa Grøndal Multicenter
4
-
0
19. apr 2023
20:00
Union 3
4
FC Culpa
0
Runde 2
922855
on19-04 2023
20:15 FA 2000 2 Skjold Jens Jessens Vej
6
-
1
19. apr 2023
20:15
FA 2000 2
6
Skjold
1
Runde 2
922853
23-04 2023
12:00 FK Prespa KB 3 Ryparken Idrætsanlæg
6
-
2
23. apr 2023
12:00
FK Prespa
6
KB 3
2
Runde 3
922861
ti25-04 2023
18:30 Copenfalster FF FA 2000 2 Lersøparken
2
-
4
25. apr 2023
18:30
Copenfalster FF
2
FA 2000 2
4
Runde 3
922862
on26-04 2023
20:30 KB 3 Valby 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
4
26. apr 2023
20:30
KB 3
3
Valby 3
4
Runde 3
922860
to27-04 2023
20:45 FC Culpa FB 7 Valby Idrætspark
4
-
2
27. apr 2023
20:45
FC Culpa
4
FB 7
2
Runde 3
922858
30-04 2023
12:00 FK Prespa Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
30. apr 2023
12:00
FK Prespa
Oversidder
Runde 3
922859
30-04 2023
12:45 Skjold Union 3 Lundehusparken
5
-
7
30. apr 2023
12:45
Skjold
5
Union 3
7
Runde 4
922863
ma01-05 2023
20:30 Oversidder KB 3
01. maj 2023
20:30
Oversidder
KB 3
Runde 4
922867
ti02-05 2023
20:30 FB 7 Skjold Jens Jessens Vej
5
-
6
02. maj 2023
20:30
FB 7
5
Skjold
6
Runde 4
922865
on03-05 2023
19:00 Valby 3 FC Culpa Valby Idrætspark
2
-
3
03. maj 2023
19:00
Valby 3
2
FC Culpa
3
Runde 4
922866
on03-05 2023
20:00 Union 3 Copenfalster FF Grøndal Multicenter
5
-
1
03. maj 2023
20:00
Union 3
5
Copenfalster FF
1
Runde 5
922870
ma08-05 2023
20:30 Oversidder FA 2000 2
08. maj 2023
20:30
Oversidder
FA 2000 2
Runde 5
922871
ti09-05 2023
18:30 Copenfalster FF FB 7 Lersøparken
1
-
1
09. maj 2023
18:30
Copenfalster FF
1
FB 7
1
Runde 4
922864
on10-05 2023
20:15 FA 2000 2 FK Prespa Jens Jessens Vej
7
-
3
10. maj 2023
20:15
FA 2000 2
7
FK Prespa
3
Runde 5
922872
to11-05 2023
20:30 KB 3 FC Culpa Kunst, KB, P. Bangs Vej
0
-
0
11. maj 2023
20:30
KB 3
0
FC Culpa
0
Runde 5
922868
14-05 2023
12:00 FK Prespa Union 3 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
8
14. maj 2023
12:00
FK Prespa
1
Union 3
8
Runde 5
922869
14-05 2023
12:45 Skjold Valby 3 Lundehusparken
4
-
3
14. maj 2023
12:45
Skjold
4
Valby 3
3
Runde 6
922875
on17-05 2023
19:00 Valby 3 Copenfalster FF Valby Idrætspark
2
-
11
17. maj 2023
19:00
Valby 3
2
Copenfalster FF
11
Runde 6
922876
on17-05 2023
20:00 Union 3 Oversidder Grøndal Multicenter
17. maj 2023
20:00
Union 3
Oversidder
Runde 6
922873
to18-05 2023
20:45 FC Culpa Skjold Valby Idrætspark
1
-
1
18. maj 2023
20:45
FC Culpa
1
Skjold
1
Runde 6
922877
fr19-05 2023
18:15 FB 7 FK Prespa Jens Jessens Vej
13
-
1
19. maj 2023
18:15
FB 7
13
FK Prespa
1
Runde 7
922880
ma22-05 2023
20:15 FA 2000 2 Union 3 Jens Jessens Vej
2
-
3
22. maj 2023
20:15
FA 2000 2
2
Union 3
3
Runde 7
922879
ma22-05 2023
20:30 Oversidder FB 7
22. maj 2023
20:30
Oversidder
FB 7
Runde 7
922881
ti23-05 2023
18:30 Copenfalster FF FC Culpa Lersøparken
2
-
3
23. maj 2023
18:30
Copenfalster FF
2
FC Culpa
3
Runde 7
922882
on24-05 2023
20:30 KB 3 Skjold Kunst, KB, P. Bangs Vej
6
-
2
24. maj 2023
20:30
KB 3
6
Skjold
2
Runde 7
922878
28-05 2023
12:00 FK Prespa Valby 3 Ryparken Idrætsanlæg
10
-
3
28. maj 2023
12:00
FK Prespa
10
Valby 3
3
Runde 8
922885
on31-05 2023
19:00 Valby 3 Oversidder Valby Idrætspark
31. maj 2023
19:00
Valby 3
Oversidder
Runde 8
922895
on31-05 2023
20:30 KB 3 Union 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
6
31. maj 2023
20:30
KB 3
4
Union 3
6
Runde 8
922884
to01-06 2023
20:45 FC Culpa FK Prespa Valby Idrætspark
4
-
6
01. jun 2023
20:45
FC Culpa
4
FK Prespa
6
Runde 8
922896
fr02-06 2023
18:15 FB 7 FA 2000 2 Jens Jessens Vej
3
-
5
02. jun 2023
18:15
FB 7
3
FA 2000 2
5
Runde 8
922883
04-06 2023
12:45 Skjold Copenfalster FF Lundehusparken
11
-
2
04. jun 2023
12:45
Skjold
11
Copenfalster FF
2
Runde 6
922874
ma05-06 2023
20:30 FA 2000 2 KB 3 Jens Jessens Vej
7
-
0
05. jun 2023
20:30
FA 2000 2
7
KB 3
0
Runde 9
922900
to08-06 2023
19:00 Copenfalster FF KB 3 Lersøparken
2
-
3
08. jun 2023
19:00
Copenfalster FF
2
KB 3
3
Runde 9
922897
10-06 2023
10:00 FK Prespa Skjold Valby Idrætspark
3
-
5
10. jun 2023
10:00
FK Prespa
3
Skjold
5
Runde 9
922898
10-06 2023
10:00 Oversidder FC Culpa
10. jun 2023
10:00
Oversidder
FC Culpa
Runde 9
922899
10-06 2023
10:00 FA 2000 2 Valby 3 Valby Idrætspark
4
-
3
10. jun 2023
10:00
FA 2000 2
4
Valby 3
3
Runde 9
923047
10-06 2023
10:00 Union 3 FB 7 Valby Idrætspark
0
-
4
10. jun 2023
10:00
Union 3
0
FB 7
4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Nyhed om afsluttende 7:7 dag i Valby IP lørdag den 10. juni 2023

Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fire puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 8,9 og 10 i alle 4 puljer rykker ned

Log ind