Herre Senior 2 7M Forår, P1 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
350743
ma10-04 2023
14:00 FA 2000 3 KFB Jens Jessens Vej
5
-
2
10. apr 2023
14:00
FA 2000 3
5
KFB
2
350744
on12-04 2023
18:00 Nørrebro United 4 Spartak Ciervo Lundehusparken
1
-
3
12. apr 2023
18:00
Nørrebro United 4
1
Spartak Ciervo
3
350747
to13-04 2023
20:15 SSB FB 9 Bavnehøj Idrætsanlæg
5
-
3
13. apr 2023
20:15
SSB
5
FB 9
3
350746
fr14-04 2023
18:30 FB 8 Deportivo Cobayas Jens Jessens Vej
1
-
1
14. apr 2023
18:30
FB 8
1
Deportivo Cobayas
1
350745
16-04 2023
12:00 Amager FF Skjold 4 Kastrup IA ved Diget
4
-
5
16. apr 2023
12:00
Amager FF
4
Skjold 4
5
350748
ma17-04 2023
19:15 Deportivo Cobayas SSB Valby Idrætspark
3
-
5
17. apr 2023
19:15
Deportivo Cobayas
3
SSB
5
350750
ma17-04 2023
20:00 Spartak Ciervo FA 2000 3 Ryparken Idrætsanlæg
7
-
2
17. apr 2023
20:00
Spartak Ciervo
7
FA 2000 3
2
350749
to20-04 2023
19:00 KFB FB 8 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
3
20. apr 2023
19:00
KFB
2
FB 8
3
350751
22-04 2023
10:15 Skjold 4 Nørrebro United 4 Lundehusparken
1
-
1
22. apr 2023
10:15
Skjold 4
1
Nørrebro United 4
1
350752
22-04 2023
12:00 FB 9 Amager FF Jens Jessens Vej
3
-
3
22. apr 2023
12:00
FB 9
3
Amager FF
3
350753
ma24-04 2023
19:15 Deportivo Cobayas KFB Valby Idrætspark
0
-
5
24. apr 2023
19:15
Deportivo Cobayas
0
KFB
5
350757
to27-04 2023
20:15 SSB Amager FF Bavnehøj Idrætsanlæg
7
-
6
27. apr 2023
20:15
SSB
7
Amager FF
6
350756
fr28-04 2023
18:15 FB 8 Spartak Ciervo Jens Jessens Vej
2
-
2
28. apr 2023
18:15
FB 8
2
Spartak Ciervo
2
350755
29-04 2023
14:30 Nørrebro United 4 FB 9 Nørrebroparken
4
-
5
29. apr 2023
14:30
Nørrebro United 4
4
FB 9
5
350754
29-04 2023
16:00 FA 2000 3 Skjold 4 Jens Jessens Vej
3
-
1
29. apr 2023
16:00
FA 2000 3
3
Skjold 4
1
350759
ma01-05 2023
20:00 Spartak Ciervo Deportivo Cobayas Ryparken Idrætsanlæg
5
-
6
01. maj 2023
20:00
Spartak Ciervo
5
Deportivo Cobayas
6
350760
ti02-05 2023
18:00 Amager FF Nørrebro United 4 Kastrup IA ved Diget
6
-
2
02. maj 2023
18:00
Amager FF
6
Nørrebro United 4
2
350758
to04-05 2023
19:00 KFB SSB Kløvermarkens Idrætsanlæg
8
-
2
04. maj 2023
19:00
KFB
8
SSB
2
350761
06-05 2023
10:15 Skjold 4 FB 8 Lundehusparken
3
-
6
06. maj 2023
10:15
Skjold 4
3
FB 8
6
350762
06-05 2023
12:00 FB 9 FA 2000 3 Jens Jessens Vej
1
-
2
06. maj 2023
12:00
FB 9
1
FA 2000 3
2
350767
to11-05 2023
20:15 SSB Nørrebro United 4 Bavnehøj Idrætsanlæg
3
-
0
11. maj 2023
20:15
SSB
3
Nørrebro United 4
0
350766
fr12-05 2023
18:15 FB 8 FB 9 Jens Jessens Vej
7
-
0
12. maj 2023
18:15
FB 8
7
FB 9
0
350765
13-05 2023
12:30 KFB Spartak Ciervo Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
1
13. maj 2023
12:30
KFB
5
Spartak Ciervo
1
350764
13-05 2023
16:00 FA 2000 3 Amager FF Jens Jessens Vej
9
-
1
13. maj 2023
16:00
FA 2000 3
9
Amager FF
1
350769
ma15-05 2023
20:00 Spartak Ciervo SSB Ryparken Idrætsanlæg
5
-
3
15. maj 2023
20:00
Spartak Ciervo
5
SSB
3
350763
ti16-05 2023
21:00 Deportivo Cobayas Skjold 4 Valby Idrætspark
7
-
3
16. maj 2023
21:00
Deportivo Cobayas
7
Skjold 4
3
350772
21-05 2023
10:00 FB 9 Deportivo Cobayas Jens Jessens Vej
2
-
2
21. maj 2023
10:00
FB 9
2
Deportivo Cobayas
2
350770
21-05 2023
12:00 Amager FF FB 8 Kastrup IA ved Diget
4
-
5
21. maj 2023
12:00
Amager FF
4
FB 8
5
350768
21-05 2023
14:30 Nørrebro United 4 FA 2000 3 Nørrebroparken
1
-
4
21. maj 2023
14:30
Nørrebro United 4
1
FA 2000 3
4
350773
ma22-05 2023
19:15 Deportivo Cobayas Amager FF Valby Idrætspark
2
-
2
22. maj 2023
19:15
Deportivo Cobayas
2
Amager FF
2
350771
ma22-05 2023
20:45 Skjold 4 KFB Lundehusparken
1
-
2
22. maj 2023
20:45
Skjold 4
1
KFB
2
350774
to25-05 2023
19:00 KFB FB 9 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
0
25. maj 2023
19:00
KFB
1
FB 9
0
350777
to25-05 2023
20:15 SSB FA 2000 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
3
-
4
25. maj 2023
20:15
SSB
3
FA 2000 3
4
350776
fr26-05 2023
18:15 FB 8 Nørrebro United 4 Jens Jessens Vej
5
-
2
26. maj 2023
18:15
FB 8
5
Nørrebro United 4
2
350778
28-05 2023
14:00 FA 2000 3 FB 8 Jens Jessens Vej
1
-
0
28. maj 2023
14:00
FA 2000 3
1
FB 8
0
350782
ti30-05 2023
19:30 FB 9 Spartak Ciervo Jens Jessens Vej
0
-
1
30. maj 2023
19:30
FB 9
0
Spartak Ciervo
1
350781
to01-06 2023
20:15 SSB Skjold 4 Bavnehøj Idrætsanlæg
3
-
0
01. jun 2023
20:15
SSB
3
Skjold 4
0
350779
fr02-06 2023
18:30 Nørrebro United 4 Deportivo Cobayas Nørrebroparken
0
-
3
02. jun 2023
18:30
Nørrebro United 4
0
Deportivo Cobayas
3
350780
04-06 2023
12:00 Amager FF KFB Kastrup IA ved Diget
5
-
2
04. jun 2023
12:00
Amager FF
5
KFB
2
350775
ma05-06 2023
20:00 Spartak Ciervo Skjold 4 Ryparken Idrætsanlæg
8
-
3
05. jun 2023
20:00
Spartak Ciervo
8
Skjold 4
3
355184
to08-06 2023
19:30 Amager FF Spartak Ciervo Kastrup IA ved Diget
3
-
3
08. jun 2023
19:30
Amager FF
3
Spartak Ciervo
3
350783
10-06 2023
15:00 Deportivo Cobayas FA 2000 3 Valby Idrætspark
2
-
3
10. jun 2023
15:00
Deportivo Cobayas
2
FA 2000 3
3
355185
10-06 2023
15:00 FB 8 SSB Valby Idrætspark
5
-
1
10. jun 2023
15:00
FB 8
5
SSB
1
355186
10-06 2023
15:00 Skjold 4 FB 9 Valby Idrætspark
4
-
2
10. jun 2023
15:00
Skjold 4
4
FB 9
2
355183
10-06 2023
16:15 KFB Nørrebro United 4 Valby Idrætspark
3
-
0
10. jun 2023
16:15
KFB
3
Nørrebro United 4
0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Nyhed om afsluttende 7:7 dag i Valby IP lørdag den 10. juni 2023

Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fire puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 8,9 og 10 i alle 4 puljer rykker ned

Log ind