|
350743
|
ma10-04 2023
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
350744
|
on12-04 2023
|
18:00
|
|
|
Lundehusparken
|
|
|
|
|
350747
|
to13-04 2023
|
20:15
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
350746
|
fr14-04 2023
|
18:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
350745
|
sø16-04 2023
|
12:00
|
|
|
Kastrup IA ved Diget
|
|
|
|
350748
|
ma17-04 2023
|
19:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
350750
|
ma17-04 2023
|
20:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
350749
|
to20-04 2023
|
19:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
350751
|
lø22-04 2023
|
10:15
|
|
|
Lundehusparken
|
|
|
|
350752
|
lø22-04 2023
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
|
350753
|
ma24-04 2023
|
19:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
350757
|
to27-04 2023
|
20:15
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
350756
|
fr28-04 2023
|
18:15
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
350755
|
lø29-04 2023
|
14:30
|
|
|
Nørrebroparken
|
|
|
|
350754
|
lø29-04 2023
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
350759
|
ma01-05 2023
|
20:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
350760
|
ti02-05 2023
|
18:00
|
|
|
Kastrup IA ved Diget
|
|
|
|
350758
|
to04-05 2023
|
19:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
350761
|
lø06-05 2023
|
10:15
|
|
|
Lundehusparken
|
|
|
|
350762
|
lø06-05 2023
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
350767
|
to11-05 2023
|
20:15
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
350766
|
fr12-05 2023
|
18:15
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
350765
|
lø13-05 2023
|
12:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
350764
|
lø13-05 2023
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
350769
|
ma15-05 2023
|
20:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
350763
|
ti16-05 2023
|
21:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
350772
|
sø21-05 2023
|
10:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
350770
|
sø21-05 2023
|
12:00
|
|
|
Kastrup IA ved Diget
|
|
|
|
350768
|
sø21-05 2023
|
14:30
|
|
|
Nørrebroparken
|
|
|
|
350773
|
ma22-05 2023
|
19:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
350771
|
ma22-05 2023
|
20:45
|
|
|
Lundehusparken
|
|
|
|
350774
|
to25-05 2023
|
19:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
350777
|
to25-05 2023
|
20:15
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
350776
|
fr26-05 2023
|
18:15
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
350778
|
sø28-05 2023
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
350782
|
ti30-05 2023
|
19:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
350781
|
to01-06 2023
|
20:15
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
350779
|
fr02-06 2023
|
18:30
|
|
|
Nørrebroparken
|
|
|
|
350780
|
sø04-06 2023
|
12:00
|
|
|
Kastrup IA ved Diget
|
|
|
|
350775
|
ma05-06 2023
|
20:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
355184
|
to08-06 2023
|
19:30
|
|
|
Kastrup IA ved Diget
|
|
|
|
350783
|
lø10-06 2023
|
15:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
355185
|
lø10-06 2023
|
15:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
355186
|
lø10-06 2023
|
15:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
355183
|
lø10-06 2023
|
16:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
Nyhed om afsluttende 7:7 dag i Valby IP lørdag den 10. juni 2023
Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fire puljer rykker op
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 8,9 og 10 i alle 4 puljer rykker ned