|
349145
|
ma10-04 2023
|
22:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
349143
|
on12-04 2023
|
21:00
|
|
|
|
|
|
|
|
349146
|
lø15-04 2023
|
14:00
|
|
|
|
|
|
|
|
349147
|
lø15-04 2023
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
349148
|
ma17-04 2023
|
20:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
349152
|
ti18-04 2023
|
18:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
|
349150
|
on19-04 2023
|
19:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
349151
|
to20-04 2023
|
18:00
|
|
|
|
|
|
|
349144
|
fr21-04 2023
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
349149
|
sø23-04 2023
|
14:30
|
|
|
Nørrebroparken
|
|
|
|
|
349153
|
ti25-04 2023
|
19:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
349156
|
ti25-04 2023
|
20:30
|
|
|
|
|
|
|
349157
|
ti25-04 2023
|
20:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
349154
|
on26-04 2023
|
21:00
|
|
|
|
|
|
|
349155
|
to27-04 2023
|
19:30
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
349159
|
on03-05 2023
|
19:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
349162
|
on03-05 2023
|
19:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
349161
|
to04-05 2023
|
18:00
|
|
|
|
|
|
|
349160
|
lø06-05 2023
|
12:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
349163
|
ma08-05 2023
|
20:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
349166
|
ti09-05 2023
|
20:30
|
|
|
|
|
|
|
349158
|
on10-05 2023
|
20:15
|
|
|
Lundehusparken
|
|
|
|
349164
|
on10-05 2023
|
21:00
|
|
|
|
|
|
|
349167
|
lø13-05 2023
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
349165
|
sø14-05 2023
|
16:00
|
|
|
Nørrebroparken
|
|
|
|
349168
|
ti16-05 2023
|
19:30
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
350718
|
ti16-05 2023
|
20:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
349169
|
on17-05 2023
|
19:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
350716
|
to18-05 2023
|
18:00
|
|
|
|
|
|
|
350715
|
lø20-05 2023
|
12:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
350719
|
ma22-05 2023
|
20:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
350721
|
on24-05 2023
|
19:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
350720
|
fr26-05 2023
|
18:30
|
|
|
Nørrebroparken
|
HMH
|
|
|
350725
|
fr26-05 2023
|
19:30
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
350723
|
lø27-05 2023
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
350722
|
lø27-05 2023
|
16:00
|
|
|
|
|
|
|
350724
|
on31-05 2023
|
21:00
|
|
|
|
|
|
|
350733
|
to01-06 2023
|
19:30
|
|
|
Frederiksberg IP, kunst
|
|
|
|
350726
|
lø03-06 2023
|
12:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
350732
|
sø04-06 2023
|
17:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
350735
|
ma05-06 2023
|
19:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
350734
|
lø10-06 2023
|
11:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
350736
|
lø10-06 2023
|
13:45
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
350738
|
lø10-06 2023
|
15:00
|
|
|
|
|
|
|
350741
|
lø10-06 2023
|
16:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
Oprykning:
De 3 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de to puljer rykker op
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 8,9 og 10 i begge puljer rykker ned