Kontoret holder lukket i morgen torsdag grundet et større arrangement

Serie 4, P2/7 Forår, P7 (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
609465
on30-03 2022
19:30 Sundby Idrætspark
1
-
4
30. mar 2022
19:30
Fremad Amager 3
1
Skjold 8
4
609464
fr01-04 2022
18:00 Valby Idrætspark
4
-
1
01. apr 2022
18:00
CIK 2
4
HIK 4
1
609462
02-04 2022
16:00 Kunst, KB, P. Bangs Vej
5
-
0
02. apr 2022
16:00
KB 7
5
Nørrebro United 2
0
609463
03-04 2022
14:00 Ryparken Idrætsanlæg
6
-
0
03. apr 2022
14:00
B 1960 2
6
FA 2000 9
0
609466
03-04 2022
14:00 Jens Jessens Vej
4
-
3
03. apr 2022
14:00
FB 14
4
Valby 2
3
609474
fr08-04 2022
18:00 Valby Idrætspark
8
-
0
08. apr 2022
18:00
Valby 2
8
CIK 2
0
609468
09-04 2022
10:00 Mimersparken
6
-
2
09. apr 2022
10:00
Nørrebro United 2
6
Fremad Amager 3
2
609473
09-04 2022
16:00 HIK
4
-
2
09. apr 2022
16:00
HIK 4
4
B 1960 2
2
609467
10-04 2022
16:00 Jens Jessens Vej
3
-
0
10. apr 2022
16:00
FB 14
3
Skjold 8
0
609472
10-04 2022
16:00 Jens Jessens Vej
0
-
7
10. apr 2022
16:00
FA 2000 9
0
KB 7
7
609479
on13-04 2022
19:30 Sundby Idrætspark
UHT
13. apr 2022
19:30
Fremad Amager 3
FA 2000 9
UHT
609476
16-04 2022
16:00 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
2
16. apr 2022
16:00
KB 7
2
HIK 4
2
609475
ma18-04 2022
12:00 Fælledparken
0
-
0
18. apr 2022
12:00
Skjold 8
0
Nørrebro United 2
0
609480
ma18-04 2022
14:00 Jens Jessens Vej
4
-
1
18. apr 2022
14:00
FB 14
4
CIK 2
1
609477
ti19-04 2022
18:30 Grønnemosen
3
-
1
19. apr 2022
18:30
B 1960 2
3
Valby 2
1
609489
fr22-04 2022
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
2
22. apr 2022
18:00
CIK 2
1
B 1960 2
2
609494
fr22-04 2022
18:00 Valby Idrætspark
4
-
3
22. apr 2022
18:00
Valby 2
4
KB 7
3
609490
23-04 2022
16:00 HIK
10
-
1
23. apr 2022
16:00
HIK 4
10
Fremad Amager 3
1
609487
24-04 2022
14:00 Mimersparken
1
-
4
24. apr 2022
14:00
Nørrebro United 2
1
FB 14
4
609488
24-04 2022
16:00 Jens Jessens Vej
1
-
2
24. apr 2022
16:00
FA 2000 9
1
Skjold 8
2
609562
ma02-05 2022
19:30 Sundby Idrætspark
1
-
9
02. maj 2022
19:30
Fremad Amager 3
1
Valby 2
9
609556
07-05 2022
10:00 Fælledparken
1
-
2
07. maj 2022
10:00
Skjold 8
1
HIK 4
2
609558
07-05 2022
16:00 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
0
07. maj 2022
16:00
KB 7
3
CIK 2
0
609560
07-05 2022
16:00 Mimersparken
3
-
1
07. maj 2022
16:00
Nørrebro United 2
3
FA 2000 9
1
609565
08-05 2022
14:00 Jens Jessens Vej
1
-
3
08. maj 2022
14:00
FB 14
1
B 1960 2
3
609576
fr20-05 2022
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
6
-
5
20. maj 2022
18:00
CIK 2
6
Fremad Amager 3
5
609610
fr20-05 2022
18:00 Valby Idrætspark
4
-
3
20. maj 2022
18:00
Valby 2
4
Skjold 8
3
609609
21-05 2022
16:00 HIK
5
-
1
21. maj 2022
16:00
HIK 4
5
Nørrebro United 2
1
609573
22-05 2022
16:00 Grønnemosen
0
-
2
22. maj 2022
16:00
B 1960 2
0
KB 7
2
609574
22-05 2022
16:00 Jens Jessens Vej
HHT
22. maj 2022
16:00
FA 2000 9
FB 14
HHT
609611
ti24-05 2022
19:30 Fælledparken
1
-
1
24. maj 2022
19:30
Skjold 8
1
CIK 2
1
613393
on25-05 2022
19:30 Sundby Idrætspark
HHT
25. maj 2022
19:30
Fremad Amager 3
B 1960 2
HHT
611218
28-05 2022
16:00 Mimersparken
UHT
28. maj 2022
16:00
Nørrebro United 2
Valby 2
UHT
613398
29-05 2022
14:00 Jens Jessens Vej
1
-
2
29. maj 2022
14:00
FB 14
1
KB 7
2
611341
29-05 2022
16:00 Jens Jessens Vej
1
-
8
29. maj 2022
16:00
FA 2000 9
1
HIK 4
8
613518
fr03-06 2022
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
3
03. jun 2022
18:00
CIK 2
0
Nørrebro United 2
3
613523
fr03-06 2022
18:00 Valby Idrætspark
UHT
03. jun 2022
18:00
Valby 2
FA 2000 9
UHT
613420
04-06 2022
16:00 Kunst, KB, P. Bangs Vej
UHT
04. jun 2022
16:00
KB 7
Fremad Amager 3
UHT
613522
05-06 2022
14:00 Jens Jessens Vej
2
-
4
05. jun 2022
14:00
FB 14
2
HIK 4
4
613516
05-06 2022
16:00 Grønnemosen
3
-
0
05. jun 2022
16:00
B 1960 2
3
Skjold 8
0
613588
18-06 2022
10:00 Jens Jessens Vej
HHT
18. jun 2022
10:00
FA 2000 9
CIK 2
HHT
613589
18-06 2022
16:00 Sundby Idrætspark
HHT
18. jun 2022
16:00
Fremad Amager 3
FB 14
HHT
613590
18-06 2022
16:00 HIK
UHT
18. jun 2022
16:00
HIK 4
Valby 2
UHT
613586
18-06 2022
16:00 Fælledparken
0
-
6
18. jun 2022
16:00
Skjold 8
0
KB 7
6
613587
18-06 2022
16:00 Mimersparken
HHT
18. jun 2022
16:00
Nørrebro United 2
B 1960 2
HHT
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De otte bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2 - 7 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 10 i puljerne 2 - 7 rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2022.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1, pulje 2 efter foråret 2022.

Log ind