MENU

Hovedstads Pokalen 11:11 Herre Senior (2022) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
258540 1 ma
14-03 2022
Kl. 19:30
Fremad Amager 2 Sønderbro Fight 3 Sundby I P. Opvisn.
4 - 2
258440
1 ti
15-03 2022
Kl. 20:30
Vanløse IF 3 Østerbro IF 2 Vanløse Idrætspark
0 - 6
258536
1 fr
18-03 2022
Kl. 19:00
Nørrebro United 3 CSC 2 Ryparken Idrætsanlæg
0 - 3
258550
1 fr
18-03 2022
Kl. 19:00
B 1903 5 Skjold 2 B1903
2 - 3
258434 1
19-03 2022
Kl. 08:45
KFB 2 B 1903 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
258538
1
19-03 2022
Kl. 11:30
B.93 2 FC Nordhavn 2 B 93 Svanemølleanlæg.
7 - 0
258447
1
19-03 2022
Kl. 12:00
Slægtens 2 B 1903 7 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
258441
1
19-03 2022
Kl. 12:00
Vestia 2 FA 2000 6 Bavnehøj Idrætsanlæg
13 - 1
258541 1
19-03 2022
Kl. 12:30
B 1903 6 Sønderbro Fight 2 B1903
5 - 3
258539 1
19-03 2022
Kl. 14:00
Union 6 B.1908 2 Genforeningspladsen
Hjemmehold taberdømt
258446 1
19-03 2022
Kl. 14:00
Union 3 HB 11 Genforeningspladsen
2 - 1
258551 1
20-03 2022
Kl. 10:15
FC Ryparken 2 Sønderbro Fight 4 Ryparken Idrætsanlæg
6 - 7
258537 1
20-03 2022
Kl. 10:45
HB 8 Dunses Disciple Kunst, Fælledparken
Hjemmehold taberdømt
258508
1
20-03 2022
Kl. 11:15
Nørrebro United 2 KB 4 Kunst, Mimersparken
5 - 6
258433 1
20-03 2022
Kl. 14:00
KB 8 HB 10 Kunst, KB, P. Bangs Vej
6 - 2
258435
1
20-03 2022
Kl. 14:00
Hvidovre IF 3 Union 2 Avedøre Stadion
0 - 2
258436 1
20-03 2022
Kl. 14:00
KB 5 FA 2000 12 Kunst, KB, P. Bangs Vej
Udehold taberdømt
258443
1
20-03 2022
Kl. 16:00
CBS Sport 2 Fremad Amager 3 Jens Jessens Vej
10 - 0
258445 1
20-03 2022
Kl. 16:00
HIK 3 Frem 4 HIK
8 - 3
575156
2
26-03 2022
Kl. 14:00
B.93 2 Frem 3 B 93 Svanemølleanlæg.
3 - 0
575167 2
26-03 2022
Kl. 16:00
FA 2000 13 KFB 2 Jens Jessens Vej
2 - 1
575168 2
26-03 2022
Kl. 16:00
B.1908 2 Sønderbro Fight 4 Sundby Idrætspark
Udehold taberdømt
575180 2
26-03 2022
Kl. 16:00
HIK 3 Union 2 HIK
Udehold taberdømt
575153 2
26-03 2022
Kl. 16:00
Union 3 Hvidovre IF 2 Genforeningspladsen
0 - 8
575169
2
27-03 2022
Kl. 12:30
CSC 2 KB 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5 - 6
575178
2
27-03 2022
Kl. 14:00
CBS Sport 2 KB 8 Jens Jessens Vej
7 - 1
575181 2
27-03 2022
Kl. 14:00
KB 3 Valby 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
Udehold taberdømt
575155
2
27-03 2022
Kl. 15:00
Østerbro IF 2 Bispebjerg 2 Ryparken Idrætsanlæg
3 - 0
575174 2
27-03 2022
Kl. 16:00
FA 2000 9 KB 5 Jens Jessens Vej
5 - 6
575157
2 ma
28-03 2022
Kl. 20:15
FA 2000 7 B 1903 7 Jens Jessens Vej
0 - 4
575179 2 on
06-04 2022
Kl. 18:15
Skjold 2 KFB 3 Ryparken Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
575177 2 on
06-04 2022
Kl. 19:25
KB Fremad Amager 2 Frederiksberg IP, kunst
0 - 6
575154 2 on
13-04 2022
Kl. 20:15
B 1903 6 Copenhagen Celtic 2 B1903
5 - 0
575175 2
17-04 2022
Kl. 14:00
Vestia 2 KFB 5 Bavnehøj Idrætsanlæg
Ude- og hjemmehold taberdømt
575176 2 to
28-04 2022
Kl. 21:00
Bispebjerg 3 Dunses Disciple Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
920150
3 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
CBS Sport 2 B 1903 6 Jens Jessens Vej
3 - 0
920155
3 ti
10-05 2022
Kl. 20:30
B.93 2 KB 4 B 93 Svanemølleanlæg.
3 - 1
920152
3 on
11-05 2022
Kl. 18:00
Hvidovre IF 2 Dunses Disciple Hvidovre IF's baner
9 - 2
920154
3 on
11-05 2022
Kl. 20:00
HIK 3 Østerbro IF 2 Gentofte Sportspark Vest
1 - 3
920151 3 to
12-05 2022
Kl. 19:00
KB 3 B 1903 7 Kunst, KB, P. Bangs Vej
6 - 7
920149 3
14-05 2022
Kl. 14:00
FA 2000 13 B.1908 2 Jens Jessens Vej
1 - 6
217681
4 ti
31-05 2022
Kl. 19:30
Østerbro IF 2 CBS Sport 2 Ryparken Idrætsanlæg
3 - 0
217680 4 on
08-06 2022
Kl. 18:00
B 1903 7 B.1908 2 B1903
3 - 8
217679
4 to
09-06 2022
Kl. 19:15
B.93 2 Skjold 2 B 93 Svanemølleanlæg.
0 - 1
920148 3 to
09-06 2022
Kl. 19:15
KB 5 Fremad Amager 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3 - 1
217682
4 ti
14-06 2022
Kl. 19:00
Hvidovre IF 2 KB 5 Hvidovre IF's baner
8 - 0
335144
5 ti
21-06 2022
Kl. 19:45
Østerbro IF 2 B.1908 2 Ryparken Idrætsanlæg
4 - 1
335143
5 on
22-06 2022
Kl. 18:15
Skjold 2 Hvidovre IF 2 Ryparken Idrætsanlæg
2 - 3
355052
6
26-06 2022
Kl. 14:00
Østerbro IF 2 Hvidovre IF 2 Sundby I P. Opvisn.
1 - 3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid
3) Ved uafgjort efter ordinær spilletid, afgøres kampen ved straffesparkskonkurrence

1. runde - 19. marts 2022 (uge 11)
2. runde - 26. marts 2022 (uge 12)
3. runde - 11. maj 2022 (uge 19)
4. runde - 8. juni 2022 (uge 23)
Semifinaler - 21. juni 2022 (uge 25)
Finale - afvikles Sundby IP, Opvisning, søndag den 26. juni 2022, kl. 16:00 (kan blive flyttet til kl. 14:00).

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

DBU København påsætter dommere i semifinaler og finale.

Skulle der være problemer med at få planlagt kampene, så kontakt DBU Københavns administration på turnering@dbukoebenhavn.dk

Log ind