Hovedstads Pokalen 11:11 Herre Senior (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
258540
ma14-03 2022
19:30 Fremad Amager 2 Sønderbro Fight 3 Sundby I P. Opvisn.
4
-
2
14. mar 2022
19:30
Fremad Amager 2
4
Sønderbro Fight 3
2
258440
ti15-03 2022
20:30 Vanløse IF 3 Østerbro IF 2 Vanløse Idrætspark
0
-
6
15. mar 2022
20:30
Vanløse IF 3
0
Østerbro IF 2
6
258536
fr18-03 2022
19:00 Nørrebro United 3 CSC 2 Ryparken Idrætsanlæg
0
-
3
18. mar 2022
19:00
Nørrebro United 3
0
CSC 2
3
258550
fr18-03 2022
19:00 B 1903 5 Skjold 2 B1903
2
-
3
18. mar 2022
19:00
B 1903 5
2
Skjold 2
3
258434
19-03 2022
08:45 KFB 2 B 1903 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
19. mar 2022
08:45
KFB 2
B 1903 4
UHT
258538
19-03 2022
11:30 B.93 2 FC Nordhavn 2 B 93 Svanemølleanlæg.
7
-
0
19. mar 2022
11:30
B.93 2
7
FC Nordhavn 2
0
258447
19-03 2022
12:00 Slægtens 2 B 1903 7 Valby Idrætspark
1
-
2
19. mar 2022
12:00
Slægtens 2
1
B 1903 7
2
258441
19-03 2022
12:00 Vestia 2 FA 2000 6 Bavnehøj Idrætsanlæg
13
-
1
19. mar 2022
12:00
Vestia 2
13
FA 2000 6
1
258541
19-03 2022
12:30 B 1903 6 Sønderbro Fight 2 B1903
5
-
3
19. mar 2022
12:30
B 1903 6
5
Sønderbro Fight 2
3
258539
19-03 2022
14:00 Union 6 B.1908 2 Genforeningspladsen
HHT
19. mar 2022
14:00
Union 6
B.1908 2
HHT
258446
19-03 2022
14:00 Union 3 HB 11 Genforeningspladsen
2
-
1
19. mar 2022
14:00
Union 3
2
HB 11
1
258551
20-03 2022
10:15 FC Ryparken 2 Sønderbro Fight 4 Ryparken Idrætsanlæg
6
-
7
20. mar 2022
10:15
FC Ryparken 2
6
Sønderbro Fight 4
7
258537
20-03 2022
10:45 HB 8 Dunses Disciple Fælledparken
HHT
20. mar 2022
10:45
HB 8
Dunses Disciple
HHT
258508
20-03 2022
11:15 Nørrebro United 2 KB 4 Mimersparken
5
-
6
20. mar 2022
11:15
Nørrebro United 2
5
KB 4
6
258433
20-03 2022
14:00 KB 8 HB 10 Kunst, KB, P. Bangs Vej
6
-
2
20. mar 2022
14:00
KB 8
6
HB 10
2
258435
20-03 2022
14:00 Hvidovre IF 3 Union 2 Avedøre Stadion
0
-
2
20. mar 2022
14:00
Hvidovre IF 3
0
Union 2
2
258436
20-03 2022
14:00 KB 5 FA 2000 12 Kunst, KB, P. Bangs Vej
UHT
20. mar 2022
14:00
KB 5
FA 2000 12
UHT
258443
20-03 2022
16:00 CBS Sport 2 Fremad Amager 3 Jens Jessens Vej
10
-
0
20. mar 2022
16:00
CBS Sport 2
10
Fremad Amager 3
0
258445
20-03 2022
16:00 HIK 3 Frem 4 HIK
8
-
3
20. mar 2022
16:00
HIK 3
8
Frem 4
3
575156
26-03 2022
14:00 B.93 2 Frem 3 B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
0
26. mar 2022
14:00
B.93 2
3
Frem 3
0
575167
26-03 2022
16:00 FA 2000 13 KFB 2 Jens Jessens Vej
2
-
1
26. mar 2022
16:00
FA 2000 13
2
KFB 2
1
575168
26-03 2022
16:00 B.1908 2 Sønderbro Fight 4 Sundby Idrætspark
UHT
26. mar 2022
16:00
B.1908 2
Sønderbro Fight 4
UHT
575180
26-03 2022
16:00 HIK 3 Union 2 HIK
UHT
26. mar 2022
16:00
HIK 3
Union 2
UHT
575153
26-03 2022
16:00 Union 3 Hvidovre IF 2 Genforeningspladsen
0
-
8
26. mar 2022
16:00
Union 3
0
Hvidovre IF 2
8
575169
27-03 2022
12:30 CSC 2 KB 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
6
27. mar 2022
12:30
CSC 2
5
KB 4
6
575178
27-03 2022
14:00 CBS Sport 2 KB 8 Jens Jessens Vej
7
-
1
27. mar 2022
14:00
CBS Sport 2
7
KB 8
1
575181
27-03 2022
14:00 KB 3 Valby 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
UHT
27. mar 2022
14:00
KB 3
Valby 4
UHT
575155
27-03 2022
15:00 Østerbro IF 2 Bispebjerg 2 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
0
27. mar 2022
15:00
Østerbro IF 2
3
Bispebjerg 2
0
575174
27-03 2022
16:00 FA 2000 9 KB 5 Jens Jessens Vej
5
-
6
27. mar 2022
16:00
FA 2000 9
5
KB 5
6
575157
ma28-03 2022
20:15 FA 2000 7 B 1903 7 Jens Jessens Vej
0
-
4
28. mar 2022
20:15
FA 2000 7
0
B 1903 7
4
575179
on06-04 2022
18:15 Skjold 2 KFB 3 Ryparken Idrætsanlæg
UHT
06. apr 2022
18:15
Skjold 2
KFB 3
UHT
575177
on06-04 2022
19:25 KB Fremad Amager 2 Frederiksberg IP, kunst
0
-
6
06. apr 2022
19:25
KB
0
Fremad Amager 2
6
575154
on13-04 2022
20:15 B 1903 6 Copenhagen Celtic 2 B1903
5
-
0
13. apr 2022
20:15
B 1903 6
5
Copenhagen Celtic 2
0
575175
17-04 2022
14:00 Vestia 2 KFB 5 Bavnehøj Idrætsanlæg
UHHT
17. apr 2022
14:00
Vestia 2
KFB 5
UHHT
575176
to28-04 2022
21:00 Bispebjerg 3 Dunses Disciple Ryparken Idrætsanlæg
HHT
28. apr 2022
21:00
Bispebjerg 3
Dunses Disciple
HHT
920150
ti03-05 2022
19:00 CBS Sport 2 B 1903 6 Jens Jessens Vej
3
-
0
03. maj 2022
19:00
CBS Sport 2
3
B 1903 6
0
920155
ti10-05 2022
20:30 B.93 2 KB 4 B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
1
10. maj 2022
20:30
B.93 2
3
KB 4
1
920152
on11-05 2022
18:00 Hvidovre IF 2 Dunses Disciple Hvidovre IF's baner
9
-
2
11. maj 2022
18:00
Hvidovre IF 2
9
Dunses Disciple
2
920154
on11-05 2022
20:00 HIK 3 Østerbro IF 2 Gentofte Sportspark Vest
1
-
3
11. maj 2022
20:00
HIK 3
1
Østerbro IF 2
3
920151
to12-05 2022
19:00 KB 3 B 1903 7 Kunst, KB, P. Bangs Vej
6
-
7
12. maj 2022
19:00
KB 3
6
B 1903 7
7
920149
14-05 2022
14:00 FA 2000 13 B.1908 2 Jens Jessens Vej
1
-
6
14. maj 2022
14:00
FA 2000 13
1
B.1908 2
6
217681
ti31-05 2022
19:30 Østerbro IF 2 CBS Sport 2 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
0
31. maj 2022
19:30
Østerbro IF 2
3
CBS Sport 2
0
217680
on08-06 2022
18:00 B 1903 7 B.1908 2 B1903
3
-
8
08. jun 2022
18:00
B 1903 7
3
B.1908 2
8
217679
to09-06 2022
19:15 B.93 2 Skjold 2 B 93 Svanemølleanlæg.
0
-
1
09. jun 2022
19:15
B.93 2
0
Skjold 2
1
920148
to09-06 2022
19:15 KB 5 Fremad Amager 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
1
09. jun 2022
19:15
KB 5
3
Fremad Amager 2
1
217682
ti14-06 2022
19:00 Hvidovre IF 2 KB 5 Hvidovre IF's baner
8
-
0
14. jun 2022
19:00
Hvidovre IF 2
8
KB 5
0
335144
ti21-06 2022
19:45 Østerbro IF 2 B.1908 2 Ryparken Idrætsanlæg
4
-
1
21. jun 2022
19:45
Østerbro IF 2
4
B.1908 2
1
335143
on22-06 2022
18:15 Skjold 2 Hvidovre IF 2 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
3
22. jun 2022
18:15
Skjold 2
2
Hvidovre IF 2
3
355052
26-06 2022
14:00 Østerbro IF 2 Hvidovre IF 2 Sundby I P. Opvisn.
1
-
3
26. jun 2022
14:00
Østerbro IF 2
1
Hvidovre IF 2
3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid
3) Ved uafgjort efter ordinær spilletid, afgøres kampen ved straffesparkskonkurrence

1. runde - 19. marts 2022 (uge 11)
2. runde - 26. marts 2022 (uge 12)
3. runde - 11. maj 2022 (uge 19)
4. runde - 8. juni 2022 (uge 23)
Semifinaler - 21. juni 2022 (uge 25)
Finale - afvikles Sundby IP, Opvisning, søndag den 26. juni 2022, kl. 16:00 (kan blive flyttet til kl. 14:00).

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

DBU København påsætter dommere i semifinaler og finale.

Skulle der være problemer med at få planlagt kampene, så kontakt DBU Københavns administration på turnering@dbukoebenhavn.dk

Log ind