|
|
257930
|
ma14-03 2022
|
20:45
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
257924
|
ti15-03 2022
|
20:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
257933
|
ti15-03 2022
|
20:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
257940
|
ti15-03 2022
|
20:30
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
HHT
|
|
|
257942
|
ti15-03 2022
|
20:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
257922
|
on16-03 2022
|
20:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
257932
|
on16-03 2022
|
20:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
HHT
|
|
|
257948
|
on16-03 2022
|
20:30
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
|
|
257951
|
on16-03 2022
|
20:45
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
257941
|
to17-03 2022
|
19:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
HHT
|
|
|
|
257949
|
fr18-03 2022
|
19:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
257925
|
lø19-03 2022
|
08:45
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
HHT
|
|
|
257927
|
lø19-03 2022
|
10:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
257929
|
lø19-03 2022
|
11:30
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
257921
|
lø19-03 2022
|
11:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
257923
|
lø19-03 2022
|
12:00
|
|
|
HIK
|
|
|
|
257935
|
lø19-03 2022
|
12:00
|
|
|
Skovshoved I P
|
|
|
|
257936
|
lø19-03 2022
|
12:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
257937
|
lø19-03 2022
|
12:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
257938
|
lø19-03 2022
|
12:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
257939
|
lø19-03 2022
|
14:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
257945
|
lø19-03 2022
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
257946
|
lø19-03 2022
|
14:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
HHT
|
|
|
257947
|
lø19-03 2022
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
257950
|
lø19-03 2022
|
14:30
|
|
|
Lundehusparken
|
HHT
|
|
|
257926
|
lø19-03 2022
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
HHT
|
|
|
257934
|
sø20-03 2022
|
12:00
|
|
|
Nørrebroparken
|
UHT
|
|
|
257952
|
sø20-03 2022
|
12:00
|
|
|
Grøndal Multicenter
|
|
|
|
257931
|
sø20-03 2022
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
257943
|
sø20-03 2022
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
257944
|
sø20-03 2022
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
257928
|
sø20-03 2022
|
17:45
|
|
|
Valby Idrætspark
|
UHT
|
|
|
|
575148
|
to24-03 2022
|
19:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
575138
|
lø26-03 2022
|
12:00
|
|
|
Nørrebroparken
|
HHT
|
|
|
575140
|
lø26-03 2022
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
575144
|
lø26-03 2022
|
15:00
|
|
|
Grøndal Multicenter
|
|
|
|
575145
|
sø27-03 2022
|
13:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
575143
|
sø27-03 2022
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
UHT
|
|
|
575137
|
sø27-03 2022
|
16:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
575136
|
ma28-03 2022
|
20:40
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
575141
|
ti29-03 2022
|
19:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
575147
|
ti29-03 2022
|
20:15
|
|
|
B1903
|
|
|
|
575142
|
lø02-04 2022
|
11:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
575139
|
lø02-04 2022
|
12:00
|
|
|
Grøndal Multicenter
|
|
|
|
575149
|
sø03-04 2022
|
17:45
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
575150
|
on06-04 2022
|
19:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
575146
|
on06-04 2022
|
20:30
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
|
|
575135
|
on13-04 2022
|
19:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
|
958878
|
ti10-05 2022
|
20:15
|
|
|
B1903
|
|
|
|
959000
|
on11-05 2022
|
18:00
|
|
|
Rådvadsvej
|
|
|
|
958920
|
on11-05 2022
|
20:15
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
958877
|
to12-05 2022
|
19:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
958990
|
ti17-05 2022
|
19:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
958999
|
to19-05 2022
|
19:15
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
958876
|
fr20-05 2022
|
20:30
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
|
|
958989
|
to26-05 2022
|
12:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
|
266298
|
on08-06 2022
|
19:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
266296
|
on08-06 2022
|
19:30
|
|
|
Rådvadsvej
|
|
|
|
266299
|
on08-06 2022
|
20:30
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
|
|
266297
|
to16-06 2022
|
20:00
|
|
|
Genforeningspladsen
|
|
|
|
|
339432
|
ti21-06 2022
|
18:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
UHT
|
|
|
339433
|
ti21-06 2022
|
19:00
|
|
|
Genforeningspladsen
|
|
|
|
|
354576
|
sø26-06 2022
|
10:00
|
|
|
Sundby I P. Opvisn.
|
|
|
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid
3) Ved uafgjort efter ordinær spilletid, afgøres kampen ved straffesparkskonkurrence (afstand 8M)
1. runde - 19. marts 2022 (uge 11)
2. runde - 26. marts 2022 (uge 12)
3. runde - 11. maj 2022 (uge 19)
4. runde - 8. juni 2022 (uge 23)
Semifinaler - 20. 23. juni 2022 (uge 25)
Finale - afvikles Sundby IP, Opvisning, søndag den 26. juni 2022, kl. 10:00.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
DBU København påsætter dommere i semifinaler og finale.
Skulle der være problemer med at få planlagt kampene, så kontakt DBU Københavns administration på turnering@dbukoebenhavn.dk
Kampprogram for Hovedstadspokalen (dbukoebenhavn.dk)