MENU

Hovedstads 7’er pokalen Herre Senior //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
257930 1 ma
14-03 2022
Kl. 20:45
FA 2000 4 Union 9 Jens Jessens Vej
1 - 4
257924 1 ti
15-03 2022
Kl. 20:30
Frem 4 Copenhagen Foxes Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
4 - 1
257933
1 ti
15-03 2022
Kl. 20:30
Frem 3 AB Tårnby Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
0 - 3
257940 1 ti
15-03 2022
Kl. 20:30
Vanløse 2 Fremad Valby 2 Vanløse Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
257942
1 ti
15-03 2022
Kl. 20:30
Frem 6 Deportivo Cobayas Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
0 - 5
257922 1 on
16-03 2022
Kl. 20:30
Frem 8 Frem 2 Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
7 - 5
257932 1 on
16-03 2022
Kl. 20:30
Frem 9 Stefan 5 Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
Hjemmehold taberdømt
257948
1 on
16-03 2022
Kl. 20:30
B93 FC Ryparken 4 B 93 Svanemølleanlæg.
11 - 1
257951 1 on
16-03 2022
Kl. 20:45
FA 2000 Frem 7 Jens Jessens Vej
6 - 1
257941 1 to
17-03 2022
Kl. 19:00
Frem 5 Frem Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
Hjemmehold taberdømt
257949 1 fr
18-03 2022
Kl. 19:00
FB 5 FB 3 Jens Jessens Vej
0 - 3
257925 1
19-03 2022
Kl. 08:45
KFB 4 Østerbro IF 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
257927
1
19-03 2022
Kl. 10:30
KFB 2 Spartak Ciervo Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 5
257929 1
19-03 2022
Kl. 11:30
Bispebjerg 2 FC Sukkerbold Ryparken Idrætsanlæg
1 - 2
257921 1
19-03 2022
Kl. 11:30
FA 2000 10 B 1903 4 Jens Jessens Vej
3 - 4
257923 1
19-03 2022
Kl. 12:00
HIK Union 3 HIK
6 - 5
257935 1
19-03 2022
Kl. 12:00
Skovshoved IF CBS Sport 2 Skovshoved I P
1 - 8
257936 1
19-03 2022
Kl. 12:00
KB 4 KFB Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 5
257937
1
19-03 2022
Kl. 12:00
Valby 3 Team 2. Sal Kunst, Valby IP, tribunen
7 - 4
257938 1
19-03 2022
Kl. 12:00
KB SSB Kunst, KB, P. Bangs Vej
8 - 2
257939
1
19-03 2022
Kl. 14:00
FC Nyhavn BK Steiner Kløvermarkens Idrætsanlæg
4 - 0
257945 1
19-03 2022
Kl. 14:00
FB Bispebjerg 1 Jens Jessens Vej
12 - 4
257946 1
19-03 2022
Kl. 14:00
KB 2 FB 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
Hjemmehold taberdømt
257947 1
19-03 2022
Kl. 14:00
FB 4 Frem 11 Jens Jessens Vej
4 - 0
257950 1
19-03 2022
Kl. 14:30
HB 2 Champeinz United Lundehusparken
Hjemmehold taberdømt
257926 1
19-03 2022
Kl. 16:00
FA 2000 3 Stefan 7 Jens Jessens Vej
Hjemmehold taberdømt
257934 1
20-03 2022
Kl. 12:00
Nørrebro United 4 Union 2 Nørrebroparken
Udehold taberdømt
257952 1
20-03 2022
Kl. 12:00
BK Union Frem 10 Grøndal Multicenter
6 - 1
257931 1
20-03 2022
Kl. 14:00
FA 2000 7 FA 2000 9 Jens Jessens Vej
13 - 1
257943 1
20-03 2022
Kl. 16:00
FA 2000 2 Inter Copenhagen CF Jens Jessens Vej
7 - 1
257944 1
20-03 2022
Kl. 16:00
Reunion IF FC Afveje Jens Jessens Vej
21 - 4
257928 1
20-03 2022
Kl. 17:45
Teatro Kapital KB 5 Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
575148 2 to
24-03 2022
Kl. 19:00
Frem FB 2 Frem, Valby IP
1 - 5
575138 2
26-03 2022
Kl. 12:00
Nørrebro United 4 Champeinz United Nørrebroparken
Hjemmehold taberdømt
575140 2
26-03 2022
Kl. 12:00
FB 3 Frem 8 Jens Jessens Vej
5 - 4
575144 2
26-03 2022
Kl. 15:00
Stefan 7 FB Grøndal Multicenter
1 - 11
575145
2
27-03 2022
Kl. 13:30
Fremad Valby 2 AB Tårnby Kunst, Valby IP, tribunen
9 - 1
575143 2
27-03 2022
Kl. 14:00
Reunion IF Frem 4 Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
575137
2
27-03 2022
Kl. 16:00
Østerbro IF 4 Deportivo Cobayas Kunst, Fælledparken
2 - 3
575136
2 ma
28-03 2022
Kl. 20:40
Valby 3 FA 2000 2 Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 0
575141
2 ti
29-03 2022
Kl. 19:30
CBS Sport 2 FB 4 Jens Jessens Vej
3 - 1
575147 2 ti
29-03 2022
Kl. 20:15
B 1903 4 Spartak Ciervo B1903
8 - 7
575142 2
02-04 2022
Kl. 11:30
FA 2000 7 Stefan 5 Jens Jessens Vej
4 - 7
575139 2
02-04 2022
Kl. 12:00
BK Union Union 9 Grøndal Multicenter
8 - 2
575149
2
03-04 2022
Kl. 17:45
Teatro Kapital HIK Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
9 - 1
575150
2 on
06-04 2022
Kl. 19:15
FC Nyhavn FA 2000 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 3
575146 2 on
06-04 2022
Kl. 20:30
B93 KFB B 93 Svanemølleanlæg.
8 - 1
575135 2 on
13-04 2022
Kl. 19:00
KB FC Sukkerbold Kunst, KB, P. Bangs Vej
5 - 1
958878
3 ti
10-05 2022
Kl. 20:15
B 1903 4 Valby 3 B1903
1 - 5
959000
3 on
11-05 2022
Kl. 18:00
Stefan 5 Champeinz United Rådvadsvej
5 - 2
958920 3 on
11-05 2022
Kl. 20:15
FA 2000 BK Union Jens Jessens Vej
1 - 3
958877 3 to
12-05 2022
Kl. 19:30
FB 3 CBS Sport 2 Jens Jessens Vej
1 - 4
958990 3 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
FB FB 2 Jens Jessens Vej
1 - 4
958999
3 to
19-05 2022
Kl. 19:15
Teatro Kapital Deportivo Cobayas Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 1
958876 3 fr
20-05 2022
Kl. 20:30
Reunion IF B93 B 93 Svanemølleanlæg.
2 - 14
958989 3 to
26-05 2022
Kl. 12:00
KB Fremad Valby 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
7 - 8
266298
4 on
08-06 2022
Kl. 19:15
Valby 3 Teatro Kapital Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 6
266296 4 on
08-06 2022
Kl. 19:30
Stefan 5 FB 2 Rådvadsvej
1 - 3
266299 4 on
08-06 2022
Kl. 20:30
B93 Fremad Valby 2 B 93 Svanemølleanlæg.
4 - 5
266297 4 to
16-06 2022
Kl. 20:00
BK Union CBS Sport 2 Genforeningspladsen
3 - 2
339432 5 ti
21-06 2022
Kl. 18:00
Fremad Valby 2 FB 2 Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
339433
5 ti
21-06 2022
Kl. 19:00
BK Union Teatro Kapital Genforeningspladsen
4 - 5
354576
6
26-06 2022
Kl. 10:00
Fremad Valby 2 Teatro Kapital Sundby I P. Opvisn.
7 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid
3) Ved uafgjort efter ordinær spilletid, afgøres kampen ved straffesparkskonkurrence (afstand 8M)

1. runde - 19. marts 2022 (uge 11)
2. runde - 26. marts 2022 (uge 12)
3. runde - 11. maj 2022 (uge 19)
4. runde - 8. juni 2022 (uge 23)
Semifinaler - 20. 23. juni 2022 (uge 25)
Finale - afvikles Sundby IP, Opvisning, søndag den 26. juni 2022, kl. 10:00.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

DBU København påsætter dommere i semifinaler og finale.

Skulle der være problemer med at få planlagt kampene, så kontakt DBU Københavns administration på turnering@dbukoebenhavn.dk

Kampprogram for Hovedstadspokalen (dbukoebenhavn.dk)

Log ind