Serie 5, P1, 22/23, Pulje 1B (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
105966
20-08 2022
16:00 Døvania Dunses Disciple Valby Idrætspark
1
-
3
20. aug 2022
16:00
Døvania
1
Dunses Disciple
3
105880
ti23-08 2022
18:00 Ørestad IF Sydhavn FF Kløvermarkens Idrætsanlæg
23. aug 2022
18:00
Ørestad IF
Sydhavn FF
105879
on24-08 2022
18:00 Sydkysten BK KodaSyd FC Valby Idrætspark
24. aug 2022
18:00
Sydkysten BK
KodaSyd FC
105881
on24-08 2022
18:00 NV FK Herman Dunses Disciple Rådvadsvej
2
-
0
24. aug 2022
18:00
NV FK Herman
2
Dunses Disciple
0
105882
on24-08 2022
18:00 Fremad Forsing Folehaven Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
9
24. aug 2022
18:00
Fremad Forsing
0
Folehaven
9
105878
to25-08 2022
19:30 FC Ryparken BK Steiner Ryparken Idrætsanlæg
7
-
1
25. aug 2022
19:30
FC Ryparken
7
BK Steiner
1
105888
27-08 2022
12:00 BK Steiner Døvania Valby Idrætspark
HHT
27. aug 2022
12:00
BK Steiner
Døvania
HHT
105884
28-08 2022
10:00 Stefan Fremad Forsing Rådvadsvej
UHT
28. aug 2022
10:00
Stefan
Fremad Forsing
UHT
105885
28-08 2022
16:00 KodaSyd FC Ørestad IF Valby Idrætspark
28. aug 2022
16:00
KodaSyd FC
Ørestad IF
105886
28-08 2022
16:00 Dunses Disciple Sydkysten BK Jens Jessens Vej
HHT
28. aug 2022
16:00
Dunses Disciple
Sydkysten BK
HHT
105887
28-08 2022
16:00 Folehaven NV FK Herman Vigerslevparken
8
-
0
28. aug 2022
16:00
Folehaven
8
NV FK Herman
0
105889
28-08 2022
16:00 Sydhavn FF FC Ryparken Valby Idrætspark
28. aug 2022
16:00
Sydhavn FF
FC Ryparken
105891
03-09 2022
16:00 Ørestad IF FC Ryparken Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
0
03. sep 2022
16:00
Ørestad IF
5
FC Ryparken
0
105913
04-09 2022
10:00 NV FK Herman Stefan Rådvadsvej
2
-
1
04. sep 2022
10:00
NV FK Herman
2
Stefan
1
105915
04-09 2022
10:00 Døvania Sydhavn FF Valby Idrætspark
04. sep 2022
10:00
Døvania
Sydhavn FF
105914
04-09 2022
16:00 Fremad Forsing BK Steiner Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
2
04. sep 2022
16:00
Fremad Forsing
3
BK Steiner
2
105890
04-09 2022
16:00 Sydkysten BK Folehaven Valby Idrætspark
04. sep 2022
16:00
Sydkysten BK
Folehaven
105912
04-09 2022
16:00 KodaSyd FC Dunses Disciple Valby Idrætspark
UHT
04. sep 2022
16:00
KodaSyd FC
Dunses Disciple
UHT
105919
to08-09 2022
18:00 Folehaven KodaSyd FC Vigerslevparken
08. sep 2022
18:00
Folehaven
KodaSyd FC
105917
to08-09 2022
19:30 FC Ryparken Døvania Ryparken Idrætsanlæg
5
-
3
08. sep 2022
19:30
FC Ryparken
5
Døvania
3
105920
10-09 2022
12:00 BK Steiner NV FK Herman Valby Idrætspark
HHT
10. sep 2022
12:00
BK Steiner
NV FK Herman
HHT
105916
11-09 2022
10:00 Stefan Sydkysten BK Rådvadsvej
11. sep 2022
10:00
Stefan
Sydkysten BK
105918
11-09 2022
16:00 Dunses Disciple Ørestad IF Jens Jessens Vej
5
-
10
11. sep 2022
16:00
Dunses Disciple
5
Ørestad IF
10
105921
11-09 2022
16:00 Sydhavn FF Fremad Forsing Valby Idrætspark
11. sep 2022
16:00
Sydhavn FF
Fremad Forsing
105883
ti13-09 2022
20:30 Døvania Stefan Valby Idrætspark
0
-
2
13. sep 2022
20:30
Døvania
0
Stefan
2
105937
18-09 2022
10:00 Fremad Forsing FC Ryparken Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
1
18. sep 2022
10:00
Fremad Forsing
1
FC Ryparken
1
105935
18-09 2022
10:00 NV FK Herman Sydhavn FF Rådvadsvej
18. sep 2022
10:00
NV FK Herman
Sydhavn FF
105936
18-09 2022
16:00 Dunses Disciple Folehaven Jens Jessens Vej
1
-
14
18. sep 2022
16:00
Dunses Disciple
1
Folehaven
14
105932
18-09 2022
16:00 Sydkysten BK BK Steiner Valby Idrætspark
18. sep 2022
16:00
Sydkysten BK
BK Steiner
105934
18-09 2022
16:00 KodaSyd FC Stefan Valby Idrætspark
18. sep 2022
16:00
KodaSyd FC
Stefan
105933
on21-09 2022
18:00 Ørestad IF Døvania Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
21. sep 2022
18:00
Ørestad IF
Døvania
UHT
105939
to22-09 2022
19:30 FC Ryparken NV FK Herman Ryparken Idrætsanlæg
3
-
1
22. sep 2022
19:30
FC Ryparken
3
NV FK Herman
1
105942
24-09 2022
12:00 BK Steiner KodaSyd FC Valby Idrætspark
24. sep 2022
12:00
BK Steiner
KodaSyd FC
105941
25-09 2022
10:00 Døvania Fremad Forsing Valby Idrætspark
2
-
3
25. sep 2022
10:00
Døvania
2
Fremad Forsing
3
105943
25-09 2022
16:00 Sydhavn FF Sydkysten BK Valby Idrætspark
25. sep 2022
16:00
Sydhavn FF
Sydkysten BK
105938
25-09 2022
16:00 Stefan Dunses Disciple Rådvadsvej
3
-
7
25. sep 2022
16:00
Stefan
3
Dunses Disciple
7
105940
25-09 2022
16:00 Folehaven Ørestad IF Vigerslevparken
6
-
2
25. sep 2022
16:00
Folehaven
6
Ørestad IF
2
105945
01-10 2022
16:00 Ørestad IF Fremad Forsing Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
1
01. okt 2022
16:00
Ørestad IF
3
Fremad Forsing
1
105947
02-10 2022
10:00 NV FK Herman Døvania Rådvadsvej
8
-
3
02. okt 2022
10:00
NV FK Herman
8
Døvania
3
105948
02-10 2022
16:00 Dunses Disciple BK Steiner Jens Jessens Vej
02. okt 2022
16:00
Dunses Disciple
BK Steiner
105949
02-10 2022
16:00 Folehaven Stefan Vigerslevparken
8
-
1
02. okt 2022
16:00
Folehaven
8
Stefan
1
105944
02-10 2022
16:00 Sydkysten BK FC Ryparken Valby Idrætspark
02. okt 2022
16:00
Sydkysten BK
FC Ryparken
105946
02-10 2022
16:00 KodaSyd FC Sydhavn FF Valby Idrætspark
02. okt 2022
16:00
KodaSyd FC
Sydhavn FF
105951
to06-10 2022
19:30 FC Ryparken KodaSyd FC Ryparken Idrætsanlæg
06. okt 2022
19:30
FC Ryparken
KodaSyd FC
105954
08-10 2022
12:00 BK Steiner Folehaven Valby Idrætspark
HHT
08. okt 2022
12:00
BK Steiner
Folehaven
HHT
105950
09-10 2022
10:00 Stefan Ørestad IF Rådvadsvej
3
-
4
09. okt 2022
10:00
Stefan
3
Ørestad IF
4
105952
09-10 2022
10:00 Fremad Forsing NV FK Herman Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
1
09. okt 2022
10:00
Fremad Forsing
0
NV FK Herman
1
105953
09-10 2022
10:00 Døvania Sydkysten BK Valby Idrætspark
09. okt 2022
10:00
Døvania
Sydkysten BK
105955
09-10 2022
16:00 Sydhavn FF Dunses Disciple Valby Idrætspark
UHT
09. okt 2022
16:00
Sydhavn FF
Dunses Disciple
UHT
105958
15-10 2022
16:00 Ørestad IF NV FK Herman Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
0
15. okt 2022
16:00
Ørestad IF
5
NV FK Herman
0
105956
16-10 2022
10:00 Stefan BK Steiner Rådvadsvej
UHT
16. okt 2022
10:00
Stefan
BK Steiner
UHT
105957
16-10 2022
16:00 Sydkysten BK Fremad Forsing Valby Idrætspark
16. okt 2022
16:00
Sydkysten BK
Fremad Forsing
105959
16-10 2022
16:00 KodaSyd FC Døvania Valby Idrætspark
16. okt 2022
16:00
KodaSyd FC
Døvania
105960
16-10 2022
16:00 Dunses Disciple FC Ryparken Jens Jessens Vej
3
-
4
16. okt 2022
16:00
Dunses Disciple
3
FC Ryparken
4
105961
16-10 2022
16:00 Folehaven Sydhavn FF Vigerslevparken
16. okt 2022
16:00
Folehaven
Sydhavn FF
105962
to20-10 2022
19:30 FC Ryparken Folehaven Ryparken Idrætsanlæg
0
-
4
20. okt 2022
19:30
FC Ryparken
0
Folehaven
4
105963
22-10 2022
16:00 Ørestad IF BK Steiner Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
22. okt 2022
16:00
Ørestad IF
BK Steiner
UHT
105965
22-10 2022
16:00 Fremad Forsing KodaSyd FC Kløvermarkens Idrætsanlæg
22. okt 2022
16:00
Fremad Forsing
KodaSyd FC
105964
23-10 2022
10:00 NV FK Herman Sydkysten BK Rådvadsvej
23. okt 2022
10:00
NV FK Herman
Sydkysten BK
105967
23-10 2022
16:00 Sydhavn FF Stefan Valby Idrætspark
23. okt 2022
16:00
Sydhavn FF
Stefan
105983
29-10 2022
12:00 BK Steiner Sydhavn FF Valby Idrætspark
29. okt 2022
12:00
BK Steiner
Sydhavn FF
105968
30-10 2022
10:00 Stefan FC Ryparken Rådvadsvej
1
-
3
30. okt 2022
10:00
Stefan
1
FC Ryparken
3
105982
30-10 2022
12:00 Folehaven Døvania Valby Idrætspark
UHT
30. okt 2022
12:00
Folehaven
Døvania
UHT
105969
30-10 2022
16:00 Sydkysten BK Ørestad IF Valby Idrætspark
30. okt 2022
16:00
Sydkysten BK
Ørestad IF
105970
30-10 2022
16:00 KodaSyd FC NV FK Herman Valby Idrætspark
30. okt 2022
16:00
KodaSyd FC
NV FK Herman
105971
30-10 2022
16:00 Dunses Disciple Fremad Forsing Jens Jessens Vej
5
-
2
30. okt 2022
16:00
Dunses Disciple
5
Fremad Forsing
2
105985
01-04 2023
14:00 KodaSyd FC Sydkysten BK Valby Idrætspark
4
-
2
01. apr 2023
14:00
KodaSyd FC
4
Sydkysten BK
2
105989
01-04 2023
16:00 Sydhavn FF Ørestad IF Valby Idrætspark
0
-
3
01. apr 2023
16:00
Sydhavn FF
0
Ørestad IF
3
105988
02-04 2023
12:00 BK Steiner FC Ryparken Valby Idrætspark
HHT
02. apr 2023
12:00
BK Steiner
FC Ryparken
HHT
106009
02-04 2023
14:00 FC Ryparken Fremad Forsing Ryparken Idrætsanlæg
8
-
2
02. apr 2023
14:00
FC Ryparken
8
Fremad Forsing
2
105984
to06-04 2023
16:00 Stefan Døvania Genforeningspladsen
4
-
1
06. apr 2023
16:00
Stefan
4
Døvania
1
105987
to06-04 2023
16:00 Folehaven Fremad Forsing Valby Idrætspark
UHT
06. apr 2023
16:00
Folehaven
Fremad Forsing
UHT
105994
ma10-04 2023
10:00 Fremad Forsing Stefan Sundby Idrætspark
1
-
4
10. apr 2023
10:00
Fremad Forsing
1
Stefan
4
105991
ma10-04 2023
14:00 Dunses Disciple Sydkysten BK Jens Jessens Vej
1
-
9
10. apr 2023
14:00
Dunses Disciple
1
Sydkysten BK
9
105992
ma10-04 2023
16:00 Ørestad IF KodaSyd FC Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
1
10. apr 2023
16:00
Ørestad IF
1
KodaSyd FC
1
105993
ma10-04 2023
16:00 NV FK Herman Folehaven Mimersparken
3
-
3
10. apr 2023
16:00
NV FK Herman
3
Folehaven
3
105995
ma10-04 2023
16:00 Døvania BK Steiner Valby Idrætspark
UHT
10. apr 2023
16:00
Døvania
BK Steiner
UHT
105990
ma10-04 2023
16:00 FC Ryparken Sydhavn FF Ryparken Idrætsanlæg
8
-
0
10. apr 2023
16:00
FC Ryparken
8
Sydhavn FF
0
106000
15-04 2023
12:00 BK Steiner Fremad Forsing Valby Idrætspark
HHT
15. apr 2023
12:00
BK Steiner
Fremad Forsing
HHT
105996
16-04 2023
10:00 Stefan NV FK Herman Valby Idrætspark
2
-
1
16. apr 2023
10:00
Stefan
2
NV FK Herman
1
106001
16-04 2023
14:00 Sydhavn FF Døvania Valby Idrætspark
2
-
3
16. apr 2023
14:00
Sydhavn FF
2
Døvania
3
105998
16-04 2023
16:00 Dunses Disciple KodaSyd FC Jens Jessens Vej
5
-
1
16. apr 2023
16:00
Dunses Disciple
5
KodaSyd FC
1
105999
16-04 2023
16:00 Folehaven Sydkysten BK Valby Idrætspark
6
-
1
16. apr 2023
16:00
Folehaven
6
Sydkysten BK
1
105997
ti18-04 2023
19:30 FC Ryparken Ørestad IF Ryparken Idrætsanlæg
5
-
4
18. apr 2023
19:30
FC Ryparken
5
Ørestad IF
4
106003
22-04 2023
16:00 Ørestad IF Dunses Disciple Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
22. apr 2023
16:00
Ørestad IF
Dunses Disciple
UHT
106004
22-04 2023
16:00 KodaSyd FC Folehaven Valby Idrætspark
1
-
3
22. apr 2023
16:00
KodaSyd FC
1
Folehaven
3
106007
23-04 2023
10:00 Døvania FC Ryparken Valby Idrætspark
3
-
1
23. apr 2023
10:00
Døvania
3
FC Ryparken
1
106005
23-04 2023
10:00 NV FK Herman BK Steiner Rådvadsvej
UHT
23. apr 2023
10:00
NV FK Herman
BK Steiner
UHT
106006
23-04 2023
16:00 Fremad Forsing Sydhavn FF Kløvermarkens Idrætsanlæg
HMH
23. apr 2023
16:00
Fremad Forsing
Sydhavn FF
HMH
106002
23-04 2023
16:00 Sydkysten BK Stefan Valby Idrætspark
2
-
2
23. apr 2023
16:00
Sydkysten BK
2
Stefan
2
106013
fr28-04 2023
18:00 Sydhavn FF NV FK Herman Valby Idrætspark
1
-
5
28. apr 2023
18:00
Sydhavn FF
1
NV FK Herman
5
106012
29-04 2023
10:00 BK Steiner Sydkysten BK Valby Idrætspark
0
-
3
29. apr 2023
10:00
BK Steiner
0
Sydkysten BK
3
106008
30-04 2023
10:00 Stefan KodaSyd FC Rådvadsvej
1
-
3
30. apr 2023
10:00
Stefan
1
KodaSyd FC
3
106011
30-04 2023
10:00 Døvania Ørestad IF Valby Idrætspark
HHT
30. apr 2023
10:00
Døvania
Ørestad IF
HHT
106010
30-04 2023
16:00 Folehaven Dunses Disciple Vigerslevparken
UHT
30. apr 2023
16:00
Folehaven
Dunses Disciple
UHT
105986
on03-05 2023
19:30 Dunses Disciple NV FK Herman Frederiksberg IP, kunst
HHT
03. maj 2023
19:30
Dunses Disciple
NV FK Herman
HHT
106016
06-05 2023
12:00 KodaSyd FC BK Steiner Valby Idrætspark
3
-
0
06. maj 2023
12:00
KodaSyd FC
3
BK Steiner
0
106015
06-05 2023
16:00 Ørestad IF Folehaven Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
5
06. maj 2023
16:00
Ørestad IF
3
Folehaven
5
106017
07-05 2023
10:00 NV FK Herman FC Ryparken Rådvadsvej
3
-
1
07. maj 2023
10:00
NV FK Herman
3
FC Ryparken
1
106014
07-05 2023
14:00 Sydkysten BK Sydhavn FF Valby Idrætspark
2
-
0
07. maj 2023
14:00
Sydkysten BK
2
Sydhavn FF
0
106018
07-05 2023
16:00 Dunses Disciple Stefan Jens Jessens Vej
HHT
07. maj 2023
16:00
Dunses Disciple
Stefan
HHT
106019
07-05 2023
16:00 Fremad Forsing Døvania Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
5
07. maj 2023
16:00
Fremad Forsing
3
Døvania
5
106024
13-05 2023
10:00 BK Steiner Dunses Disciple Valby Idrætspark
13. maj 2023
10:00
BK Steiner
Dunses Disciple
106025
13-05 2023
12:00 Sydhavn FF KodaSyd FC Valby Idrætspark
0
-
1
13. maj 2023
12:00
Sydhavn FF
0
KodaSyd FC
1
106020
14-05 2023
10:00 Stefan Folehaven Rådvadsvej
0
-
3
14. maj 2023
10:00
Stefan
0
Folehaven
3
106023
14-05 2023
10:00 Døvania NV FK Herman Valby Idrætspark
1
-
2
14. maj 2023
10:00
Døvania
1
NV FK Herman
2
106021
14-05 2023
16:00 FC Ryparken Sydkysten BK Ryparken Idrætsanlæg
1
-
4
14. maj 2023
16:00
FC Ryparken
1
Sydkysten BK
4
106022
14-05 2023
16:00 Fremad Forsing Ørestad IF Kløvermarkens Idrætsanlæg
HHT
14. maj 2023
16:00
Fremad Forsing
Ørestad IF
HHT
106027
20-05 2023
16:00 Ørestad IF Stefan Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
2
20. maj 2023
16:00
Ørestad IF
0
Stefan
2
106029
21-05 2023
10:00 NV FK Herman Fremad Forsing Rådvadsvej
9
-
0
21. maj 2023
10:00
NV FK Herman
9
Fremad Forsing
0
106030
21-05 2023
16:00 Dunses Disciple Sydhavn FF Jens Jessens Vej
HHT
21. maj 2023
16:00
Dunses Disciple
Sydhavn FF
HHT
106031
21-05 2023
16:00 Folehaven BK Steiner Vigerslevparken
UHT
21. maj 2023
16:00
Folehaven
BK Steiner
UHT
106026
21-05 2023
16:00 Sydkysten BK Døvania Valby Idrætspark
8
-
2
21. maj 2023
16:00
Sydkysten BK
8
Døvania
2
106028
ti23-05 2023
19:30 FC Ryparken KodaSyd FC Ryparken Idrætsanlæg
4
-
4
23. maj 2023
19:30
FC Ryparken
4
KodaSyd FC
4
106037
fr26-05 2023
18:00 Sydhavn FF Folehaven Valby Idrætspark
HHT
26. maj 2023
18:00
Sydhavn FF
Folehaven
HHT
106036
27-05 2023
10:00 BK Steiner Stefan Valby Idrætspark
HHT
27. maj 2023
10:00
BK Steiner
Stefan
HHT
106044
27-05 2023
14:00 FC Ryparken Stefan Ryparken Idrætsanlæg
2
-
2
27. maj 2023
14:00
FC Ryparken
2
Stefan
2
106035
28-05 2023
10:00 Døvania KodaSyd FC Valby Idrætspark
4
-
0
28. maj 2023
10:00
Døvania
4
KodaSyd FC
0
106033
28-05 2023
10:00 NV FK Herman Ørestad IF Rådvadsvej
4
-
2
28. maj 2023
10:00
NV FK Herman
4
Ørestad IF
2
106034
28-05 2023
16:00 Fremad Forsing Sydkysten BK Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
1
28. maj 2023
16:00
Fremad Forsing
2
Sydkysten BK
1
106032
28-05 2023
16:00 FC Ryparken Dunses Disciple Ryparken Idrætsanlæg
UHT
28. maj 2023
16:00
FC Ryparken
Dunses Disciple
UHT
106040
03-06 2023
12:00 KodaSyd FC Fremad Forsing Valby Idrætspark
3
-
2
03. jun 2023
12:00
KodaSyd FC
3
Fremad Forsing
2
106043
03-06 2023
12:00 BK Steiner Ørestad IF Valby Idrætspark
HHT
03. jun 2023
12:00
BK Steiner
Ørestad IF
HHT
106038
04-06 2023
10:00 Stefan Sydhavn FF Rådvadsvej
6
-
2
04. jun 2023
10:00
Stefan
6
Sydhavn FF
2
106039
04-06 2023
16:00 Sydkysten BK NV FK Herman Valby Idrætspark
2
-
3
04. jun 2023
16:00
Sydkysten BK
2
NV FK Herman
3
106041
04-06 2023
16:00 Dunses Disciple Døvania Jens Jessens Vej
HHT
04. jun 2023
16:00
Dunses Disciple
Døvania
HHT
106042
04-06 2023
16:00 Folehaven FC Ryparken Vigerslevparken
UHT
04. jun 2023
16:00
Folehaven
FC Ryparken
UHT
106048
to15-06 2023
19:00 Døvania Folehaven Valby Idrætspark
1
-
8
15. jun 2023
19:00
Døvania
1
Folehaven
8
106045
17-06 2023
12:00 Ørestad IF Sydkysten BK Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
1
17. jun 2023
12:00
Ørestad IF
3
Sydkysten BK
1
106046
18-06 2023
16:00 NV FK Herman KodaSyd FC Rådvadsvej
2
-
2
18. jun 2023
16:00
NV FK Herman
2
KodaSyd FC
2
106047
18-06 2023
16:00 Fremad Forsing Dunses Disciple Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
18. jun 2023
16:00
Fremad Forsing
Dunses Disciple
UHT
106049
18-06 2023
16:00 Sydhavn FF BK Steiner Valby Idrætspark
3
-
0
18. jun 2023
16:00
Sydhavn FF
3
BK Steiner
0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De to bedst placerede oprykningsberettigede hold på tværs af de to puljer – 1A og 1B - rykker op.

Oprykningen forøges med et hold, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold til Københavnsserien fra Serie 1 pulje 2.

Nedrykning:
Ingen

Log ind