MENU

Herre Senior 5 7M Forår, P4 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
657026 ma
04-04 2022
Kl. 20:00
Union 7 Oversidder Grøndal Multicenter
657027 fr
08-04 2022
Kl. 20:00
FC Ryparken 6 Beatum Ryparken Idrætsanlæg
3
-
2
657030
09-04 2022
Kl. 15:00
Oversidder Østerbro IF 10
657029
ti
12-04 2022
Kl. 19:00
Frem 11 ØKF Frem, Valby IP
0
-
6
657033
ma
18-04 2022
Kl. 20:30
Beatum Union 7 Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
2
657031 on
20-04 2022
Kl. 19:00
Frem 11 Oversidder Frem, Valby IP
657032 on
20-04 2022
Kl. 19:15
Oversidder ØKF
657034
24-04 2022
Kl. 17:15
FB 30 FC Ryparken 6 Jens Jessens Vej
3
-
2
657035
24-04 2022
Kl. 18:00
Østerbro IF 10 Skjold 18 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
4
657037
ma
25-04 2022
Kl. 20:00
Union 7 FB 30 Grøndal Multicenter
1
-
12
657039
on
27-04 2022
Kl. 18:00
ØKF Beatum Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
0
657036 on
27-04 2022
Kl. 19:00
Frem 11 Oversidder Frem, Valby IP
657038
fr
29-04 2022
Kl. 18:00
FC Ryparken 6 Østerbro IF 10 Ryparken Idrætsanlæg
5
-
2
657040 fr
29-04 2022
Kl. 20:30
Oversidder Skjold 18
657050 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Beatum Frem 11 Kunst, Valby IP, tribunen
5
-
6
657041 ti
03-05 2022
Kl. 19:15
Oversidder Oversidder
657051
to
05-05 2022
Kl. 20:30
Skjold 18 FC Ryparken 6 Lundehusparken
1
-
4
657079
to
05-05 2022
Kl. 20:30
FB 30 ØKF Jens Jessens Vej
1
-
9
657080
08-05 2022
Kl. 14:00
Østerbro IF 10 Union 7 Fælledparken
6
-
5
657083 ma
09-05 2022
Kl. 19:15
Oversidder Beatum
657082 ma
09-05 2022
Kl. 20:00
Union 7 Skjold 18 Grøndal Multicenter
Hjemmehold taberdømt
657085 ma
09-05 2022
Kl. 22:00
Oversidder FC Ryparken 6
657081
on
11-05 2022
Kl. 19:00
Frem 11 FB 30 Frem, Valby IP
2
-
1
657028
14-05 2022
Kl. 10:15
Skjold 18 FB 30 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
7
657084
14-05 2022
Kl. 16:00
ØKF Østerbro IF 10 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
657087 ma
16-05 2022
Kl. 20:30
Beatum Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
657090
ti
17-05 2022
Kl. 18:00
Østerbro IF 10 Frem 11 Fælledparken
3
-
6
657088
to
19-05 2022
Kl. 20:30
Skjold 18 ØKF Lundehusparken
4
-
8
657086 fr
20-05 2022
Kl. 18:00
FC Ryparken 6 Union 7 Ryparken Idrætsanlæg
18
-
1
657089 fr
20-05 2022
Kl. 19:45
FB 30 Oversidder Jens Jessens Vej
657092 ma
23-05 2022
Kl. 19:15
Oversidder Østerbro IF 10
657093
ma
23-05 2022
Kl. 20:30
Beatum FB 30 Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
2
657091 on
25-05 2022
Kl. 19:00
Frem 11 Skjold 18 Frem, Valby IP
6
-
2
657094
28-05 2022
Kl. 16:00
ØKF FC Ryparken 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
1
657095
29-05 2022
Kl. 10:00
Oversidder Union 7
657096 ma
30-05 2022
Kl. 20:00
Union 7 ØKF Grøndal Multicenter
4
-
7
657100
ti
31-05 2022
Kl. 19:15
Østerbro IF 10 Beatum Fælledparken
2
-
1
657099 on
01-06 2022
Kl. 21:00
Oversidder FB 30
657098 to
02-06 2022
Kl. 20:30
Skjold 18 Oversidder Lundehusparken
657097 fr
03-06 2022
Kl. 18:00
FC Ryparken 6 Frem 11 Ryparken Idrætsanlæg
7
-
2
657101 on
08-06 2022
Kl. 19:00
Frem 11 Union 7 Frem, Valby IP
7
-
5
657104
11-06 2022
Kl. 10:00
ØKF Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
657105
11-06 2022
Kl. 10:00
FB 30 Østerbro IF 10 Valby IP, tribunen
4
-
2
657102
11-06 2022
Kl. 11:15
Oversidder FC Ryparken 6
657103
11-06 2022
Kl. 11:15
Beatum Skjold 18 Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
6
-
4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen

 

Log ind