Herre Senior 2 7M Forår, P1 (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
591079
ma04-04 2022
20:30 FC One Team FC Newborn Valby Idrætspark
4
-
4
04. apr 2022
20:30
FC One Team
4
FC Newborn
4
591140
to07-04 2022
20:00 Frem Stefan 3 Valby Idrætspark
2
-
5
07. apr 2022
20:00
Frem
2
Stefan 3
5
591142
fr08-04 2022
18:30 FB 6 Oversidder Jens Jessens Vej
08. apr 2022
18:30
FB 6
Oversidder
591141
09-04 2022
12:00 B 1960 Skjold 4 Ryparken Idrætsanlæg
HHT
09. apr 2022
12:00
B 1960
Skjold 4
HHT
591080
ma11-04 2022
22:00 Oversidder FC Culpa
11. apr 2022
22:00
Oversidder
FC Culpa
591146
ma18-04 2022
22:00 Stefan 3 Oversidder Rådvadsvej
18. apr 2022
22:00
Stefan 3
Oversidder
591144
ti19-04 2022
19:15 FC Newborn B 1960 Valby Idrætspark
UHT
19. apr 2022
19:15
FC Newborn
B 1960
UHT
591145
ti19-04 2022
19:15 FC Culpa FC One Team Valby Idrætspark
1
-
3
19. apr 2022
19:15
FC Culpa
1
FC One Team
3
591143
to21-04 2022
20:30 Skjold 4 FB 6 Lundehusparken
0
-
3
21. apr 2022
20:30
Skjold 4
0
FB 6
3
591147
to21-04 2022
20:45 Oversidder Frem
21. apr 2022
20:45
Oversidder
Frem
591290
ma25-04 2022
20:30 FC One Team Stefan 3 Valby Idrætspark
6
-
2
25. apr 2022
20:30
FC One Team
6
Stefan 3
2
591291
ma25-04 2022
22:00 Oversidder Oversidder
25. apr 2022
22:00
Oversidder
Oversidder
591292
ti26-04 2022
18:30 B 1960 FC Culpa Grønnemosen
0
-
4
26. apr 2022
18:30
B 1960
0
FC Culpa
4
591289
to28-04 2022
20:30 Skjold 4 FC Newborn Lundehusparken
2
-
1
28. apr 2022
20:30
Skjold 4
2
FC Newborn
1
591333
fr29-04 2022
18:30 FB 6 Frem Jens Jessens Vej
4
-
0
29. apr 2022
18:30
FB 6
4
Frem
0
591336
ma02-05 2022
22:00 Frem Oversidder Valby Idrætspark
02. maj 2022
22:00
Frem
Oversidder
591334
ti03-05 2022
19:15 FC Newborn FB 6 Valby Idrætspark
5
-
3
03. maj 2022
19:15
FC Newborn
5
FB 6
3
591335
ti03-05 2022
19:15 FC Culpa Skjold 4 Valby Idrætspark
3
-
1
03. maj 2022
19:15
FC Culpa
3
Skjold 4
1
591450
to05-05 2022
20:45 Oversidder FC One Team
05. maj 2022
20:45
Oversidder
FC One Team
591449
ma09-05 2022
18:30 Stefan 3 B 1960 Rådvadsvej
4
-
2
09. maj 2022
18:30
Stefan 3
4
B 1960
2
591452
ma09-05 2022
20:30 FC One Team Frem Valby Idrætspark
6
-
1
09. maj 2022
20:30
FC One Team
6
Frem
1
591467
ti10-05 2022
19:15 FC Newborn FC Culpa Valby Idrætspark
4
-
4
10. maj 2022
19:15
FC Newborn
4
FC Culpa
4
591468
to12-05 2022
18:30 B 1960 Oversidder Grønnemosen
12. maj 2022
18:30
B 1960
Oversidder
591451
to12-05 2022
20:30 Skjold 4 Stefan 3 Lundehusparken
2
-
1
12. maj 2022
20:30
Skjold 4
2
Stefan 3
1
591469
fr13-05 2022
14:00 FB 6 Oversidder Jens Jessens Vej
13. maj 2022
14:00
FB 6
Oversidder
591470
ma16-05 2022
22:00 Oversidder FC One Team
16. maj 2022
22:00
Oversidder
FC One Team
591486
ma16-05 2022
22:00 Oversidder Skjold 4
16. maj 2022
22:00
Oversidder
Skjold 4
591483
ti17-05 2022
19:15 FC Culpa FB 6 Valby Idrætspark
0
-
3
17. maj 2022
19:15
FC Culpa
0
FB 6
3
591484
to19-05 2022
19:00 Frem B 1960 Valby Idrætspark
3
-
2
19. maj 2022
19:00
Frem
3
B 1960
2
591485
21-05 2022
12:00 Stefan 3 FC Newborn Rådvadsvej
4
-
1
21. maj 2022
12:00
Stefan 3
4
FC Newborn
1
591572
ma23-05 2022
22:00 B 1960 Oversidder Grønnemosen
23. maj 2022
22:00
B 1960
Oversidder
591570
ti24-05 2022
19:15 FC Newborn Oversidder Valby Idrætspark
24. maj 2022
19:15
FC Newborn
Oversidder
591571
ti24-05 2022
19:15 FC Culpa Stefan 3 Valby Idrætspark
2
-
1
24. maj 2022
19:15
FC Culpa
2
Stefan 3
1
591573
29-05 2022
10:00 FB 6 FC One Team Jens Jessens Vej
HHT
29. maj 2022
10:00
FB 6
FC One Team
HHT
591574
ma30-05 2022
20:30 FC One Team B 1960 Valby Idrætspark
3
-
0
30. maj 2022
20:30
FC One Team
3
B 1960
0
591590
ma30-05 2022
22:00 Oversidder Skjold 4
30. maj 2022
22:00
Oversidder
Skjold 4
591593
ma30-05 2022
22:00 Oversidder FC Culpa
30. maj 2022
22:00
Oversidder
FC Culpa
591591
to02-06 2022
19:00 Frem FC Newborn Valby Idrætspark
2
-
5
02. jun 2022
19:00
Frem
2
FC Newborn
5
591569
ti07-06 2022
19:15 Skjold 4 Frem Lundehusparken
11
-
1
07. jun 2022
19:15
Skjold 4
11
Frem
1
591592
on08-06 2022
18:30 Stefan 3 FB 6 Rådvadsvej
UHT
08. jun 2022
18:30
Stefan 3
FB 6
UHT
591594
11-06 2022
16:15 Skjold 4 FC One Team Valby Idrætspark
HHT
11. jun 2022
16:15
Skjold 4
FC One Team
HHT
591595
11-06 2022
16:15 FC Newborn Oversidder Valby Idrætspark
11. jun 2022
16:15
FC Newborn
Oversidder
591660
11-06 2022
16:15 FC Culpa Frem Valby Idrætspark
3
-
1
11. jun 2022
16:15
FC Culpa
3
Frem
1
591661
11-06 2022
16:15 B 1960 FB 6 Valby Idrætspark
3
-
2
11. jun 2022
16:15
B 1960
3
FB 6
2
591662
11-06 2022
16:15 Stefan 3 Oversidder Valby Idrætspark
11. jun 2022
16:15
Stefan 3
Oversidder
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fire puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 8,9 og 10 i alle 4 puljer rykker ned

 

Log ind