MENU

Herre Senior 1 7M Forår, P2 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
590553 fr
08-04 2022
Kl. 18:30
FB 2 Sønderbro Fight Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 2
589734
09-04 2022
Kl. 10:00
Viktoria Stefan 2 Ryparken Idrætsanlæg
2 - 5
589733
09-04 2022
Kl. 11:30
Nørrebro United 3 B 1903 Nørrebroparken
Udehold taberdømt
590552 ti
12-04 2022
Kl. 18:00
Østerbro IF HB 2 Fælledparken
1 - 1
590672 ti
19-04 2022
Kl. 17:45
Sønderbro Fight Viktoria Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 7
590671
to
21-04 2022
Kl. 19:00
Stefan 2 Nørrebro United 3 Rådvadsvej
1 - 2
590670
to
21-04 2022
Kl. 20:15
B 1903 Teatro Kapital B1903
5 - 15
590554
23-04 2022
Kl. 10:00
HB 2 FB 2 Fælledparken
1 - 2
590555
23-04 2022
Kl. 14:00
FA 2000 Østerbro IF Kunst, Jens Jessens Vej
7 - 2
590802
on
27-04 2022
Kl. 20:00
Nørrebro United 3 Teatro Kapital Nørrebroparken
1 - 5
590700 to
28-04 2022
Kl. 21:00
Østerbro IF B 1903 Ryparken Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
590673 fr
29-04 2022
Kl. 18:00
HB 2 FA 2000 Ryparken Idrætsanlæg
5 - 5
590698 fr
29-04 2022
Kl. 18:15
Teatro Kapital Stefan 2 Lundehusparken
Udehold taberdømt
590701 fr
29-04 2022
Kl. 18:30
FB 2 Viktoria Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 4
590699
30-04 2022
Kl. 11:30
Nørrebro United 3 Sønderbro Fight Nørrebroparken
3 - 2
590733 ma
02-05 2022
Kl. 19:00
Stefan 2 Østerbro IF Rådvadsvej
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
590796
07-05 2022
Kl. 11:15
Sønderbro Fight Teatro Kapital Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
590729
07-05 2022
Kl. 16:00
FA 2000 FB 2 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 8
590731
08-05 2022
Kl. 14:00
B 1903 HB 2 B1903
Hjemmehold taberdømt
590801 ma
09-05 2022
Kl. 19:00
FB 2 Nørrebro United 3 Kunst, Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
590732 on
11-05 2022
Kl. 20:45
Viktoria Nørrebro United 3 Nørrebroparken
4 - 1
590800 to
12-05 2022
Kl. 21:00
Østerbro IF Sønderbro Fight Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
590797
14-05 2022
Kl. 11:15
HB 2 Stefan 2 Fælledparken
3 - 6
590799
14-05 2022
Kl. 16:00
FA 2000 B 1903 Kunst, Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
590804 to
19-05 2022
Kl. 19:15
Viktoria Østerbro IF Fælledparken
3 - 0
590805 to
19-05 2022
Kl. 20:00
Stefan 2 FA 2000 Grøndal Multicenter
10 - 1
590803 fr
20-05 2022
Kl. 18:45
B 1903 FB 2 B1903
Hjemmehold taberdømt
590806
21-05 2022
Kl. 11:15
Sønderbro Fight HB 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
590855 ma
23-05 2022
Kl. 18:00
Østerbro IF Nørrebro United 3 Fælledparken
590854 ti
24-05 2022
Kl. 20:15
B 1903 Stefan 2 B1903
Hjemmehold taberdømt
589732 ti
24-05 2022
Kl. 21:00
Teatro Kapital FA 2000 Kunst, Valby IP, tribunen
590856 fr
27-05 2022
Kl. 18:30
FB 2 Teatro Kapital Kunst, Jens Jessens Vej
590853 fr
27-05 2022
Kl. 19:00
FA 2000 Sønderbro Fight Kunst, Jens Jessens Vej
590807
29-05 2022
Kl. 12:30
HB 2 Viktoria Fælledparken
590996 ti
31-05 2022
Kl. 19:15
Teatro Kapital Østerbro IF Kunst, Valby IP, tribunen
591035 on
01-06 2022
Kl. 18:00
Sønderbro Fight B 1903 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
590998 to
02-06 2022
Kl. 19:15
Viktoria FA 2000 Fælledparken
590999 to
02-06 2022
Kl. 19:30
FB 2 Stefan 2 Kunst, Jens Jessens Vej
590997
04-06 2022
Kl. 11:30
Nørrebro United 3 HB 2 Nørrebroparken
590798 on
08-06 2022
Kl. 18:15
Teatro Kapital Viktoria Lundehusparken
591036
11-06 2022
Kl. 13:45
HB 2 Teatro Kapital Kunst, Valby IP, tribunen
591037
11-06 2022
Kl. 13:45
FA 2000 Nørrebro United 3 Kunst, Valby IP, tribunen
591038
11-06 2022
Kl. 13:45
B 1903 Viktoria Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
Hjemmehold taberdømt
591077
11-06 2022
Kl. 13:45
Østerbro IF FB 2 Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
591078
11-06 2022
Kl. 13:45
Stefan 2 Sønderbro Fight Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 3 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de to puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.


Nedrykning:
Nr. 8,9 og 10 i begge puljer rykker ned.

Log ind