MENU

Serie 5, P2/8 Forår, P5 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
682805
to
31-03 2022
Kl. 20:30
B93 6 Frederiksholm Sydhavnen 4 B 93 Svanemølleanlæg.
0
-
4
682806
02-04 2022
Kl. 16:00
Union 8 Bispebjerg 3 Genforeningspladsen
0
-
4
682804
03-04 2022
Kl. 14:00
Skjold 14 FB 17 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
2
682769
03-04 2022
Kl. 16:00
Oversidder HB 9
682803
03-04 2022
Kl. 16:00
GVI 4 Copenhagen Celtic 2 GVI. Nymosen
1
-
1
682810
09-04 2022
Kl. 12:00
FB 17 GVI 4 Jens Jessens Vej
0
-
2
682807
09-04 2022
Kl. 16:00
Frederiksholm Sydhavnen 4 Union 8 Kunst, Valby IP, tribunen
6
-
1
682808
09-04 2022
Kl. 16:00
HB 9 B93 6 Ryparken Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
682812
10-04 2022
Kl. 12:00
Bispebjerg 3 Skjold 14 Genforeningspladsen
3
-
1
682809
10-04 2022
Kl. 16:00
Copenhagen Celtic 2 Oversidder Valby IP, Gl. Afdeling
683600 to
14-04 2022
Kl. 10:00
Oversidder FB 17
683604 to
14-04 2022
Kl. 10:00
B93 6 Copenhagen Celtic 2 B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
2
371374
17-04 2022
Kl. 16:00
Union 8 Skjold 14 Genforeningspladsen
3
-
4
683602 ma
18-04 2022
Kl. 10:00
GVI 4 Bispebjerg 3 GVI. Nymosen
4
-
2
682814
ma
18-04 2022
Kl. 16:00
Frederiksholm Sydhavnen 4 HB 9 Valby IP, tribunen
2
-
1
683608
23-04 2022
Kl. 14:00
FB 17 B93 6 Jens Jessens Vej
2
-
1
559989
24-04 2022
Kl. 16:00
HB 9 Union 8 Fælledparken
11
-
0
683605
24-04 2022
Kl. 16:00
Copenhagen Celtic 2 Frederiksholm Sydhavnen 4 Valby IP, Gl. Afdeling
1
-
2
683607
24-04 2022
Kl. 16:00
Skjold 14 GVI 4 Ryparken Idrætsanlæg
0
-
4
683609
24-04 2022
Kl. 16:00
Bispebjerg 3 Oversidder Lersøparken
683613 to
05-05 2022
Kl. 20:30
B93 6 Bispebjerg 3 B 93 Svanemølleanlæg.
6
-
3
683610
07-05 2022
Kl. 14:00
Frederiksholm Sydhavnen 4 FB 17 Kunst, Valby IP, tribunen
5
-
1
683611
08-05 2022
Kl. 16:00
Oversidder Skjold 14
683612
08-05 2022
Kl. 16:00
HB 9 Copenhagen Celtic 2 Fælledparken
0
-
0
683614
08-05 2022
Kl. 16:00
Union 8 GVI 4 Grøndal Multicenter
7
-
1
683617 fr
20-05 2022
Kl. 18:00
Skjold 14 B93 6 Ryparken Idrætsanlæg
4
-
2
683618
21-05 2022
Kl. 14:00
FB 17 HB 9 Jens Jessens Vej
2
-
2
683615
22-05 2022
Kl. 12:00
GVI 4 Oversidder GVI. Nymosen
683616
22-05 2022
Kl. 16:00
Copenhagen Celtic 2 Union 8 Valby IP, Gl. Afdeling
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
683619
22-05 2022
Kl. 16:00
Bispebjerg 3 Frederiksholm Sydhavnen 4 Lersøparken
Hjemmehold taberdømt
683833 ti
24-05 2022
Kl. 20:30
B93 6 GVI 4 B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
2
683621
28-05 2022
Kl. 16:00
Frederiksholm Sydhavnen 4 Skjold 14 Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
683622
29-05 2022
Kl. 16:00
HB 9 Bispebjerg 3 Fælledparken
1
-
3
683832
29-05 2022
Kl. 16:00
Copenhagen Celtic 2 FB 17 Valby IP, Gl. Afdeling
2
-
3
683837
29-05 2022
Kl. 16:00
Union 8 Oversidder Grøndal Multicenter
683838
05-06 2022
Kl. 10:00
Oversidder B93 6
683839
05-06 2022
Kl. 16:00
GVI 4 Frederiksholm Sydhavnen 4 GVI. Nymosen
1
-
0
683840
05-06 2022
Kl. 16:00
Skjold 14 HB 9 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
1
683908
05-06 2022
Kl. 16:00
Union 8 FB 17 Grøndal Multicenter
0
-
11
683909
05-06 2022
Kl. 16:00
Bispebjerg 3 Copenhagen Celtic 2 Lersøparken
2
-
1
683910
19-06 2022
Kl. 16:00
Frederiksholm Sydhavnen 4 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
683911
19-06 2022
Kl. 16:00
HB 9 GVI 4 Fælledparken
1
-
2
683919
19-06 2022
Kl. 16:00
Copenhagen Celtic 2 Skjold 14 Valby IP, Gl. Afdeling
2
-
5
683920
19-06 2022
Kl. 16:00
B93 6 Union 8 B 93 Svanemølleanlæg.
Hjemmehold taberdømt
683922
19-06 2022
Kl. 16:00
FB 17 Bispebjerg 3 Jens Jessens Vej
2
-
4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 27 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2 - 9 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Log ind