MENU

Serie 5, P2/8 Forår, P4 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
682299 fr
01-04 2022
Kl. 20:00
Frederiksholm Sydhavnen 3 Sønderbro Fight 4 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 1
682297
02-04 2022
Kl. 14:00
KFB 5 Hellas 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 11
682300
03-04 2022
Kl. 12:00
FB 16 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
682303
09-04 2022
Kl. 10:00
Hellas 2 FA 2000 12 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 4
682302
09-04 2022
Kl. 16:00
Nørrebro United 3 Frederiksholm Sydhavnen 3 Kunst, Mimersparken
3 - 5
682301
10-04 2022
Kl. 14:00
Sønderbro Fight 4 FB 16 Sundby Idrætspark
3 - 3
682308
10-04 2022
Kl. 16:00
Oversidder Skjold 10
682314
to
14-04 2022
Kl. 18:00
Frederiksholm Sydhavnen 3 Hellas 2 Valby IP, Gl. Afdeling
6 - 2
682313 ma
18-04 2022
Kl. 12:00
KFB 5 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
682317
ma
18-04 2022
Kl. 16:00
FB 16 Skjold 10 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
682591 fr
22-04 2022
Kl. 18:00
Nørrebro United 3 FB 16 Kunst, Mimersparken
Udehold taberdømt
682594
23-04 2022
Kl. 10:00
Hellas 2 Sønderbro Fight 4 Engdraget
1 - 6
682603
24-04 2022
Kl. 16:00
Skjold 10 KFB 5 Fælledparken
Udehold taberdømt
682605
24-04 2022
Kl. 16:00
HIK 7 Frederiksholm Sydhavnen 3 HIK
Hjemmehold taberdømt
682621
24-04 2022
Kl. 16:00
Oversidder FA 2000 12
682296
01-05 2022
Kl. 16:00
FA 2000 12 Nørrebro United 3 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 3
682298 ma
02-05 2022
Kl. 21:00
Skjold 10 HIK 7 Ryparken Idrætsanlæg
4 - 1
682662 to
05-05 2022
Kl. 18:00
Frederiksholm Sydhavnen 3 Oversidder Valby IP, Gl. Afdeling
682626 to
05-05 2022
Kl. 19:15
Sønderbro Fight 4 HIK 7 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4 - 2
682687
08-05 2022
Kl. 12:00
FB 16 KFB 5 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 2
682661
08-05 2022
Kl. 14:00
Nørrebro United 3 Hellas 2 Kunst, Mimersparken
1 - 3
682635
08-05 2022
Kl. 16:00
FA 2000 12 Skjold 10 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 0
682311
15-05 2022
Kl. 16:00
FA 2000 12 HIK 7 Kunst, Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
682310
ma
16-05 2022
Kl. 19:00
Sønderbro Fight 4 Nørrebro United 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4 - 3
682696
21-05 2022
Kl. 10:00
Hellas 2 FB 16 Engdraget
682691
22-05 2022
Kl. 10:00
KFB 5 FA 2000 12 Kløvermarkens Idrætsanlæg
682699
22-05 2022
Kl. 16:00
Oversidder Sønderbro Fight 4
682700 ti
24-05 2022
Kl. 19:15
Sønderbro Fight 4 Skjold 10 Kløvermarkens Idrætsanlæg
682698 ti
24-05 2022
Kl. 20:15
HIK 7 Nørrebro United 3 Gentofte Sportspark
682703 to
26-05 2022
Kl. 18:00
Frederiksholm Sydhavnen 3 KFB 5 Valby IP, Gl. Afdeling
682702
28-05 2022
Kl. 10:00
Hellas 2 HIK 7 Engdraget
682708
29-05 2022
Kl. 12:00
FB 16 FA 2000 12 Kunst, Jens Jessens Vej
682721
29-05 2022
Kl. 14:00
Nørrebro United 3 KFB 5 Kunst, Mimersparken
682701
29-05 2022
Kl. 14:00
Nørrebro United 3 Oversidder Kunst, Mimersparken
682719 to
02-06 2022
Kl. 20:30
Oversidder Hellas 2
682717
05-06 2022
Kl. 12:00
Skjold 10 Nørrebro United 3 Fælledparken
682718
05-06 2022
Kl. 12:00
FB 16 HIK 7 Kunst, Jens Jessens Vej
682715
05-06 2022
Kl. 16:00
FA 2000 12 Frederiksholm Sydhavnen 3 Kunst, Jens Jessens Vej
682697 to
09-06 2022
Kl. 19:00
Frederiksholm Sydhavnen 3 Skjold 10 Valby IP, tribunen
682716 to
09-06 2022
Kl. 19:00
KFB 5 Sønderbro Fight 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
682304
19-06 2022
Kl. 16:00
HIK 7 KFB 5 HIK
682720
19-06 2022
Kl. 16:00
Sønderbro Fight 4 FA 2000 12 Kløvermarkens Idrætsanlæg
682722
19-06 2022
Kl. 16:00
Hellas 2 Skjold 10 Engdraget
682761
19-06 2022
Kl. 16:00
Frederiksholm Sydhavnen 3 FB 16 Valby IP, Gl. Afdeling
682767
19-06 2022
Kl. 16:00
HIK 7 Oversidder HIK
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 27 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2 - 9 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Log ind