MENU

Serie 2, P2/3 Forår, P2 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
294101
fr
01-04 2022
Kl. 19:00
B1908 3 Sundby BK 2 Sundby Idrætspark
2 - 3
294107
02-04 2022
Kl. 12:00
Viktoria 2 Fremad Valby 2 Kunst, Fælledparken
2 - 2
294103
02-04 2022
Kl. 14:00
HB 2 AB Tårnby 2 Ryparken Idrætsanlæg
0 - 3
294109
03-04 2022
Kl. 12:00
Sønderbro Fight 2 GVI 3 Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
294106 ma
04-04 2022
Kl. 20:00
Union 2 CBS Sport 3 Genforeningspladsen
1 - 1
294108
ti
05-04 2022
Kl. 19:00
FB 2 Østerbro IF 2 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
294112
ti
05-04 2022
Kl. 20:00
Fremad Valby 2 HB 2 Kunst, Valby IP, tribunen
7 - 2
294116
ti
05-04 2022
Kl. 20:15
Sundby BK 2 Sønderbro Fight 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 0
294111 fr
08-04 2022
Kl. 18:00
AB Tårnby 2 Union 2 Tårnby Stadion
10 - 1
294110
10-04 2022
Kl. 12:00
GVI 3 FB 2 GVI. Nymosen
0 - 3
294117
10-04 2022
Kl. 14:00
CBS Sport 3 B1908 3 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
294113
10-04 2022
Kl. 16:00
Østerbro IF 2 Viktoria 2 Ryparken Idrætsanlæg
5 - 6
294119
ti
12-04 2022
Kl. 20:00
Union 2 B1908 3 Genforeningspladsen
1 - 4
294120 on
13-04 2022
Kl. 18:00
AB Tårnby 2 Fremad Valby 2 Tårnby Stadion
6 - 3
294122
to
14-04 2022
Kl. 12:00
FB 2 Sundby BK 2 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 1
294123 to
14-04 2022
Kl. 12:00
Sønderbro Fight 2 CBS Sport 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
294198
ti
19-04 2022
Kl. 20:00
Fremad Valby 2 Union 2 Valby IP, Stadion, kunst
6 - 1
296315
ti
19-04 2022
Kl. 20:15
Sundby BK 2 Viktoria 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4 - 0
294187 fr
22-04 2022
Kl. 19:00
B1908 3 Sønderbro Fight 2 Sundby Idrætspark
Udehold taberdømt
296316
24-04 2022
Kl. 14:00
CBS Sport 3 FB 2 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 5
294186
24-04 2022
Kl. 16:00
GVI 3 HB 2 GVI. Nymosen
Hjemmehold taberdømt
294199
24-04 2022
Kl. 16:00
Østerbro IF 2 AB Tårnby 2 Ryparken Idrætsanlæg
4 - 0
297678 fr
29-04 2022
Kl. 18:00
Union 2 Sønderbro Fight 2 Grøndal Multicenter
3 - 0
297679 fr
29-04 2022
Kl. 18:00
AB Tårnby 2 GVI 3 Tårnby Stadion
3 - 2
297681
fr
29-04 2022
Kl. 19:00
Fremad Valby 2 Østerbro IF 2 Valby IP, Stadion, kunst
1 - 4
297677
30-04 2022
Kl. 10:00
HB 2 Sundby BK 2 Ryparken Idrætsanlæg
1 - 7
297680
30-04 2022
Kl. 12:00
Viktoria 2 CBS Sport 3 Ryparken Idrætsanlæg
2 - 1
297687
ti
03-05 2022
Kl. 20:15
Sundby BK 2 AB Tårnby 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
297684 fr
06-05 2022
Kl. 19:00
B1908 3 Viktoria 2 Sundby Idrætspark
2 - 2
297686
08-05 2022
Kl. 12:00
Sønderbro Fight 2 FB 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 7
297688
08-05 2022
Kl. 14:00
CBS Sport 3 HB 2 Kunst, Jens Jessens Vej
10 - 1
297683
08-05 2022
Kl. 14:00
GVI 3 Fremad Valby 2 GVI. Nymosen
2 - 6
297685
08-05 2022
Kl. 16:00
Østerbro IF 2 Union 2 Kunst, Fælledparken
5 - 0
297693
ti
10-05 2022
Kl. 20:00
Fremad Valby 2 Sundby BK 2 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 3
297690 on
11-05 2022
Kl. 20:00
Union 2 FB 2 Genforeningspladsen
Hjemmehold taberdømt
297691 fr
13-05 2022
Kl. 18:00
AB Tårnby 2 CBS Sport 3 Tårnby Stadion
3 - 1
297689
14-05 2022
Kl. 14:00
HB 2 B1908 3 Fælledparken
5 - 2
297692
14-05 2022
Kl. 14:00
Viktoria 2 Sønderbro Fight 2 Fælledparken
4 - 2
297694
15-05 2022
Kl. 16:00
Østerbro IF 2 GVI 3 Kunst, Fælledparken
4 - 1
297705
ti
17-05 2022
Kl. 20:15
Sundby BK 2 Østerbro IF 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
6 - 5
297704 to
19-05 2022
Kl. 19:15
Sønderbro Fight 2 HB 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 1
297696 fr
20-05 2022
Kl. 19:00
B1908 3 AB Tårnby 2 Sundby Idrætspark
297697
21-05 2022
Kl. 12:00
FB 2 Viktoria 2 Kunst, Jens Jessens Vej
297706
22-05 2022
Kl. 14:00
CBS Sport 3 Fremad Valby 2 Kunst, Jens Jessens Vej
297796 ti
24-05 2022
Kl. 20:00
Fremad Valby 2 B1908 3 Kunst, Valby IP, tribunen
297779 fr
27-05 2022
Kl. 18:00
Union 2 Viktoria 2 Genforeningspladsen
297795 fr
27-05 2022
Kl. 18:00
AB Tårnby 2 Sønderbro Fight 2 Tårnby Stadion
297708
28-05 2022
Kl. 14:00
HB 2 FB 2 Fælledparken
297707
29-05 2022
Kl. 12:00
GVI 3 Sundby BK 2 GVI. Nymosen
297812
29-05 2022
Kl. 16:00
Østerbro IF 2 CBS Sport 3 Kunst, Fælledparken
297682 ti
31-05 2022
Kl. 19:30
FB 2 B1908 3 Kunst, Jens Jessens Vej
297814 ti
31-05 2022
Kl. 20:00
Union 2 Sundby BK 2 Genforeningspladsen
297826
04-06 2022
Kl. 12:00
FB 2 AB Tårnby 2 Kunst, Jens Jessens Vej
297824
04-06 2022
Kl. 14:00
Viktoria 2 HB 2 Fælledparken
298379
05-06 2022
Kl. 14:00
CBS Sport 3 GVI 3 Kunst, Jens Jessens Vej
298348 ti
07-06 2022
Kl. 19:15
Sønderbro Fight 2 Fremad Valby 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
294121 to
09-06 2022
Kl. 18:00
Viktoria 2 GVI 3 Fælledparken
297813 to
09-06 2022
Kl. 19:00
B1908 3 Østerbro IF 2 Sundby Idrætspark
294118 ti
14-06 2022
Kl. 19:30
HB 2 Østerbro IF 2 Ryparken Idrætsanlæg
298385 ti
14-06 2022
Kl. 20:00
Fremad Valby 2 FB 2 Kunst, Valby IP, tribunen
297695 on
15-06 2022
Kl. 19:00
GVI 3 Union 2 GVI. Nymosen
298384 fr
17-06 2022
Kl. 18:00
AB Tårnby 2 Viktoria 2 Tårnby Stadion
298383
18-06 2022
Kl. 14:00
HB 2 Union 2 Fælledparken
298495
18-06 2022
Kl. 14:00
Sundby BK 2 CBS Sport 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
298381
19-06 2022
Kl. 14:00
GVI 3 B1908 3 GVI. Nymosen
298482
19-06 2022
Kl. 16:00
Østerbro IF 2 Sønderbro Fight 2 Ryparken Idrætsanlæg
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2 og 3 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i både pulje 5 og 6 samt den dårligste nr. 10 rykker ned.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) 
dårligste placering 
b) 
flest udeblivelser 
c) 
dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) 
dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) 
dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) 
lodtrækning.
 

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2022.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykke

Log ind