MENU

Kvinde Senior 2 7M Efterår, P1 //

Spillested

Kløvermarkens Idrætsanlæg
Blå
Hvid
Blå

Holdleder

Signe Roed Jensen Tel: / Mobil: 23805098

Holdleder

Silje Haugland Hult Tel: / Mobil: 42403477

Spillested

Jens Jessens Vej
Blå
Blå
Blå

Holdleder

Caroline Langholz Tel: 28554831 / Mobil: 28554831

Træner

Malthe Wejnold Jørgensen Tel: / Mobil: 28149305

Spillested

Kunst, Valby IP, tribunen
Rød
Hvid
Rød

Træner

Kenneth Johansen Tel: / Mobil: 3091 6505

Assistenttræner

Martin Børgesen Tel: / Mobil: 4058 2656

Kampklar assistent

René Nielsen Tel: 28543918 / Mobil: 28543918

Spillested

Hekla Park
Orange
Blå

Holdleder

Karina Antvorskov Tel: / Mobil: 60153943

Holdleder

Marie Halvorsen Tel: / Mobil: 20748865

Holdleder

Jette Tegllund Damgaard Tel: / Mobil: 22177764

Træner

Simon Feddersen Madsen Tel: 29311881 / Mobil: +45 29311881

Spillested

HIK
Hvid
Blå
Blå

Holdleder

Christina Wex Tel: 4031 2405 / Mobil: 40312405

Holdleder

Amalie Victoria Wex Tel: / Mobil: 28128825

Holdleder

Laura Brøchner-Mortensen Tel: / Mobil: 20614118

Spillested

Kløvermarkens Idrætsanlæg
Bordeaux/Blå
Blå
Blå

Holdleder

Emilie Vidø Tel: / Mobil: 60462021

Holdleder

Karoline Thielow Simonsen Tel: 50711188 / Mobil: 5071 1188

Holdleder

Simone Saustrup Tel: 30116136 / Mobil:

Holdleder

Katrine Jønson Tel: / Mobil: 31250286

Holdleder

Benedikte Karstoft Tel: 26 71 50 14 / Mobil: 26715014

Spillested

Nørrebroparken
Grøn/Hvid
Sort
Sort

Holdleder

Nanna Madsen Tel: / Mobil: 27248528

Træner

Ellen Aagaard Marquard Tel: 24440577 / Mobil: 24440577

Træner

Linea Hjorth Christensen Tel: / Mobil: 30621094

Spillested

Nørrebroparken
Grøn/Hvid
Sort
Sort

Holdleder

Mette Kønig Tel: / Mobil: 60406786

Træner

Sara Helena Pilgaard Tel: 61355667 / Mobil: 61355667

Spillested

Kløvermarkens Idrætsanlæg
Orange
Sort
Sort

Holdleder

Julie Petersen Tel: 20850918 / Mobil: 20 85 09 18

Træner

Stephen Rasmussen Tel: / Mobil: 27 11 71 55
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de tre puljer rykker op

Nedrykning:
Nr. 10 i alle tre puljer rykker ned

Log ind