MENU

Herre Senior 4 7M Efterår, P7 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
356094 on
24-08 2022
Kl. 20:30
Dunses Disciple Hellas 3 Jens Jessens Vej
7
-
7
356096 fr
26-08 2022
Kl. 18:45
B 1903 2 FB 21 B1903
Hjemmehold taberdømt
356095
28-08 2022
Kl. 14:00
FB 23 FA 2000 6 Jens Jessens Vej
1
-
5
356146 ti
30-08 2022
Kl. 19:00
Frem 7 FB 23 Valby Idrætspark
5
-
3
356148
ti
30-08 2022
Kl. 19:30
Hellas 3 ØKF 2 Kulbaneparken
4
-
1
356147 on
31-08 2022
Kl. 20:30
Champeinz United Skjold 14 Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
3
356093
04-09 2022
Kl. 11:15
ØKF 2 Champeinz United Kløvermarkens Idrætsanlæg
6
-
2
356145
04-09 2022
Kl. 14:00
FA 2000 6 B 1903 2 Jens Jessens Vej
2
-
2
356149
04-09 2022
Kl. 16:00
FB 21 Dunses Disciple Jens Jessens Vej
8
-
4
356154
ti
06-09 2022
Kl. 20:15
B 1903 2 Dunses Disciple B1903
6
-
4
356152
10-09 2022
Kl. 12:30
ØKF 2 FB 21 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
2
356151
10-09 2022
Kl. 12:45
Skjold 14 Hellas 3 Lundehusparken
5
-
0
356153
10-09 2022
Kl. 16:00
FB 23 Champeinz United Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
356155 ti
13-09 2022
Kl. 18:15
Frem 7 B 1903 2 Valby Idrætspark
1
-
4
356158 ti
13-09 2022
Kl. 19:30
Hellas 3 FB 23 Kulbaneparken
7
-
3
356159
17-09 2022
Kl. 16:00
FB 21 Skjold 14 Jens Jessens Vej
2
-
7
356157
18-09 2022
Kl. 16:00
Dunses Disciple ØKF 2 Jens Jessens Vej
2
-
3
356092 on
21-09 2022
Kl. 20:00
Frem 7 Skjold 14 Valby Idrætspark
3
-
4
356156
on
21-09 2022
Kl. 20:30
Champeinz United FA 2000 6 Kunst, Valby IP, tribunen
0
-
8
356163 ti
27-09 2022
Kl. 19:30
Hellas 3 Frem 7 Kulbaneparken
6
-
6
356164
on
28-09 2022
Kl. 19:00
FB 21 FA 2000 6 Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt pga manglende holdkort
356161 on
28-09 2022
Kl. 20:30
Champeinz United B 1903 2 Kunst, Valby IP, tribunen
3
-
3
356160
01-10 2022
Kl. 11:15
ØKF 2 Skjold 14 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
5
356162
02-10 2022
Kl. 16:00
Dunses Disciple FB 23 Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
356169 ti
04-10 2022
Kl. 20:15
B 1903 2 Skjold 14 B1903
3
-
2
356166 on
05-10 2022
Kl. 20:00
Frem 7 FB 21 Valby Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
356167 on
05-10 2022
Kl. 20:30
Champeinz United Hellas 3 Valby Idrætspark
3
-
0
356168
08-10 2022
Kl. 16:00
FB 23 ØKF 2 Jens Jessens Vej
1
-
2
356165
09-10 2022
Kl. 16:00
FA 2000 6 Dunses Disciple Jens Jessens Vej
5
-
2
356184
on
12-10 2022
Kl. 18:00
Hellas 3 FB 21 Kulbaneparken
3
-
6
356172 to
13-10 2022
Kl. 20:00
Frem 7 Champeinz United Valby Idrætspark
4
-
2
356174
15-10 2022
Kl. 12:00
B 1903 2 ØKF 2 B1903
Hjemmehold taberdømt
356171
15-10 2022
Kl. 12:45
Skjold 14 Dunses Disciple Lundehusparken
1
-
0
356170
15-10 2022
Kl. 16:00
FA 2000 6 Hellas 3 Jens Jessens Vej
6
-
2
356173
16-10 2022
Kl. 16:00
FB 23 FB 21 Jens Jessens Vej
2
-
5
356150
ma
17-10 2022
Kl. 20:15
FA 2000 6 Frem 7 Jens Jessens Vej
4
-
1
356178
ti
18-10 2022
Kl. 20:15
B 1903 2 Hellas 3 B1903
8
-
1
356176
22-10 2022
Kl. 12:30
ØKF 2 FA 2000 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
3
356175
22-10 2022
Kl. 12:45
Skjold 14 FB 23 Lundehusparken
10
-
0
356179
23-10 2022
Kl. 14:00
FB 21 Champeinz United Jens Jessens Vej
8
-
3
356177 ma
24-10 2022
Kl. 20:45
Dunses Disciple Frem 7 Jens Jessens Vej
3
-
1
356182 on
26-10 2022
Kl. 20:30
Champeinz United Dunses Disciple Kunst, Valby IP, tribunen
4
-
0
356181 to
27-10 2022
Kl. 20:00
Frem 7 ØKF 2 Valby Idrætspark
1
-
6
356183
29-10 2022
Kl. 10:00
FB 23 B 1903 2 Jens Jessens Vej
1
-
1
356180
29-10 2022
Kl. 16:00
FA 2000 6 Skjold 14 Jens Jessens Vej
3
-
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning
De 18 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle otte puljer rykker ned

Log ind