MENU

Herre Senior 2 7M Efterår, P3 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
317622 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Hekla Frem 2 Hekla Park
3
-
2
317624
to
25-08 2022
Kl. 18:00
Østerbro IF 3 FB 9 Fælledparken
1
-
1
317621 to
25-08 2022
Kl. 20:30
Skjold 4 FC Randoms Lundehusparken
5
-
2
317620
27-08 2022
Kl. 11:15
Prespa Fremad Valby 3 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
7
317623
27-08 2022
Kl. 14:00
FB 11 FA 2000 2 Jens Jessens Vej
6
-
4
317637 ma
29-08 2022
Kl. 20:30
FC Randoms Prespa Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
317636
on
31-08 2022
Kl. 19:15
Fremad Valby 3 FB 11 Kunst, Valby IP, tribunen
3
-
4
317638
to
01-09 2022
Kl. 19:00
Frem 2 Skjold 4 Valby Idrætspark
1
-
0
317639 fr
02-09 2022
Kl. 20:15
FB 9 Hekla Jens Jessens Vej
1
-
2
317625
03-09 2022
Kl. 16:00
FA 2000 2 Østerbro IF 3 Jens Jessens Vej
0
-
3
317641 ma
12-09 2022
Kl. 20:30
FC Randoms FA 2000 2 Kunst, Valby IP, tribunen
0
-
3
317640
on
14-09 2022
Kl. 19:15
Fremad Valby 3 Østerbro IF 3 Kunst, Valby IP, tribunen
5
-
1
317642 to
15-09 2022
Kl. 18:30
Hekla Skjold 4 Hekla Park
Udehold taberdømt
317644 fr
16-09 2022
Kl. 20:15
FB 9 Prespa Jens Jessens Vej
1
-
4
317643
17-09 2022
Kl. 12:00
Frem 2 FB 11 Valby Idrætspark
1
-
5
317647
on
21-09 2022
Kl. 19:15
Fremad Valby 3 FC Randoms Kunst, Valby IP, tribunen
6
-
1
317649
24-09 2022
Kl. 13:00
Østerbro IF 3 Skjold 4 Fælledparken
1
-
1
317648
24-09 2022
Kl. 14:00
FB 11 FB 9 Jens Jessens Vej
6
-
2
317646
25-09 2022
Kl. 10:00
Prespa Hekla Ryparken Idrætsanlæg
4
-
7
317645
25-09 2022
Kl. 14:00
FA 2000 2 Frem 2 Jens Jessens Vej
3
-
1
317651 ma
26-09 2022
Kl. 20:30
FC Randoms Østerbro IF 3 Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
317650 ti
27-09 2022
Kl. 20:30
Skjold 4 Prespa Lundehusparken
4
-
1
317652
to
29-09 2022
Kl. 19:00
Hekla FB 11 Hekla Park
2
-
2
317654 fr
30-09 2022
Kl. 18:15
FB 9 FA 2000 2 Jens Jessens Vej
Hjemmehold taberdømt
317653
01-10 2022
Kl. 12:00
Frem 2 Fremad Valby 3 Valby Idrætspark
2
-
4
317657 ma
03-10 2022
Kl. 20:30
FC Randoms Frem 2 Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
317656
on
05-10 2022
Kl. 19:15
Fremad Valby 3 FB 9 Kunst, Valby IP, tribunen
8
-
2
317659
08-10 2022
Kl. 13:00
Østerbro IF 3 Prespa Fælledparken
3
-
6
317655
08-10 2022
Kl. 14:00
FA 2000 2 Hekla Jens Jessens Vej
3
-
6
317662 to
13-10 2022
Kl. 18:00
Skjold 4 FB 9 Lundehusparken
0
-
1
317664
15-10 2022
Kl. 13:00
Østerbro IF 3 Hekla Fælledparken
1
-
3
317658
15-10 2022
Kl. 14:00
FB 11 Skjold 4 Jens Jessens Vej
4
-
2
317663
15-10 2022
Kl. 14:00
FB 11 FC Randoms Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
317661
16-10 2022
Kl. 10:00
Prespa Frem 2 Ryparken Idrætsanlæg
12
-
2
317660
16-10 2022
Kl. 15:00
FA 2000 2 Fremad Valby 3 Jens Jessens Vej
1
-
4
317666 ti
18-10 2022
Kl. 19:15
Skjold 4 FA 2000 2 Lundehusparken
1
-
3
317722
on
19-10 2022
Kl. 19:00
Hekla Fremad Valby 3 Hekla Park
0
-
6
317723
22-10 2022
Kl. 13:00
Østerbro IF 3 Frem 2 Fælledparken
8
-
3
317724
22-10 2022
Kl. 14:00
FB 9 FC Randoms Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
317665
23-10 2022
Kl. 12:00
Prespa FB 11 Ryparken Idrætsanlæg
4
-
4
317727 ma
24-10 2022
Kl. 20:30
FC Randoms Hekla Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
317726
on
26-10 2022
Kl. 19:15
Fremad Valby 3 Skjold 4 Kunst, Valby IP, tribunen
6
-
1
317729
29-10 2022
Kl. 12:00
Frem 2 FB 9 Valby Idrætspark
1
-
6
317728
29-10 2022
Kl. 14:00
FB 11 Østerbro IF 3 Jens Jessens Vej
3
-
1
317725
29-10 2022
Kl. 16:00
FA 2000 2 Prespa Jens Jessens Vej
7
-
3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fire puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 8,9 og 10 i alle fire puljer rykker ned

Log ind