MENU

Serie 5, P18/28 Efterår, P25 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
551594
fr
20-08 2021
Kl. 18:00
Frem 6 Skjold 14 Frem, Valby IP
5 - 1
551585
22-08 2021
Kl. 10:00
Sønderbro Fight 4 KB 9 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UDS
551588
22-08 2021
Kl. 10:00
HB 11 BK Rødovre 4 Fælledparken
2 - 4
551616
28-08 2021
Kl. 16:00
FB 21 HB 11 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 1
551620
28-08 2021
Kl. 16:00
Slægtens 2 Frem 6 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 3
551602
29-08 2021
Kl. 10:00
BK Rødovre 4 Jægersborg 5 Rødovre Stadion
4 - 3
551626
29-08 2021
Kl. 14:00
KB 9 Brønshøj 5 Kunst, KB, P. Bangs Vej
5 - 2
551600
29-08 2021
Kl. 16:00
Oversidder Sønderbro Fight 4
551596
ma
30-08 2021
Kl. 21:00
Skjold 14 FA 2000 15 Ryparken Idrætsanlæg
3 - 1
551637
fr
03-09 2021
Kl. 18:00
Frem 6 KB 9 Frem, Valby IP
7 - 1
551635
05-09 2021
Kl. 10:00
HB 11 Skjold 14 Ryparken Idrætsanlæg
5 - 0
551630
05-09 2021
Kl. 10:00
Jægersborg 5 FB 21 Jægersborg
3 - 2
551631
05-09 2021
Kl. 10:00
Sønderbro Fight 4 Brønshøj 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
10 - 1
551632
05-09 2021
Kl. 16:00
Oversidder BK Rødovre 4
551636
05-09 2021
Kl. 16:00
FA 2000 15 Slægtens 2 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 2
552858
11-09 2021
Kl. 16:00
Slægtens 2 HB 11 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 4
552859
12-09 2021
Kl. 10:00
KB 9 FA 2000 15 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 2
552855
12-09 2021
Kl. 10:00
BK Rødovre 4 Sønderbro Fight 4 Rødovre Stadion
4 - 3
551882
12-09 2021
Kl. 12:00
Brønshøj 5 Frem 6 Tingbjerg Idrætspark
2 - 2
552857
12-09 2021
Kl. 16:00
FB 21 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
552861 fr
17-09 2021
Kl. 17:30
Sønderbro Fight 4 Frem 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 2
552860 fr
17-09 2021
Kl. 18:30
Jægersborg 5 Slægtens 2 Gentofte Sportspark - kunst 1
4 - 2
552865
19-09 2021
Kl. 10:00
HB 11 KB 9 Fælledparken
2 - 2
552870
19-09 2021
Kl. 10:00
BK Rødovre 4 FB 21 Rødovre Stadion
2 - 0
552872
19-09 2021
Kl. 16:00
FA 2000 15 Brønshøj 5 Kunst, Jens Jessens Vej
12 - 1
552864
19-09 2021
Kl. 16:00
Oversidder Skjold 14
551638 on
22-09 2021
Kl. 18:15
Skjold 14 Jægersborg 5 Ryparken Idrætsanlæg
553476
25-09 2021
Kl. 16:00
Frem 6 FA 2000 15 Frem, Valby IP
553478
25-09 2021
Kl. 16:00
Slægtens 2 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
553479
26-09 2021
Kl. 10:00
KB 9 Jægersborg 5 Kunst, KB, P. Bangs Vej
552888
26-09 2021
Kl. 10:00
Skjold 14 BK Rødovre 4 Ryparken Idrætsanlæg
552890
26-09 2021
Kl. 14:00
Brønshøj 5 HB 11 Tingbjerg Idrætspark
552891
26-09 2021
Kl. 16:00
FB 21 Sønderbro Fight 4 Kunst, Jens Jessens Vej
553480
02-10 2021
Kl. 16:00
Jægersborg 5 Brønshøj 5 Jægersborg
553485
03-10 2021
Kl. 10:00
Sønderbro Fight 4 FA 2000 15 Kløvermarkens Idrætsanlæg
553499
03-10 2021
Kl. 10:00
HB 11 Frem 6 Fælledparken
553500
03-10 2021
Kl. 10:00
BK Rødovre 4 Slægtens 2 Rødovre Stadion
553501
03-10 2021
Kl. 16:00
FB 21 Skjold 14 Kunst, Jens Jessens Vej
553491
03-10 2021
Kl. 16:00
Oversidder KB 9
553511
09-10 2021
Kl. 16:00
Frem 6 Jægersborg 5 Frem, Valby IP
553512
09-10 2021
Kl. 16:00
Slægtens 2 FB 21 Kunst, Valby IP, tribunen
553558
10-10 2021
Kl. 12:00
KB 9 BK Rødovre 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
553508
10-10 2021
Kl. 14:00
Skjold 14 Sønderbro Fight 4 Ryparken Idrætsanlæg
553509
10-10 2021
Kl. 14:00
Brønshøj 5 Oversidder Tingbjerg Idrætspark
553510
10-10 2021
Kl. 16:00
FA 2000 15 HB 11 Kunst, Jens Jessens Vej
553561
17-10 2021
Kl. 10:00
Skjold 14 Slægtens 2 Ryparken Idrætsanlæg
553575
17-10 2021
Kl. 10:00
Sønderbro Fight 4 HB 11 Kløvermarkens Idrætsanlæg
555157
17-10 2021
Kl. 10:00
BK Rødovre 4 Brønshøj 5 Rødovre Stadion
553567
17-10 2021
Kl. 14:00
Jægersborg 5 FA 2000 15 Gentofte Sportspark Opv. kunst
553764
17-10 2021
Kl. 16:00
Oversidder Frem 6
556181
17-10 2021
Kl. 16:00
FB 21 KB 9 Kunst, Jens Jessens Vej
551578
24-10 2021
Kl. 12:00
Brønshøj 5 Slægtens 2 Tingbjerg Idrætspark
551581
24-10 2021
Kl. 14:00
Jægersborg 5 Oversidder Jægersborg
551591
24-10 2021
Kl. 16:00
FA 2000 15 FB 21 Kunst, Jens Jessens Vej
557319
30-10 2021
Kl. 16:00
Frem 6 BK Rødovre 4 Frem, Valby IP
557321
31-10 2021
Kl. 10:00
KB 9 Skjold 14 Kunst, KB, P. Bangs Vej
557305
31-10 2021
Kl. 10:00
Sønderbro Fight 4 Slægtens 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
557310
31-10 2021
Kl. 10:00
HB 11 Jægersborg 5 Fælledparken
557281
31-10 2021
Kl. 12:00
Brønshøj 5 FB 21 Tingbjerg Idrætspark
557311
31-10 2021
Kl. 16:00
FA 2000 15 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
557333
07-11 2021
Kl. 10:00
BK Rødovre 4 FA 2000 15 Rødovre Stadion
557334
07-11 2021
Kl. 14:00
FB 21 Frem 6 Kunst, Jens Jessens Vej
557335
07-11 2021
Kl. 14:00
Slægtens 2 KB 9 Kunst, Valby IP, tribunen
557322
07-11 2021
Kl. 14:00
Skjold 14 Brønshøj 5 Ryparken Idrætsanlæg
557323
07-11 2021
Kl. 14:00
Jægersborg 5 Sønderbro Fight 4 Jægersborg
557324
07-11 2021
Kl. 14:00
Oversidder HB 11
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De tolv bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 18 til og med 25 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen

Log ind