MENU

Serie 5, P18/28 Efterår, P25 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
551594
fr
20-08 2021
Kl. 18:00
Frem 6 Skjold 14 Frem, Valby IP
5 - 1
551588
22-08 2021
Kl. 10:00
HB 11 Rødovre 4 Fælledparken
2 - 4
551616
28-08 2021
Kl. 16:00
FB 21 HB 11 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 1
551620
28-08 2021
Kl. 16:00
Slægtens 2 Frem 6 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 3
551602
29-08 2021
Kl. 10:00
Rødovre 4 Jægersborg 5 Rødovre Stadion
4 - 3
551626
29-08 2021
Kl. 14:00
KB 9 Brønshøj 5 Kunst, KB, P. Bangs Vej
5 - 2
551600
29-08 2021
Kl. 16:00
Oversidder Sønderbro Fight 4
551596
ma
30-08 2021
Kl. 21:00
Skjold 14 FA 2000 15 Ryparken Idrætsanlæg
3 - 1
551637
fr
03-09 2021
Kl. 18:00
Frem 6 KB 9 Frem, Valby IP
7 - 1
551635
05-09 2021
Kl. 10:00
HB 11 Skjold 14 Ryparken Idrætsanlæg
5 - 0
551630
05-09 2021
Kl. 10:00
Jægersborg 5 FB 21 Gentofte Sportspark
3 - 2
551631
05-09 2021
Kl. 10:00
Sønderbro Fight 4 Brønshøj 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
10 - 1
551632
05-09 2021
Kl. 16:00
Oversidder Rødovre 4
551636
05-09 2021
Kl. 16:00
FA 2000 15 Slægtens 2 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 2
552858
11-09 2021
Kl. 16:00
Slægtens 2 HB 11 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 4
552859
12-09 2021
Kl. 10:00
KB 9 FA 2000 15 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 2
552855
12-09 2021
Kl. 10:00
Rødovre 4 Sønderbro Fight 4 Rødovre Stadion
4 - 3
551882
12-09 2021
Kl. 12:00
Brønshøj 5 Frem 6 Tingbjerg Idrætspark
2 - 2
552857
12-09 2021
Kl. 16:00
FB 21 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
552861
fr
17-09 2021
Kl. 17:30
Sønderbro Fight 4 Frem 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 2
552860 fr
17-09 2021
Kl. 18:30
Jægersborg 5 Slægtens 2 Gentofte Sportspark
4 - 2
552865
19-09 2021
Kl. 10:00
HB 11 KB 9 Fælledparken
2 - 2
552870
19-09 2021
Kl. 10:00
Rødovre 4 FB 21 Rødovre Stadion
2 - 0
552872
19-09 2021
Kl. 16:00
FA 2000 15 Brønshøj 5 Kunst, Jens Jessens Vej
12 - 1
552864
19-09 2021
Kl. 16:00
Oversidder Skjold 14
551638 on
22-09 2021
Kl. 18:15
Skjold 14 Jægersborg 5 Ryparken Idrætsanlæg
1 - 2
553476
25-09 2021
Kl. 16:00
Frem 6 FA 2000 15 Frem, Valby IP
UHT

Udehold taberdømt

553478
25-09 2021
Kl. 16:00
Slægtens 2 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
553479
26-09 2021
Kl. 10:00
KB 9 Jægersborg 5 Kunst, KB, P. Bangs Vej
6 - 1
552888
26-09 2021
Kl. 10:00
Skjold 14 Rødovre 4 Ryparken Idrætsanlæg
2 - 2
552890
26-09 2021
Kl. 14:00
Brønshøj 5 HB 11 Tingbjerg Idrætspark
3 - 7
552891
26-09 2021
Kl. 16:00
FB 21 Sønderbro Fight 4 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 1
553480
02-10 2021
Kl. 16:00
Jægersborg 5 Brønshøj 5 Gentofte Sportspark
2 - 1
553485
03-10 2021
Kl. 10:00
Sønderbro Fight 4 FA 2000 15 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 4
553499
03-10 2021
Kl. 10:00
HB 11 Frem 6 Fælledparken
11 - 1
553500
03-10 2021
Kl. 10:00
Rødovre 4 Slægtens 2 Rødovre Stadion
4 - 2
553501
03-10 2021
Kl. 16:00
FB 21 Skjold 14 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 0
553491
03-10 2021
Kl. 16:00
Oversidder KB 9
553511
09-10 2021
Kl. 16:00
Frem 6 Jægersborg 5 Frem, Valby IP
4 - 3
553512
09-10 2021
Kl. 16:00
Slægtens 2 FB 21 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 4
553558
10-10 2021
Kl. 12:00
KB 9 Rødovre 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
0 - 2
553508
10-10 2021
Kl. 14:00
Skjold 14 Sønderbro Fight 4 Ryparken Idrætsanlæg
3 - 4
553509
10-10 2021
Kl. 14:00
Brønshøj 5 Oversidder Tingbjerg Idrætspark
553510
10-10 2021
Kl. 16:00
FA 2000 15 HB 11 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 7
553561
17-10 2021
Kl. 10:00
Skjold 14 Slægtens 2 Ryparken Idrætsanlæg
3 - 1
553575
17-10 2021
Kl. 10:00
Sønderbro Fight 4 HB 11 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 5
555157
17-10 2021
Kl. 10:00
Rødovre 4 Brønshøj 5 Rødovre Stadion
7 - 2
556181
17-10 2021
Kl. 16:00
FB 21 KB 9 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 2
553764
17-10 2021
Kl. 16:00
Oversidder Frem 6
551585
23-10 2021
Kl. 16:00
Sønderbro Fight 4 KB 9 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 0
551578
24-10 2021
Kl. 12:00
Brønshøj 5 Slægtens 2 Tingbjerg Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

551581
24-10 2021
Kl. 14:00
Jægersborg 5 Oversidder Gentofte Sportspark
551591
24-10 2021
Kl. 16:00
FA 2000 15 FB 21 Kunst, Jens Jessens Vej
HHT

Hjemmehold taberdømt

557319
30-10 2021
Kl. 16:00
Frem 6 Rødovre 4 Frem, Valby IP
1 - 2
557321
31-10 2021
Kl. 10:00
KB 9 Skjold 14 Kunst, KB, P. Bangs Vej
1 - 6
557305
31-10 2021
Kl. 10:00
Sønderbro Fight 4 Slægtens 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

557310
31-10 2021
Kl. 10:00
HB 11 Jægersborg 5 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

557281
31-10 2021
Kl. 12:00
Brønshøj 5 FB 21 Tingbjerg Idrætspark
HMH
557311
31-10 2021
Kl. 16:00
FA 2000 15 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
553567 on
03-11 2021
Kl. 18:00
Jægersborg 5 FA 2000 15 Gentofte Sportspark
12 - 0
557333
07-11 2021
Kl. 10:00
Rødovre 4 FA 2000 15 Rødovre Stadion Kunst
5 - 4
557334
07-11 2021
Kl. 14:00
FB 21 Frem 6 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
557335
07-11 2021
Kl. 14:00
Slægtens 2 KB 9 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 0
557322
07-11 2021
Kl. 14:00
Skjold 14 Brønshøj 5 Ryparken Idrætsanlæg
21 - 1
557323
07-11 2021
Kl. 14:00
Jægersborg 5 Sønderbro Fight 4 Gentofte Sportspark
2 - 0
557324
07-11 2021
Kl. 14:00
Oversidder HB 11
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De tolv bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 18 til og med 25 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen

Log ind