MENU

Serie 5, P18/28 Efterår, P23 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
542787
22-08 2021
Kl. 10:00
ØKF 5 KFB 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 4
541494
22-08 2021
Kl. 12:00
Union 4 HIK 7 Genforeningspladsen
7 - 0
544485 fr
27-08 2021
Kl. 18:00
HB 10 Bispebjerg 3 Fælledparken
0 - 1
544484
28-08 2021
Kl. 15:00
Amalie 3 Union 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 2
544487
28-08 2021
Kl. 16:00
VLI 4 FA 2000 12 Kunst, Jens Jessens Vej
HMH
544483
28-08 2021
Kl. 16:00
FB 22 ØKF 5 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 9
544486
29-08 2021
Kl. 16:00
KFB 5 Skjold 13 Kløvermarkens Idrætsanlæg
10 - 2
544488
ma
30-08 2021
Kl. 20:15
HIK 7 Rødovre 3 Gentofte Sportspark Opv. kunst
4 - 3
541399
ti
31-08 2021
Kl. 18:00
Rødovre 3 VLI 4 Rødovre Stadion
2 - 1
544498
04-09 2021
Kl. 10:00
ØKF 5 VLI 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 6
544495
04-09 2021
Kl. 14:00
Amalie 3 HB 10 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 1
544499
05-09 2021
Kl. 10:00
FA 2000 12 HIK 7 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
544490
05-09 2021
Kl. 12:00
Union 4 Rødovre 3 Genforeningspladsen
11 - 0
544489
05-09 2021
Kl. 16:00
Bispebjerg 3 KFB 5 Lersøparken
1 - 7
544509 on
08-09 2021
Kl. 20:15
HIK 7 ØKF 5 Gentofte Sportspark Opv. kunst
1 - 1
544503
fr
10-09 2021
Kl. 18:00
HB 10 Union 4 Fælledparken
2 - 6
544501
11-09 2021
Kl. 14:00
Rødovre 3 FA 2000 12 Rødovre Stadion
0 - 6
544508
11-09 2021
Kl. 16:00
VLI 4 Skjold 13 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
544500
11-09 2021
Kl. 16:00
FB 22 Bispebjerg 3 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
544507
12-09 2021
Kl. 16:00
KFB 5 Amalie 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 0
544527
18-09 2021
Kl. 14:00
ØKF 5 Rødovre 3 Kunstbane 1, Kløvermarken
4 - 2
544521
18-09 2021
Kl. 16:00
Amalie 3 FB 22 Kløvermarkens Idrætsanlæg
6 - 2
544519
19-09 2021
Kl. 12:00
Union 4 FA 2000 12 Kunst, Grøndal Centret
6 - 5
544522
19-09 2021
Kl. 12:00
Skjold 13 HIK 7 Fælledparken
5 - 2
544518
19-09 2021
Kl. 16:00
Bispebjerg 3 VLI 4 Lersøparken
1 - 3
544526
ma
20-09 2021
Kl. 17:45
HB 10 KFB 5 Fælledparken
1 - 5
544911 on
22-09 2021
Kl. 18:30
HIK 7 HB 10 Gentofte Sportspark Opv. kunst
1 - 1
544724 to
23-09 2021
Kl. 20:20
FA 2000 12 ØKF 5 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 3
544725
25-09 2021
Kl. 12:00
VLI 4 Amalie 3 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 5
544716
25-09 2021
Kl. 14:00
Rødovre 3 Skjold 13 Rødovre Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

544715
25-09 2021
Kl. 16:00
FB 22 HB 10 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 9
544717
26-09 2021
Kl. 16:00
KFB 5 Union 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 1
544726 ma
27-09 2021
Kl. 20:15
HIK 7 Bispebjerg 3 Gentofte Sportspark Opv. kunst
6 - 2
544737
02-10 2021
Kl. 14:00
Amalie 3 HIK 7 Kunstbane 2, Kløvermarken
UHT

Udehold taberdømt

544743
02-10 2021
Kl. 16:00
HB 10 VLI 4 Fælledparken
0 - 5
544734
03-10 2021
Kl. 16:00
Bispebjerg 3 Rødovre 3 Lersøparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

544735
03-10 2021
Kl. 16:00
Union 4 ØKF 5 Genforeningspladsen
7 - 2
544738
03-10 2021
Kl. 16:00
Skjold 13 FA 2000 12 Fælledparken
0 - 3
544744
03-10 2021
Kl. 16:00
KFB 5 FB 22 Kløvermarkens Idrætsanlæg
15 - 1
544908
09-10 2021
Kl. 12:00
VLI 4 KFB 5 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 4
544870
09-10 2021
Kl. 14:00
Rødovre 3 Amalie 3 Rødovre Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

544897
09-10 2021
Kl. 14:00
ØKF 5 Skjold 13 Kunstbane 1, Kløvermarken
5 - 0
544747
09-10 2021
Kl. 16:00
FB 22 Union 4 Kunst, Jens Jessens Vej
HHT

Hjemmehold taberdømt

544907
10-10 2021
Kl. 16:00
FA 2000 12 Bispebjerg 3 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

544496
to
14-10 2021
Kl. 21:00
Skjold 13 FB 22 Ryparken Idrætsanlæg
6 - 1
544912
16-10 2021
Kl. 16:00
FB 22 VLI 4 Kunst, Jens Jessens Vej
HHT

Hjemmehold taberdømt

545349
16-10 2021
Kl. 16:00
Amalie 3 FA 2000 12 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 2
544959
17-10 2021
Kl. 12:00
Bispebjerg 3 ØKF 5 Lersøparken
545336
17-10 2021
Kl. 14:00
Union 4 Skjold 13 Genforeningspladsen
545717
17-10 2021
Kl. 16:00
KFB 5 HIK 7 Kløvermarkens Idrætsanlæg
545716 ti
19-10 2021
Kl. 19:30
Rødovre 3 HB 10 Rødovre Stadion Kunst
544101
24-10 2021
Kl. 10:00
FA 2000 12 FB 22 Kunst, Jens Jessens Vej
541409
24-10 2021
Kl. 14:00
Bispebjerg 3 Amalie 3 Lersøparken
542786
24-10 2021
Kl. 16:00
Skjold 13 HB 10 Fælledparken
545718
30-10 2021
Kl. 14:00
Rødovre 3 KFB 5 Rødovre Stadion
545756
30-10 2021
Kl. 14:00
ØKF 5 Amalie 3 Kunstbane 1, Kløvermarken
545760
31-10 2021
Kl. 12:00
HIK 7 FB 22 Kunst, HIK
545719
31-10 2021
Kl. 14:00
Union 4 VLI 4 Genforeningspladsen
545721
31-10 2021
Kl. 14:00
Skjold 13 Bispebjerg 3 Fælledparken
545759 ma
01-11 2021
Kl. 20:20
FA 2000 12 HB 10 Kunst, Jens Jessens Vej
545762
07-11 2021
Kl. 16:00
FB 22 Rødovre 3 Kunst, Jens Jessens Vej
545764
07-11 2021
Kl. 16:00
Bispebjerg 3 Union 4 Ryparken Idrætsanlæg
545765
07-11 2021
Kl. 16:00
Amalie 3 Skjold 13 Kunstbane 2, Kløvermarken
545766
07-11 2021
Kl. 16:00
HB 10 ØKF 5 Ryparken Idrætsanlæg
545770
07-11 2021
Kl. 16:00
KFB 5 FA 2000 12 Kunstbane 1, Kløvermarken
545796
07-11 2021
Kl. 16:00
VLI 4 HIK 7 Kunst, Jens Jessens Vej
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De tolv bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 18 til og med 25 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen

Log ind