MENU

Kvinde Senior 2 7M Efterår, P5 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
902760 ma
23-08 2021
Kl. 20:30
Oversidder Pioneren
902756
ti
24-08 2021
Kl. 19:00
Sønderbro Fight Nørrebro FF 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 1
902777
28-08 2021
Kl. 12:30
FA 2000 FB 3 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
902757
28-08 2021
Kl. 13:45
KFB 2 HIK Kløvermarkens Idrætsanlæg
8 - 0
902779
ma
30-08 2021
Kl. 18:45
Oversidder FA 2000
UHT

Udehold taberdømt

902782
ti
31-08 2021
Kl. 18:45
HIK Sønderbro Fight Gentofte Sportspark
0 - 2
902790
05-09 2021
Kl. 10:00
FB 3 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
902788
05-09 2021
Kl. 14:00
Pioneren KFB 2 Vigerslevparken
1 - 10
902781
05-09 2021
Kl. 15:15
Nørrebro FF 2 Heimdal 2 Nørrebroparken
0 - 3
902798 ti
07-09 2021
Kl. 17:45
Sønderbro Fight Pioneren Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 0
903088
11-09 2021
Kl. 12:30
KFB 2 FB 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
10 - 0
904884
11-09 2021
Kl. 13:30
FA 2000 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
HHT

Hjemmehold taberdømt

902797 ma
13-09 2021
Kl. 19:15
Oversidder Nørrebro FF 2
905430 ma
13-09 2021
Kl. 20:30
Oversidder KFB 2
905818 on
15-09 2021
Kl. 17:45
FB 3 Sønderbro Fight Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 5
905583 on
15-09 2021
Kl. 18:00
Pioneren Heimdal 2 Vigerslevparken
1 - 0
904886
18-09 2021
Kl. 10:30
HIK Oversidder Kunst, HIK
904885
19-09 2021
Kl. 15:15
Nørrebro FF 2 FA 2000 Nørrebroparken
0 - 2
905826 ma
20-09 2021
Kl. 18:00
Heimdal 2 FB 3 Fælledparken
6 - 1
905823 ma
20-09 2021
Kl. 19:15
Oversidder Pioneren
903335
ti
21-09 2021
Kl. 18:45
HIK Heimdal 2 Gentofte Sportspark
1 - 2
905824 to
23-09 2021
Kl. 17:30
Sønderbro Fight Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
905841
25-09 2021
Kl. 10:30
FA 2000 KFB 2 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 9
905825
26-09 2021
Kl. 15:15
Nørrebro FF 2 HIK Nørrebroparken
2 - 1
905964 ma
27-09 2021
Kl. 20:30
Oversidder Heimdal 2
905979 on
29-09 2021
Kl. 17:45
Pioneren Nørrebro FF 2 Vigerslevparken
1 - 6
902775 on
29-09 2021
Kl. 18:00
Heimdal 2 Oversidder Fælledparken
905962
02-10 2021
Kl. 15:00
KFB 2 Sønderbro Fight Kløvermarkens Idrætsanlæg
4 - 0
906114
03-10 2021
Kl. 12:00
FB 3 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
906210
ma
04-10 2021
Kl. 17:30
Heimdal 2 KFB 2 Fælledparken
0 - 1
906116 ma
04-10 2021
Kl. 19:15
Oversidder Oversidder
906211
09-10 2021
Kl. 13:30
FA 2000 Sønderbro Fight Kunst, Jens Jessens Vej
HHT

Hjemmehold taberdømt

906207
09-10 2021
Kl. 14:00
HIK Pioneren Kunst, HIK
4 - 0
906120
10-10 2021
Kl. 15:15
Nørrebro FF 2 FB 3 Nørrebroparken
9 - 0
906334 ma
11-10 2021
Kl. 20:30
Oversidder Nørrebro FF 2
906336 on
13-10 2021
Kl. 17:45
FB 3 HIK Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 4
906212 to
14-10 2021
Kl. 20:15
Sønderbro Fight Heimdal 2 Kunstbane 2, Kløvermarken
0 - 2
906335
16-10 2021
Kl. 14:00
FA 2000 Pioneren Kunst, Jens Jessens Vej
HHT

Hjemmehold taberdømt

906213
16-10 2021
Kl. 15:00
KFB 2 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
905963 ti
19-10 2021
Kl. 18:45
HIK FA 2000 Gentofte Sportspark
UHT

Udehold taberdømt

906342
24-10 2021
Kl. 12:00
Heimdal 2 FA 2000 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

906337 ma
25-10 2021
Kl. 19:15
Oversidder Sønderbro Fight
906343
30-10 2021
Kl. 15:00
Pioneren FB 3 Vigerslevparken
906339
30-10 2021
Kl. 16:00
HIK Oversidder Kunst, HIK
906338
31-10 2021
Kl. 15:15
Nørrebro FF 2 KFB 2 Nørrebroparken
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 7 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fem puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. sidst af de gennemførende hold i hver pulje samt yderligere to nedrykkere i skikkelse af de dernæst dårligst placerede på tværs af de 5 puljer rykker ned i 7M 3 2022 forår, således at der i alt i 2022 forår deltager max. 40 hold i 7M 2 fordelt på 4 puljer.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Log ind