MENU

Kvinde Senior 2 7M Efterår, P4 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
902294 ti
24-08 2021
Kl. 20:30
HIK 2 Nørrebro United 6 Gentofte Sportspark - kunst 1
0 - 2
902305
28-08 2021
Kl. 12:00
Oversidder FB 2
902301
29-08 2021
Kl. 11:15
KFB Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
902316 ma
30-08 2021
Kl. 22:00
Oversidder HIK 2
902317 ti
31-08 2021
Kl. 17:30
Sønderbro Fight 2 KFB Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 4
902318 ti
31-08 2021
Kl. 18:00
FB 2 Cøpenhavn United Kunst, Jens Jessens Vej
HHT

Hjemmehold taberdømt

902309 on
01-09 2021
Kl. 20:30
FC Soccersisters Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
902327 ma
06-09 2021
Kl. 22:00
Vanløse Oversidder Vanløse I P
902321 ti
07-09 2021
Kl. 18:45
HIK 2 Sønderbro Fight 2 Gentofte Sportspark - kunst 1
0 - 6
902322
11-09 2021
Kl. 12:30
KFB FB 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 0
902328
11-09 2021
Kl. 15:00
Oversidder Cøpenhavn United
902344 ma
13-09 2021
Kl. 22:00
Oversidder FC Soccersisters
902353 ti
14-09 2021
Kl. 18:15
Sønderbro Fight 2 Vanløse Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 1
902354 ti
14-09 2021
Kl. 18:15
FB 2 HIK 2 Kunst, Jens Jessens Vej
9 - 0
902352 on
15-09 2021
Kl. 20:30
Cøpenhavn United KFB Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
902304 to
16-09 2021
Kl. 20:30
Vanløse FC Soccersisters Kunst, Vanløse I P
3 - 3
902335
18-09 2021
Kl. 14:45
Nørrebro United 6 Oversidder Nørrebroparken
902356 on
22-09 2021
Kl. 20:30
FC Soccersisters Sønderbro Fight 2 Kunst, Valby IP, tribunen
902359 to
23-09 2021
Kl. 20:30
Vanløse FB 2 Kunst, Vanløse I P
902363
25-09 2021
Kl. 13:30
Oversidder KFB
902357
26-09 2021
Kl. 14:00
HIK 2 Cøpenhavn United Kunst, HIK
902358
26-09 2021
Kl. 16:30
Nørrebro United 6 Oversidder Nørrebroparken
902372 ti
28-09 2021
Kl. 17:30
Sønderbro Fight 2 Nørrebro United 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
902371 on
29-09 2021
Kl. 20:30
Cøpenhavn United Vanløse Kunst, Valby IP, tribunen
902314
02-10 2021
Kl. 12:30
Nørrebro United 6 Vanløse Nørrebroparken
902367
03-10 2021
Kl. 11:15
KFB HIK 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
902374
03-10 2021
Kl. 12:00
FB 2 FC Soccersisters Kunst, Jens Jessens Vej
902369
03-10 2021
Kl. 22:00
Oversidder Oversidder
902390 ma
04-10 2021
Kl. 22:00
Oversidder Sønderbro Fight 2
902388 on
06-10 2021
Kl. 20:30
FC Soccersisters Cøpenhavn United Kunst, Valby IP, tribunen
902392 to
07-10 2021
Kl. 20:30
Vanløse KFB Kunst, Vanløse I P
902389
09-10 2021
Kl. 11:00
Nørrebro United 6 FB 2 Nørrebroparken
902523
09-10 2021
Kl. 15:00
Oversidder HIK 2
902533 on
13-10 2021
Kl. 20:30
Cøpenhavn United Nørrebro United 6 Kunst, Valby IP, tribunen
902536
16-10 2021
Kl. 14:00
Oversidder Sønderbro Fight 2
902529
17-10 2021
Kl. 11:15
KFB FC Soccersisters Kløvermarkens Idrætsanlæg
902528
17-10 2021
Kl. 16:00
HIK 2 Vanløse Kunst, HIK
902541
17-10 2021
Kl. 17:15
FB 2 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
902303 ma
25-10 2021
Kl. 20:30
Cøpenhavn United Sønderbro Fight 2 Kunst, Valby IP, tribunen
902320 ma
25-10 2021
Kl. 20:30
FC Soccersisters Nørrebro United 6 Kunst, Valby IP, tribunen
902544 on
27-10 2021
Kl. 20:30
FC Soccersisters HIK 2 Kunst, Valby IP, tribunen
902549 on
27-10 2021
Kl. 22:00
Oversidder Cøpenhavn United
902567 to
28-10 2021
Kl. 20:30
Vanløse Oversidder Kunst, Vanløse I P
902568
30-10 2021
Kl. 12:45
Sønderbro Fight 2 FB 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
902546
30-10 2021
Kl. 15:30
Nørrebro United 6 KFB Nørrebroparken
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 7 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fem puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. sidst af de gennemførende hold i hver pulje samt yderligere to nedrykkere i skikkelse af de dernæst dårligst placerede på tværs af de 5 puljer rykker ned i 7M 3 2022 forår, således at der i alt i 2022 forår deltager max. 40 hold i 7M 2 fordelt på 4 puljer.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Log ind