MENU

Serie 2, P1 21/22 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
222019
fr
20-08 2021
Kl. 18:00
Amager FF Valby Bk. Kastrup IA ved Diget
2 - 2
222028 fr
20-08 2021
Kl. 18:00
FC Randoms FK Prespa Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 6
222030 fr
20-08 2021
Kl. 18:00
Oversidder Amalie
222029
21-08 2021
Kl. 12:00
Nørrebro United FC Nordhavn Kunst, Mimersparken
3 - 3
222031
21-08 2021
Kl. 12:00
Sønderbro Fight Bk. Vestia Kløvermarkens Idrætsanlæg
4 - 0
222017
21-08 2021
Kl. 14:00
KFB FC Nyhavn Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 0
222018
22-08 2021
Kl. 12:00
Sunred Beach FC Østerbro IF Ryparken Idrætsanlæg
0 - 8
222032
on
25-08 2021
Kl. 18:00
FC Nyhavn Sunred Beach FC Kløvermarkens Idrætsanlæg
5 - 0
222037
to
26-08 2021
Kl. 18:00
Amalie Sønderbro Fight Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 2
222044
fr
27-08 2021
Kl. 18:00
Valby Bk. FC Randoms Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 0
222043 fr
27-08 2021
Kl. 19:30
FK Prespa Nørrebro United Ryparken Idrætsanlæg
1 - 4
222049
28-08 2021
Kl. 14:00
Østerbro IF Amager FF Kunst, Fælledparken
2 - 1
222038
29-08 2021
Kl. 10:00
FC Nordhavn Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
222050
29-08 2021
Kl. 14:00
Bk. Vestia KFB Bavnehøj Idrætsanlæg
3 - 3
226456 ti
31-08 2021
Kl. 18:00
Sønderbro Fight Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
226671
ti
31-08 2021
Kl. 19:30
Østerbro IF KFB Kunst, Fælledparken
1 - 2
226664
on
01-09 2021
Kl. 18:00
Valby Bk. Sunred Beach FC Valby IP, tribunen
3 - 2
226457 to
02-09 2021
Kl. 18:00
Amalie Nørrebro United Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 1
222052
fr
03-09 2021
Kl. 18:00
Amager FF FC Nyhavn Kastrup IA ved Diget
2 - 6
222053 fr
03-09 2021
Kl. 18:00
FC Randoms Østerbro IF Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 5
222907 fr
03-09 2021
Kl. 18:00
Oversidder FK Prespa
222908
04-09 2021
Kl. 12:00
Sønderbro Fight FC Nordhavn Kløvermarkens Idrætsanlæg
5 - 1
222054
04-09 2021
Kl. 12:15
Nørrebro United Valby Bk. Kunst, Mimersparken
3 - 1
222051
05-09 2021
Kl. 12:00
Sunred Beach FC KFB Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
222909
on
08-09 2021
Kl. 18:00
Amalie Bk. Vestia Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 2
226458 on
08-09 2021
Kl. 21:00
FC Nordhavn FC Randoms Ryparken Idrætsanlæg
0 - 0
222918 fr
10-09 2021
Kl. 18:00
Valby Bk. Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
222917
fr
10-09 2021
Kl. 20:00
FK Prespa Sønderbro Fight Ryparken Idrætsanlæg
1 - 6
222910
11-09 2021
Kl. 14:00
FC Nyhavn FC Randoms Kløvermarkens Idrætsanlæg
6 - 0
222911
11-09 2021
Kl. 14:00
KFB Amager FF Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 0
222919
11-09 2021
Kl. 14:00
Østerbro IF Nørrebro United Kunst, Fælledparken
3 - 1
222920
11-09 2021
Kl. 14:00
Bk. Vestia Sunred Beach FC Bavnehøj Idrætsanlæg
6 - 0
222915
12-09 2021
Kl. 10:00
FC Nordhavn Amalie Ryparken Idrætsanlæg
3 - 0
226706
on
15-09 2021
Kl. 20:00
Bk. Vestia FC Nyhavn Bavnehøj Idrætsanlæg
4 - 2
224239 to
16-09 2021
Kl. 18:00
Amalie FK Prespa Kløvermarkens Idrætsanlæg
5 - 1
222925
to
16-09 2021
Kl. 19:35
KFB FC Randoms Sundby Idrætspark
1 - 2
222921 fr
17-09 2021
Kl. 18:00
Amager FF Sunred Beach FC Kastrup IA ved Diget
Udehold taberdømt
224136 fr
17-09 2021
Kl. 18:00
Oversidder Østerbro IF
224135
18-09 2021
Kl. 12:00
Nørrebro United FC Nyhavn Kunst, Mimersparken
1 - 2
224238
18-09 2021
Kl. 12:00
Sønderbro Fight Valby Bk. Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 3
224241
18-09 2021
Kl. 16:30
FC Nordhavn Bk. Vestia Emdrupparken
0 - 2
224483
fr
24-09 2021
Kl. 18:00
Valby Bk. Amalie Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 1
224482
fr
24-09 2021
Kl. 20:00
FK Prespa FC Nordhavn Ryparken Idrætsanlæg
1 - 2
224479
25-09 2021
Kl. 12:00
FC Nyhavn Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
224480
25-09 2021
Kl. 14:00
KFB Nørrebro United Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 0
224602
25-09 2021
Kl. 14:00
Østerbro IF Sønderbro Fight Kunst, Fælledparken
3 - 3
224603
25-09 2021
Kl. 14:00
Bk. Vestia Amager FF Bavnehøj Idrætsanlæg
5 - 4
224481
26-09 2021
Kl. 12:00
Sunred Beach FC FC Randoms Ryparken Idrætsanlæg
224611 to
30-09 2021
Kl. 20:15
Amalie Østerbro IF Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 4
224609 fr
01-10 2021
Kl. 17:00
Oversidder KFB
224613
fr
01-10 2021
Kl. 19:30
FK Prespa Bk. Vestia Ryparken Idrætsanlæg
1 - 4
224604 fr
01-10 2021
Kl. 20:00
FC Randoms Amager FF Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
224610
02-10 2021
Kl. 12:00
Sønderbro Fight FC Nyhavn Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 2
224607
02-10 2021
Kl. 12:15
Nørrebro United Sunred Beach FC Kunst, Mimersparken
Udehold taberdømt
224612
03-10 2021
Kl. 10:00
FC Nordhavn Valby Bk. Ryparken Idrætsanlæg
1 - 3
224617
fr
08-10 2021
Kl. 18:00
Amager FF Nørrebro United Kastrup IA ved Diget
2 - 1
224618
fr
08-10 2021
Kl. 18:00
Valby Bk. FK Prespa Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
224614
09-10 2021
Kl. 12:00
FC Nyhavn Amalie Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 2
224615
09-10 2021
Kl. 14:00
KFB Sønderbro Fight Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 3
224640
09-10 2021
Kl. 14:00
Østerbro IF FC Nordhavn Kunst, Fælledparken
1 - 0
224616
10-10 2021
Kl. 10:00
Sunred Beach FC Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
224641
ma
11-10 2021
Kl. 20:00
Bk. Vestia FC Randoms Bavnehøj Idrætsanlæg
3 - 0
226459
on
13-10 2021
Kl. 18:00
Amager FF FK Prespa Kastrup IA ved Diget
3 - 4
224669
to
14-10 2021
Kl. 19:45
KFB Amalie Sundby Idrætspark
3 - 4
224647 fr
15-10 2021
Kl. 17:00
Oversidder Amager FF
224672
fr
15-10 2021
Kl. 18:00
Valby Bk. Bk. Vestia Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 1
224671 fr
15-10 2021
Kl. 19:30
FK Prespa Østerbro IF Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
224648
16-10 2021
Kl. 12:00
Sønderbro Fight Sunred Beach FC Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
224643
16-10 2021
Kl. 16:00
Nørrebro United FC Randoms Kunst, Mimersparken
Udehold taberdømt
224670
17-10 2021
Kl. 10:00
FC Nordhavn FC Nyhavn Ryparken Idrætsanlæg
3 - 1
198629
fr
22-10 2021
Kl. 18:00
Amager FF Sønderbro Fight Kastrup IA ved Diget
1 - 3
225104 fr
22-10 2021
Kl. 18:00
FC Randoms Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
224673
23-10 2021
Kl. 12:00
FC Nyhavn FK Prespa Sundby Idrætspark
7 - 1
224867
23-10 2021
Kl. 14:00
KFB FC Nordhavn Sundby Idrætspark
0 - 0
225266
23-10 2021
Kl. 14:00
Østerbro IF Valby Bk. Kunst, Fælledparken
5 - 2
225267
23-10 2021
Kl. 14:00
Bk. Vestia Nørrebro United Bavnehøj Idrætsanlæg
1 - 0
224870
24-10 2021
Kl. 12:00
Sunred Beach FC Amalie Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
225268 fr
29-10 2021
Kl. 17:00
Oversidder Nørrebro United
225322
fr
29-10 2021
Kl. 18:00
Valby Bk. FC Nyhavn Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 6
225272
fr
29-10 2021
Kl. 20:00
FK Prespa KFB Ryparken Idrætsanlæg
0 - 3
225269
30-10 2021
Kl. 12:00
Sønderbro Fight FC Randoms Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
225492
30-10 2021
Kl. 14:00
Østerbro IF Bk. Vestia Kunst, Fælledparken
1 - 0
225271
31-10 2021
Kl. 10:00
FC Nordhavn Sunred Beach FC Ryparken Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
226344
to
04-11 2021
Kl. 19:00
Valby Bk. KFB Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
226455 fr
05-11 2021
Kl. 17:00
Oversidder Bk. Vestia
226349
fr
05-11 2021
Kl. 18:00
Amager FF FC Nordhavn Kastrup IA ved Diget
1 - 2
226358 fr
05-11 2021
Kl. 18:00
FC Randoms Amalie Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
226362
06-11 2021
Kl. 14:00
Nørrebro United Sønderbro Fight Kunst, Mimersparken
2 - 5
226348
07-11 2021
Kl. 12:00
Sunred Beach FC FK Prespa Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
225884
07-11 2021
Kl. 18:00
FC Nyhavn Østerbro IF Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 1
225270
on
10-11 2021
Kl. 20:30
Amalie Amager FF Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 3
226807
on
13-04 2022
Kl. 20:00
Bk. Vestia Sønderbro Fight Bavnehøj Idrætsanlæg
4 - 1
226737 to
14-04 2022
Kl. 12:00
Amalie Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
226738
to
14-04 2022
Kl. 12:00
FC Nordhavn Nørrebro United Ryparken Idrætsanlæg
1 - 3
226740 to
14-04 2022
Kl. 12:00
FK Prespa FC Randoms Ryparken Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
226751
to
14-04 2022
Kl. 12:00
Valby Bk. Amager FF Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 1
226806 to
14-04 2022
Kl. 12:00
Østerbro IF Sunred Beach FC Kunst, Fælledparken
Udehold taberdømt
226986 ma
18-04 2022
Kl. 10:00
Nørrebro United FK Prespa Kunst, Mimersparken
4 - 0
226987 ma
18-04 2022
Kl. 12:00
Oversidder FC Nordhavn
227007
ma
18-04 2022
Kl. 12:00
Sønderbro Fight Amalie Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 2
226809 ma
18-04 2022
Kl. 12:00
Sunred Beach FC FC Nyhavn Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
226984 ma
18-04 2022
Kl. 12:00
Amager FF Østerbro IF Kastrup IA ved Diget
0 - 3
226985 ma
18-04 2022
Kl. 12:00
FC Randoms Valby Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
226808
ti
19-04 2022
Kl. 18:30
KFB Bk. Vestia Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 1
228154
fr
22-04 2022
Kl. 18:00
Valby Bk. Nørrebro United Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 1
227461 fr
22-04 2022
Kl. 20:00
FK Prespa Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
227161
23-04 2022
Kl. 12:00
FC Nyhavn Amager FF Kløvermarkens Idrætsanlæg
4 - 1
227162
23-04 2022
Kl. 14:00
KFB Sunred Beach FC Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
228162
23-04 2022
Kl. 14:00
Østerbro IF FC Randoms Kunst, Fælledparken
Udehold taberdømt
228537
23-04 2022
Kl. 14:00
Bk. Vestia Amalie Bavnehøj Idrætsanlæg
4 - 0
227308
23-04 2022
Kl. 18:00
FC Nordhavn Sønderbro Fight Emdrupparken
7 - 2
226709
ti
26-04 2022
Kl. 18:30
FC Nyhavn KFB Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 0
228544 to
28-04 2022
Kl. 18:00
Amalie FC Nordhavn Kløvermarkens Idrætsanlæg
4 - 1
228540 fr
29-04 2022
Kl. 18:00
FC Randoms FC Nyhavn Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
228542 fr
29-04 2022
Kl. 18:00
Oversidder Valby Bk.
228539 fr
29-04 2022
Kl. 18:30
Amager FF KFB Kastrup IA ved Diget
4 - 0
228543
30-04 2022
Kl. 12:00
Sønderbro Fight FK Prespa Kløvermarkens Idrætsanlæg
4 - 2
228541
30-04 2022
Kl. 14:00
Nørrebro United Østerbro IF Kunst, Mimersparken
0 - 5
228538
01-05 2022
Kl. 12:00
Sunred Beach FC Bk. Vestia Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
229220
fr
06-05 2022
Kl. 18:00
Valby Bk. Sønderbro Fight Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 4
228680 fr
06-05 2022
Kl. 20:00
FK Prespa Amalie Ryparken Idrætsanlæg
2 - 3
228545
07-05 2022
Kl. 14:00
FC Nyhavn Nørrebro United Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 3
228546
07-05 2022
Kl. 14:00
KFB FC Randoms Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
229221
07-05 2022
Kl. 14:00
Østerbro IF Oversidder Kunst, Fælledparken
229222
07-05 2022
Kl. 18:00
Bk. Vestia FC Nordhavn Bavnehøj Idrætsanlæg
1 - 1
228547
08-05 2022
Kl. 12:00
Sunred Beach FC Amager FF Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
229228
to
12-05 2022
Kl. 18:00
Amalie Valby Bk. Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 0
229223
fr
13-05 2022
Kl. 13:00
Amager FF Bk. Vestia Kastrup IA ved Diget
0 - 2
229224 fr
13-05 2022
Kl. 18:00
FC Randoms Sunred Beach FC Kunst, Valby IP, tribunen
229226 fr
13-05 2022
Kl. 18:00
Oversidder FC Nyhavn
229227
14-05 2022
Kl. 12:00
Sønderbro Fight Østerbro IF Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 2
229225
14-05 2022
Kl. 14:00
Nørrebro United KFB Kunst, Mimersparken
1 - 1
229229
14-05 2022
Kl. 18:00
FC Nordhavn FK Prespa Emdrupparken
0 - 1
229234 fr
20-05 2022
Kl. 18:00
Amager FF FC Randoms Kastrup IA ved Diget
Udehold taberdømt
229235
fr
20-05 2022
Kl. 18:00
Valby Bk. FC Nordhavn Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 1
229230
21-05 2022
Kl. 12:00
FC Nyhavn Sønderbro Fight Kløvermarkens Idrætsanlæg
229236
21-05 2022
Kl. 12:00
Østerbro IF Amalie Kunst, Fælledparken
229240
21-05 2022
Kl. 14:00
Bk. Vestia FK Prespa Bavnehøj Idrætsanlæg
229231
21-05 2022
Kl. 14:00
KFB Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
229233
22-05 2022
Kl. 12:00
Sunred Beach FC Nørrebro United Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
229241 on
25-05 2022
Kl. 12:00
FC Randoms Bk. Vestia Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
229242 to
26-05 2022
Kl. 12:00
Nørrebro United Amager FF Kunst, Mimersparken
229243 to
26-05 2022
Kl. 12:00
Oversidder Sunred Beach FC
Udehold taberdømt
229244 to
26-05 2022
Kl. 12:00
Sønderbro Fight KFB Kløvermarkens Idrætsanlæg
229245 to
26-05 2022
Kl. 12:00
Amalie FC Nyhavn Kløvermarkens Idrætsanlæg
229246 to
26-05 2022
Kl. 14:00
FC Nordhavn Østerbro IF Emdrupparken
229247 to
26-05 2022
Kl. 14:00
FK Prespa Valby Bk. Ryparken Idrætsanlæg
229442 fr
27-05 2022
Kl. 18:00
Amager FF Oversidder Kastrup IA ved Diget
229443 fr
27-05 2022
Kl. 18:00
FC Randoms Nørrebro United Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
229444
28-05 2022
Kl. 14:00
Østerbro IF FK Prespa Kunst, Fælledparken
229451
28-05 2022
Kl. 14:00
Bk. Vestia Valby Bk. Bavnehøj Idrætsanlæg
229441
29-05 2022
Kl. 12:00
Sunred Beach FC Sønderbro Fight Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
229248 ma
30-05 2022
Kl. 18:30
FC Nyhavn FC Nordhavn Kløvermarkens Idrætsanlæg
229249 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
KFB Amalie Kløvermarkens Idrætsanlæg
229645 to
02-06 2022
Kl. 18:00
Amalie Sunred Beach FC Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
229496 fr
03-06 2022
Kl. 18:00
Oversidder FC Randoms
Udehold taberdømt
230675 fr
03-06 2022
Kl. 18:00
Valby Bk. Østerbro IF Kunst, Valby IP, tribunen
230674 fr
03-06 2022
Kl. 20:00
FK Prespa FC Nyhavn Ryparken Idrætsanlæg
229644
04-06 2022
Kl. 12:00
Sønderbro Fight Amager FF Kløvermarkens Idrætsanlæg
229452
04-06 2022
Kl. 16:00
Nørrebro United Bk. Vestia Kunst, Mimersparken
229646
04-06 2022
Kl. 18:00
FC Nordhavn KFB Emdrupparken
230679 ma
06-06 2022
Kl. 12:00
Amager FF Amalie Kastrup IA ved Diget
230680 ma
06-06 2022
Kl. 12:00
FC Randoms Sønderbro Fight Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
230681 ma
06-06 2022
Kl. 12:00
Nørrebro United Oversidder Kunst, Mimersparken
230682 ma
06-06 2022
Kl. 12:00
Bk. Vestia Østerbro IF Bavnehøj Idrætsanlæg
230676 ma
06-06 2022
Kl. 17:30
FC Nyhavn Valby Bk. Kløvermarkens Idrætsanlæg
230677 on
08-06 2022
Kl. 17:30
KFB FK Prespa Kløvermarkens Idrætsanlæg
230678 on
08-06 2022
Kl. 20:00
Sunred Beach FC FC Nordhavn Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
230684 to
16-06 2022
Kl. 18:00
Amalie FC Randoms Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
230687 fr
17-06 2022
Kl. 18:00
KFB Valby Bk. Kløvermarkens Idrætsanlæg
230686 fr
17-06 2022
Kl. 19:30
FK Prespa Sunred Beach FC Ryparken Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
230683
18-06 2022
Kl. 12:00
Sønderbro Fight Nørrebro United Kløvermarkens Idrætsanlæg
230688
18-06 2022
Kl. 12:00
Østerbro IF FC Nyhavn Kunst, Fælledparken
230689
18-06 2022
Kl. 14:00
Bk. Vestia Oversidder Bavnehøj Idrætsanlæg
230685
18-06 2022
Kl. 18:00
FC Nordhavn Amager FF Emdrupparken
230690
25-06 2022
Kl. 12:00
FC Nyhavn Bk. Vestia Kløvermarkens Idrætsanlæg
230691
25-06 2022
Kl. 12:00
KFB Østerbro IF Kløvermarkens Idrætsanlæg
230692
25-06 2022
Kl. 12:00
Sunred Beach FC Valby Bk. Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
230693
25-06 2022
Kl. 12:00
FK Prespa Amager FF Ryparken Idrætsanlæg
230694
25-06 2022
Kl. 12:00
FC Randoms FC Nordhavn Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
230695
25-06 2022
Kl. 12:00
Nørrebro United Amalie Kunst, Mimersparken
230696
25-06 2022
Kl. 12:00
Oversidder Sønderbro Fight
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De to bedst placerede oprykningsberettigede hold rykker op i Serie 1 pulje 2 2022/23.
Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1 pulje 3 til Københavnsserien efter forår 2022. 

Oprykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker DBU København 1.-hold ud af Københavnsserien 2021/22.

Nedrykning:
Antallet af hold, der rykker ned, svarer til det antal, som nedrykkede DBU København 1.-hold fra Københavnsserien 2021/22 overstiger 1 hold. 

Log ind