MENU

Serie 1, P1 21/22 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
168118
fr
20-08 2021
Kl. 18:00
Bk. Viktoria FC Sunshine Kunst, Fælledparken
2 - 2
167545
21-08 2021
Kl. 12:00
Jægersborg Bk. Nørrebro FF Gentofte Sportspark
0 - 0
167610
21-08 2021
Kl. 12:00
Bk. Hellas PI Fodbold Engdraget
2 - 1
167558
21-08 2021
Kl. 14:00
ØKF Rødovre Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 3
169932
21-08 2021
Kl. 14:00
BK Fix Frederiksholm Sydhavnen Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
0 - 1
169930
22-08 2021
Kl. 10:00
CBS Sport CSC Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
167542
ti
24-08 2021
Kl. 18:00
IF Føroyar B.1960 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 7
169945
fr
27-08 2021
Kl. 18:00
FC Sunshine CBS Sport Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 2
169946
fr
27-08 2021
Kl. 18:00
PI Fodbold Bk. Viktoria Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 3
169952
fr
27-08 2021
Kl. 19:00
Nørrebro FF ØKF Kunst, Mimersparken
2 - 1
169955
28-08 2021
Kl. 14:00
Frederiksholm Sydhavnen IF Føroyar Valby IP, tribunen
1 - 0
169939
28-08 2021
Kl. 14:00
CSC BK Fix Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 2
221219
ti
31-08 2021
Kl. 18:00
FC Sunshine Bk. Hellas Valby IP, Gl. Afdeling
0 - 1
169936
ti
31-08 2021
Kl. 18:30
B.1960 Jægersborg Bk. Grønnemosen
1 - 1
221215
on
01-09 2021
Kl. 18:00
CSC Bk. Viktoria Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 3
221214
to
02-09 2021
Kl. 18:00
BK Fix CBS Sport Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
2 - 3
221356
to
02-09 2021
Kl. 18:30
B.1960 Frederiksholm Sydhavnen Grønnemosen
3 - 1
221220
to
02-09 2021
Kl. 20:00
PI Fodbold ØKF Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 0
169956
fr
03-09 2021
Kl. 18:30
Jægersborg Bk. IF Føroyar Gentofte Sportspark
2 - 2
169959
04-09 2021
Kl. 12:00
Bk. Hellas Nørrebro FF Engdraget
0 - 3
169960
04-09 2021
Kl. 14:00
Bk. Viktoria Rødovre Kunst, Fælledparken
3 - 1
169963
04-09 2021
Kl. 14:00
BK Fix FC Sunshine Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
2 - 1
169966
04-09 2021
Kl. 14:00
CSC Frederiksholm Sydhavnen Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 1
169961
05-09 2021
Kl. 10:00
CBS Sport PI Fodbold Frederiksberg IP, kunst
0 - 3
169957
on
08-09 2021
Kl. 18:00
ØKF B.1960 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 3
221223
on
08-09 2021
Kl. 18:00
Rødovre Jægersborg Bk. Rødovre Stadion
5 - 0
169970
fr
10-09 2021
Kl. 18:00
FC Sunshine CSC Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
169972
fr
10-09 2021
Kl. 18:00
PI Fodbold BK Fix Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
169973
11-09 2021
Kl. 12:00
Rødovre CBS Sport Rødovre Stadion
6 - 3
169968
11-09 2021
Kl. 12:00
B.1960 Bk. Hellas Grønnemosen
2 - 1
169969
11-09 2021
Kl. 12:00
IF Føroyar ØKF Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 2
169977
11-09 2021
Kl. 14:00
Frederiksholm Sydhavnen Jægersborg Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 0
169947
ti
14-09 2021
Kl. 18:00
Rødovre Bk. Hellas Rødovre Stadion
1 - 2
169992
fr
17-09 2021
Kl. 18:00
FC Sunshine Frederiksholm Sydhavnen Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
169982
18-09 2021
Kl. 12:00
Bk. Hellas IF Føroyar Engdraget
1 - 4
169984
18-09 2021
Kl. 14:00
Bk. Viktoria B.1960 Kunst, Fælledparken
5 - 3
169981
18-09 2021
Kl. 14:00
ØKF Jægersborg Bk. Kløvermarkens Idrætsanlæg
4 - 0
169989
18-09 2021
Kl. 14:00
BK Fix Rødovre Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
2 - 4
169990
18-09 2021
Kl. 14:00
CSC PI Fodbold Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 3
169988
19-09 2021
Kl. 10:00
CBS Sport Nørrebro FF Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 9
170000
fr
24-09 2021
Kl. 18:00
PI Fodbold FC Sunshine Kunst, Valby IP, tribunen
9 - 0
169997
fr
24-09 2021
Kl. 18:30
Jægersborg Bk. Bk. Hellas Gentofte Sportspark
1 - 4
170003
fr
24-09 2021
Kl. 20:00
Nørrebro FF BK Fix Kunst, Mimersparken
2 - 1
170002
25-09 2021
Kl. 12:00
Rødovre CSC Rødovre Stadion
2 - 3
169995
25-09 2021
Kl. 14:00
IF Føroyar Bk. Viktoria Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 3
170004
25-09 2021
Kl. 14:00
Frederiksholm Sydhavnen ØKF Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 1
170061
fr
01-10 2021
Kl. 18:00
FC Sunshine Rødovre Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 1
170063
fr
01-10 2021
Kl. 18:00
PI Fodbold Frederiksholm Sydhavnen Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 2
170005
02-10 2021
Kl. 12:00
Bk. Hellas ØKF Engdraget
2 - 1
170006
02-10 2021
Kl. 14:00
Bk. Viktoria Jægersborg Bk. Kunst, Fælledparken
2 - 0
170017
02-10 2021
Kl. 14:00
BK Fix B.1960 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
0 - 3
170058
02-10 2021
Kl. 14:00
CSC Nørrebro FF Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 1
170011
03-10 2021
Kl. 10:00
CBS Sport IF Føroyar Frederiksberg IP, kunst
3 - 2
175854
fr
08-10 2021
Kl. 19:00
Nørrebro FF FC Sunshine Kunst, Mimersparken
4 - 2
175852
09-10 2021
Kl. 12:00
Rødovre PI Fodbold Rødovre Stadion
4 - 5
174399
09-10 2021
Kl. 12:00
Jægersborg Bk. CBS Sport Gentofte Sportspark
4 - 2
173561
09-10 2021
Kl. 12:00
B.1960 CSC Grønnemosen
6 - 1
173562
09-10 2021
Kl. 14:00
IF Føroyar BK Fix Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 0
177705
09-10 2021
Kl. 14:00
Frederiksholm Sydhavnen Bk. Hellas Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 3
174400
09-10 2021
Kl. 16:00
ØKF Bk. Viktoria Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 2
180146
fr
15-10 2021
Kl. 18:00
FC Sunshine B.1960 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 5
180147
fr
15-10 2021
Kl. 18:00
PI Fodbold Nørrebro FF Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 2
180148
16-10 2021
Kl. 12:00
Rødovre Frederiksholm Sydhavnen Rødovre Stadion
6 - 4
179464
16-10 2021
Kl. 14:00
Bk. Viktoria Bk. Hellas Kunst, Fælledparken
7 - 1
180144
16-10 2021
Kl. 14:00
BK Fix Jægersborg Bk. Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
2 - 1
180145
16-10 2021
Kl. 14:00
CSC IF Føroyar Kløvermarkens Idrætsanlæg
4 - 4
179755
17-10 2021
Kl. 10:00
CBS Sport ØKF Frederiksberg IP, kunst
1 - 3
221281
on
20-10 2021
Kl. 19:00
Nørrebro FF IF Føroyar Kunst, Mimersparken
4 - 2
180876
23-10 2021
Kl. 12:00
Jægersborg Bk. CSC Gentofte Sportspark
1 - 3
180150
23-10 2021
Kl. 12:00
B.1960 PI Fodbold Grønnemosen
7 - 0
180879
23-10 2021
Kl. 12:00
CBS Sport Bk. Hellas Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 4
180938
23-10 2021
Kl. 12:00
Nørrebro FF Rødovre Kunst, Mimersparken
1 - 0
180939
23-10 2021
Kl. 14:00
Frederiksholm Sydhavnen Bk. Viktoria Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 7
180874
23-10 2021
Kl. 14:00
IF Føroyar FC Sunshine Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 1
180877
23-10 2021
Kl. 14:00
ØKF BK Fix Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 0
169994
ti
26-10 2021
Kl. 21:00
B.1960 CBS Sport Ryparken Idrætsanlæg
8 - 1
221186
on
27-10 2021
Kl. 19:00
Nørrebro FF Frederiksholm Sydhavnen Kunst, Mimersparken
3 - 0
182391
fr
29-10 2021
Kl. 18:00
FC Sunshine Jægersborg Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 2
215123
fr
29-10 2021
Kl. 18:00
PI Fodbold IF Føroyar Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 0
221169
30-10 2021
Kl. 12:00
Rødovre B.1960 Rødovre Stadion Kunst
1 - 2
181219
30-10 2021
Kl. 14:00
BK Fix Bk. Hellas Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
1 - 3
181402
30-10 2021
Kl. 14:00
CSC ØKF Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 1
180944
31-10 2021
Kl. 10:00
CBS Sport Bk. Viktoria Frederiksberg IP, kunst
0 - 4
221188
on
03-11 2021
Kl. 19:00
IF Føroyar Rødovre Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 5
221192
fr
05-11 2021
Kl. 20:00
Bk. Hellas CSC Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 3
221202
06-11 2021
Kl. 14:00
Bk. Viktoria BK Fix Kunst, Fælledparken
5 - 3
221189
06-11 2021
Kl. 14:00
Jægersborg Bk. PI Fodbold Gentofte Sportspark
0 - 4
221190
06-11 2021
Kl. 14:00
ØKF FC Sunshine Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 2
221187
06-11 2021
Kl. 14:00
B.1960 Nørrebro FF Grønnemosen
0 - 1
221204
07-11 2021
Kl. 10:00
CBS Sport Frederiksholm Sydhavnen Frederiksberg IP, kunst
2 - 2
169975
on
10-11 2021
Kl. 20:00
Nørrebro FF Bk. Viktoria Kunst, Mimersparken
1 - 2
221363 to
14-04 2022
Kl. 10:00
Frederiksholm Sydhavnen BK Fix Kunst, Valby IP, tribunen
221357 to
14-04 2022
Kl. 12:00
B.1960 IF Føroyar Grønnemosen
221358 to
14-04 2022
Kl. 12:00
CSC CBS Sport Kløvermarkens Idrætsanlæg
221359 to
14-04 2022
Kl. 12:00
FC Sunshine Bk. Viktoria Kunst, Valby IP, tribunen
221360 to
14-04 2022
Kl. 12:00
PI Fodbold Bk. Hellas Valby IP, Opvisningsbanen
221361 to
14-04 2022
Kl. 12:00
Rødovre ØKF Rødovre Stadion
221362 to
14-04 2022
Kl. 12:00
Nørrebro FF Jægersborg Bk. Kunst, Mimersparken
221364 ma
18-04 2022
Kl. 12:00
IF Føroyar Frederiksholm Sydhavnen Kløvermarkens Idrætsanlæg
221680 ma
18-04 2022
Kl. 12:00
Jægersborg Bk. B.1960 Gentofte Sportspark
221681 ma
18-04 2022
Kl. 12:00
ØKF Nørrebro FF Kløvermarkens Idrætsanlæg
221682 ma
18-04 2022
Kl. 12:00
Bk. Hellas Rødovre Engdraget
221685 ma
18-04 2022
Kl. 12:00
Bk. Viktoria PI Fodbold Kunst, Fælledparken
221755 ma
18-04 2022
Kl. 12:00
BK Fix CSC Gadelandet
221688 ma
18-04 2022
Kl. 14:00
CBS Sport FC Sunshine Frederiksberg IP, kunst
221765 fr
22-04 2022
Kl. 18:00
FC Sunshine BK Fix Kunst, Valby IP, tribunen
221766 fr
22-04 2022
Kl. 18:00
PI Fodbold CBS Sport Valby IP, Opvisningsbanen
221768 fr
22-04 2022
Kl. 19:00
Nørrebro FF Bk. Hellas Kunst, Mimersparken
221759
23-04 2022
Kl. 12:00
B.1960 ØKF Grønnemosen
221767
23-04 2022
Kl. 12:00
Rødovre Bk. Viktoria Rødovre Stadion
221764
23-04 2022
Kl. 14:00
IF Føroyar Jægersborg Bk. Kløvermarkens Idrætsanlæg
221769
23-04 2022
Kl. 14:00
Frederiksholm Sydhavnen CSC Kunst, Valby IP, tribunen
221770 fr
29-04 2022
Kl. 18:30
Jægersborg Bk. Frederiksholm Sydhavnen Gentofte Sportspark
221772
30-04 2022
Kl. 12:00
Bk. Hellas B.1960 Engdraget
221773
30-04 2022
Kl. 14:00
Bk. Viktoria Nørrebro FF Kunst, Fælledparken
221775
30-04 2022
Kl. 14:00
BK Fix PI Fodbold Gadelandet
221776
30-04 2022
Kl. 14:00
CSC FC Sunshine Kløvermarkens Idrætsanlæg
221771
30-04 2022
Kl. 14:00
ØKF IF Føroyar Kløvermarkens Idrætsanlæg
221774
01-05 2022
Kl. 10:00
CBS Sport Rødovre Frederiksberg IP, kunst
221809 fr
06-05 2022
Kl. 18:00
PI Fodbold CSC Valby IP, Opvisningsbanen
221808 fr
06-05 2022
Kl. 18:30
Jægersborg Bk. ØKF Gentofte Sportspark
221821 fr
06-05 2022
Kl. 19:00
Nørrebro FF CBS Sport Kunst, Mimersparken
221810
07-05 2022
Kl. 12:00
Rødovre BK Fix Rødovre Stadion
221777
07-05 2022
Kl. 12:00
B.1960 Bk. Viktoria Grønnemosen
221807
07-05 2022
Kl. 14:00
IF Føroyar Bk. Hellas Kløvermarkens Idrætsanlæg
221822
07-05 2022
Kl. 14:00
Frederiksholm Sydhavnen FC Sunshine Kunst, Valby IP, tribunen
221843 fr
13-05 2022
Kl. 18:00
FC Sunshine PI Fodbold Kunst, Valby IP, tribunen
221824
14-05 2022
Kl. 12:00
Bk. Hellas Jægersborg Bk. Engdraget
221825
14-05 2022
Kl. 14:00
Bk. Viktoria IF Føroyar Kunst, Fælledparken
221827
14-05 2022
Kl. 14:00
BK Fix Nørrebro FF Gadelandet
221828
14-05 2022
Kl. 14:00
CSC Rødovre Kløvermarkens Idrætsanlæg
221823
14-05 2022
Kl. 14:00
ØKF Frederiksholm Sydhavnen Kløvermarkens Idrætsanlæg
221826
15-05 2022
Kl. 10:00
CBS Sport B.1960 Frederiksberg IP, kunst
221846 fr
20-05 2022
Kl. 18:30
Jægersborg Bk. Bk. Viktoria Gentofte Sportspark
221867 fr
20-05 2022
Kl. 19:00
Nørrebro FF CSC Kunst, Mimersparken
221844
21-05 2022
Kl. 12:00
B.1960 BK Fix Grønnemosen
221866
21-05 2022
Kl. 12:00
Rødovre FC Sunshine Rødovre Stadion
221845
21-05 2022
Kl. 14:00
IF Føroyar CBS Sport Kløvermarkens Idrætsanlæg
221847
21-05 2022
Kl. 14:00
ØKF Bk. Hellas Kløvermarkens Idrætsanlæg
221868
21-05 2022
Kl. 14:00
Frederiksholm Sydhavnen PI Fodbold Kunst, Valby IP, tribunen
221869 to
26-05 2022
Kl. 12:00
Bk. Hellas Frederiksholm Sydhavnen Engdraget
221870 to
26-05 2022
Kl. 12:00
Bk. Viktoria ØKF Kunst, Fælledparken
221872 to
26-05 2022
Kl. 12:00
BK Fix IF Føroyar Gadelandet
221873 to
26-05 2022
Kl. 12:00
CSC B.1960 Kløvermarkens Idrætsanlæg
221874 to
26-05 2022
Kl. 12:00
FC Sunshine Nørrebro FF Kunst, Valby IP, tribunen
221908 to
26-05 2022
Kl. 12:00
PI Fodbold Rødovre Valby IP, Opvisningsbanen
221871 to
26-05 2022
Kl. 14:00
CBS Sport Jægersborg Bk. Frederiksberg IP, kunst
221937 fr
27-05 2022
Kl. 19:00
Nørrebro FF PI Fodbold Kunst, Mimersparken
221933
28-05 2022
Kl. 12:00
Bk. Hellas Bk. Viktoria Engdraget
221909
28-05 2022
Kl. 12:00
B.1960 FC Sunshine Grønnemosen
221919
28-05 2022
Kl. 14:00
IF Føroyar CSC Kløvermarkens Idrætsanlæg
221920
28-05 2022
Kl. 14:00
Jægersborg Bk. BK Fix Gentofte Sportspark
221921
28-05 2022
Kl. 14:00
ØKF CBS Sport Kløvermarkens Idrætsanlæg
221938
28-05 2022
Kl. 14:00
Frederiksholm Sydhavnen Rødovre Kunst, Valby IP, tribunen
221943 fr
03-06 2022
Kl. 18:00
FC Sunshine IF Føroyar Kunst, Valby IP, tribunen
221944 fr
03-06 2022
Kl. 18:00
PI Fodbold B.1960 Valby IP, Opvisningsbanen
221945
04-06 2022
Kl. 12:00
Rødovre Nørrebro FF Rødovre Stadion
221939
04-06 2022
Kl. 14:00
Bk. Viktoria Frederiksholm Sydhavnen Kunst, Fælledparken
221940
04-06 2022
Kl. 14:00
Bk. Hellas CBS Sport Engdraget
221941
04-06 2022
Kl. 14:00
BK Fix ØKF Gadelandet
221942
04-06 2022
Kl. 14:00
CSC Jægersborg Bk. Kløvermarkens Idrætsanlæg
221946 ma
06-06 2022
Kl. 12:00
B.1960 Rødovre Grønnemosen
221947 ma
06-06 2022
Kl. 12:00
IF Føroyar PI Fodbold Kløvermarkens Idrætsanlæg
221948 ma
06-06 2022
Kl. 12:00
Jægersborg Bk. FC Sunshine Gentofte Sportspark
221949 ma
06-06 2022
Kl. 12:00
ØKF CSC Kløvermarkens Idrætsanlæg
221954 ma
06-06 2022
Kl. 12:00
Bk. Hellas BK Fix Engdraget
221955 ma
06-06 2022
Kl. 12:00
Bk. Viktoria CBS Sport Kunst, Fælledparken
221956 ma
06-06 2022
Kl. 12:00
Frederiksholm Sydhavnen Nørrebro FF Kunst, Valby IP, tribunen
221992 fr
17-06 2022
Kl. 18:00
FC Sunshine ØKF Kunst, Valby IP, tribunen
221993 fr
17-06 2022
Kl. 18:00
PI Fodbold Jægersborg Bk. Valby IP, Opvisningsbanen
221995 fr
17-06 2022
Kl. 19:00
Nørrebro FF B.1960 Kunst, Mimersparken
221994
18-06 2022
Kl. 12:00
Rødovre IF Føroyar Rødovre Stadion
221957
18-06 2022
Kl. 14:00
BK Fix Bk. Viktoria Gadelandet
221958
18-06 2022
Kl. 14:00
CSC Bk. Hellas Kløvermarkens Idrætsanlæg
221996
18-06 2022
Kl. 14:00
Frederiksholm Sydhavnen CBS Sport Kunst, Valby IP, tribunen
222010
25-06 2022
Kl. 14:00
Frederiksholm Sydhavnen B.1960 Valby IP, tribunen
222011
25-06 2022
Kl. 14:00
IF Føroyar Nørrebro FF Kløvermarkens Idrætsanlæg
222012
25-06 2022
Kl. 14:00
Jægersborg Bk. Rødovre Gentofte Sportspark
222013
25-06 2022
Kl. 14:00
ØKF PI Fodbold Kløvermarkens Idrætsanlæg
222014
25-06 2022
Kl. 14:00
Bk. Hellas FC Sunshine Engdraget
222015
25-06 2022
Kl. 14:00
Bk. Viktoria CSC Kunst, Fælledparken
222016
25-06 2022
Kl. 14:00
CBS Sport BK Fix Frederiksberg IP, kunst
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning efter forår 2022:
De to bedst placerede oprykningsberettigede hold rykker op i Københavnsserien 2022/23.
Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2022 forår.

Nedrykning efter forår 2022:
Antallet af hold, der rykker ned, svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2021/22. 
Dog rykker nr. 14 altid ned.
 

Log ind