MENU

Serie 5, P18/28 Efterår, P22 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
435372
22-08 2021
Kl. 10:00
KB 8 Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
435526
28-08 2021
Kl. 09:00
FA 2000 14 FC Ryparken 3 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 4
435389
28-08 2021
Kl. 16:00
Oversidder Vanløse IF 5
435388
29-08 2021
Kl. 10:00
Hekla Oversidder Hekla Park
HHT

Hjemmehold taberdømt

435520
29-08 2021
Kl. 10:00
HIK 4 B93 13 HIK
2 - 4
435504
29-08 2021
Kl. 12:00
Nørrebro United 3 Skjold 11 Kunst, Mimersparken
1 - 3
435502
29-08 2021
Kl. 14:00
Heimdal 6 KB 8 Fælledparken
0 - 5
435533
04-09 2021
Kl. 12:00
KB 8 Nørrebro United 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej
8 - 0
435536
04-09 2021
Kl. 16:00
Oversidder Heimdal 6
436914
05-09 2021
Kl. 16:00
Oversidder HIK 4
UHT

Udehold taberdømt

438351
05-09 2021
Kl. 16:00
B93 13 FA 2000 14 Valby IP, Gl. Afdeling
6 - 1
435535
05-09 2021
Kl. 16:00
Vanløse IF 5 FC Ryparken 3 Vanløse Idrætspark
3 - 0
450375
fr
10-09 2021
Kl. 19:45
Hekla KB 8 Hekla Park
3 - 5
453580
12-09 2021
Kl. 10:00
HIK 4 Skjold 11 HIK
3 - 2
453581
12-09 2021
Kl. 10:00
FA 2000 14 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
453565
12-09 2021
Kl. 14:00
Nørrebro United 3 Oversidder Kunst, Mimersparken
453561
12-09 2021
Kl. 16:00
Heimdal 6 Vanløse IF 5 Fælledparken
1 - 3
453540
12-09 2021
Kl. 16:00
FC Ryparken 3 B93 13 Ryparken Idrætsanlæg
5 - 2
453587
18-09 2021
Kl. 16:00
Oversidder Hekla
UHT

Udehold taberdømt

453590
19-09 2021
Kl. 10:00
Skjold 11 FA 2000 14 Fælledparken
UMH
453582
19-09 2021
Kl. 12:00
KB 8 HIK 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
18 - 1
453591
19-09 2021
Kl. 14:00
Heimdal 6 Nørrebro United 3 Kunst, Fælledparken
0 - 4
453592
19-09 2021
Kl. 16:00
Oversidder FC Ryparken 3
453584
19-09 2021
Kl. 16:00
Vanløse IF 5 B93 13 Vanløse Idrætspark
4 - 1
453593 ti
21-09 2021
Kl. 20:30
Hekla Heimdal 6 Hekla Park
0 - 2
435368
to
23-09 2021
Kl. 19:30
FC Ryparken 3 HIK 4 Ryparken Idrætsanlæg
1 - 3
453627 to
23-09 2021
Kl. 20:30
B93 13 Oversidder B 93 Svanemølleanlæg.
453687
26-09 2021
Kl. 10:00
HIK 4 Oversidder HIK
HHT

Hjemmehold taberdømt

453605
26-09 2021
Kl. 14:00
Nørrebro United 3 Vanløse IF 5 Kunst, Mimersparken
1 - 7
453690
26-09 2021
Kl. 16:00
FA 2000 14 KB 8 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 3
453956 fr
01-10 2021
Kl. 19:45
Oversidder FA 2000 14
454620
02-10 2021
Kl. 16:00
Nørrebro United 3 Hekla Kunst, Mimersparken
4 - 1
454599
03-10 2021
Kl. 12:00
Skjold 11 B93 13 Fælledparken
3 - 2
453947
03-10 2021
Kl. 14:00
KB 8 FC Ryparken 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 2
453954
03-10 2021
Kl. 16:00
Vanløse IF 5 Oversidder Vanløse Idrætspark
454616
03-10 2021
Kl. 16:00
Heimdal 6 HIK 4 Ryparken Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

436894 to
07-10 2021
Kl. 21:00
Skjold 11 Hekla Ryparken Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

455738
10-10 2021
Kl. 16:00
Hekla Vanløse IF 5 Hekla Park
HHT

Hjemmehold taberdømt

536033
10-10 2021
Kl. 16:00
FC Ryparken 3 Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
537604
10-10 2021
Kl. 16:00
Oversidder Skjold 11
537965
10-10 2021
Kl. 16:00
B93 13 KB 8 B 93 Svanemølleanlæg.
0 - 2
537968
10-10 2021
Kl. 16:00
HIK 4 Nørrebro United 3 HIK
HHT

Hjemmehold taberdømt

537969
ma
11-10 2021
Kl. 20:20
FA 2000 14 Heimdal 6 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 0
537985
16-10 2021
Kl. 16:00
Oversidder B93 13
537980
17-10 2021
Kl. 10:00
KB 8 Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
538018
17-10 2021
Kl. 12:00
FA 2000 14 Nørrebro United 3 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 2
538013
17-10 2021
Kl. 14:00
Heimdal 6 FC Ryparken 3 Kunst, Fælledparken
0 - 0
537973
17-10 2021
Kl. 14:00
Hekla HIK 4 Hekla Park
537981
17-10 2021
Kl. 16:00
Vanløse IF 5 Skjold 11 Vanløse Idrætspark
1 - 3
453602 to
21-10 2021
Kl. 19:30
FC Ryparken 3 Skjold 11 Ryparken Idrætsanlæg
0 - 5
435387 to
21-10 2021
Kl. 20:00
B93 13 Hekla B 93 Svanemølleanlæg.
UHT

Udehold taberdømt

435380
23-10 2021
Kl. 16:00
Skjold 11 Heimdal 6 Ryparken Idrætsanlæg
5 - 1
435386
24-10 2021
Kl. 16:00
Oversidder Nørrebro United 3
435377
24-10 2021
Kl. 16:00
Vanløse IF 5 FA 2000 14 Vanløse Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

538231 to
28-10 2021
Kl. 20:30
B93 13 Heimdal 6 B 93 Svanemølleanlæg.
4 - 6
538233
31-10 2021
Kl. 12:00
FA 2000 14 Hekla Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

538039
31-10 2021
Kl. 12:00
Skjold 11 KB 8 Fælledparken
0 - 3
538230
31-10 2021
Kl. 16:00
Oversidder Oversidder
538034
31-10 2021
Kl. 16:00
FC Ryparken 3 Nørrebro United 3 Ryparken Idrætsanlæg
0 - 3
538038
31-10 2021
Kl. 16:00
Vanløse IF 5 HIK 4 Vanløse Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

538235
07-11 2021
Kl. 10:00
Hekla FC Ryparken 3 Hekla Park
HHT

Hjemmehold taberdømt

538237
07-11 2021
Kl. 10:00
KB 8 Vanløse IF 5 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4 - 0
538240
07-11 2021
Kl. 16:00
Oversidder Skjold 11
538241
07-11 2021
Kl. 16:00
Heimdal 6 Oversidder Fælledparken
538248
07-11 2021
Kl. 16:00
Nørrebro United 3 B93 13 Kunst, Mimersparken
2 - 1
541391
07-11 2021
Kl. 16:00
HIK 4 FA 2000 14 HIK
HHT

Hjemmehold taberdømt

Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De tolv bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 18 til og med 25 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen

Log ind