Serie 5, P18/28 Efterår, P22 (2021)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
435372
22-08 2021
10:00 KB 8 Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
22. aug 2021
10:00
KB 8
Oversidder
435526
28-08 2021
09:00 FA 2000 14 FC Ryparken 3 Jens Jessens Vej
4
-
4
28. aug 2021
09:00
FA 2000 14
4
FC Ryparken 3
4
435389
28-08 2021
16:00 Oversidder Vanløse IF 5
28. aug 2021
16:00
Oversidder
Vanløse IF 5
435388
29-08 2021
10:00 Hekla Oversidder Hekla Park
HHT
29. aug 2021
10:00
Hekla
Oversidder
HHT
435520
29-08 2021
10:00 HIK 4 B93 13 HIK
2
-
4
29. aug 2021
10:00
HIK 4
2
B93 13
4
435504
29-08 2021
12:00 Nørrebro United 3 Skjold 11 Mimersparken
1
-
3
29. aug 2021
12:00
Nørrebro United 3
1
Skjold 11
3
435502
29-08 2021
14:00 Heimdal 6 KB 8 Fælledparken
0
-
5
29. aug 2021
14:00
Heimdal 6
0
KB 8
5
435533
04-09 2021
12:00 KB 8 Nørrebro United 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej
8
-
0
04. sep 2021
12:00
KB 8
8
Nørrebro United 3
0
435536
04-09 2021
16:00 Oversidder Heimdal 6
04. sep 2021
16:00
Oversidder
Heimdal 6
435535
05-09 2021
16:00 Vanløse IF 5 FC Ryparken 3 Vanløse Idrætspark
3
-
0
05. sep 2021
16:00
Vanløse IF 5
3
FC Ryparken 3
0
436914
05-09 2021
16:00 Oversidder HIK 4
UHT
05. sep 2021
16:00
Oversidder
HIK 4
UHT
438351
05-09 2021
16:00 B93 13 FA 2000 14 Valby Idrætspark
6
-
1
05. sep 2021
16:00
B93 13
6
FA 2000 14
1
450375
fr10-09 2021
19:45 Hekla KB 8 Hekla Park
3
-
5
10. sep 2021
19:45
Hekla
3
KB 8
5
453580
12-09 2021
10:00 HIK 4 Skjold 11 HIK
3
-
2
12. sep 2021
10:00
HIK 4
3
Skjold 11
2
453581
12-09 2021
10:00 FA 2000 14 Oversidder Jens Jessens Vej
12. sep 2021
10:00
FA 2000 14
Oversidder
453565
12-09 2021
14:00 Nørrebro United 3 Oversidder Mimersparken
12. sep 2021
14:00
Nørrebro United 3
Oversidder
453540
12-09 2021
16:00 FC Ryparken 3 B93 13 Ryparken Idrætsanlæg
5
-
2
12. sep 2021
16:00
FC Ryparken 3
5
B93 13
2
453561
12-09 2021
16:00 Heimdal 6 Vanløse IF 5 Fælledparken
1
-
3
12. sep 2021
16:00
Heimdal 6
1
Vanløse IF 5
3
453587
18-09 2021
16:00 Oversidder Hekla
UHT
18. sep 2021
16:00
Oversidder
Hekla
UHT
453590
19-09 2021
10:00 Skjold 11 FA 2000 14 Fælledparken
UMH
19. sep 2021
10:00
Skjold 11
FA 2000 14
UMH
453582
19-09 2021
12:00 KB 8 HIK 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
18
-
1
19. sep 2021
12:00
KB 8
18
HIK 4
1
453591
19-09 2021
14:00 Heimdal 6 Nørrebro United 3 Fælledparken
0
-
4
19. sep 2021
14:00
Heimdal 6
0
Nørrebro United 3
4
453592
19-09 2021
16:00 Oversidder FC Ryparken 3
19. sep 2021
16:00
Oversidder
FC Ryparken 3
453584
19-09 2021
16:00 Vanløse IF 5 B93 13 Vanløse Idrætspark
4
-
1
19. sep 2021
16:00
Vanløse IF 5
4
B93 13
1
453593
ti21-09 2021
20:30 Hekla Heimdal 6 Hekla Park
0
-
2
21. sep 2021
20:30
Hekla
0
Heimdal 6
2
435368
to23-09 2021
19:30 FC Ryparken 3 HIK 4 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
3
23. sep 2021
19:30
FC Ryparken 3
1
HIK 4
3
453627
to23-09 2021
20:30 B93 13 Oversidder B 93 Svanemølleanlæg.
23. sep 2021
20:30
B93 13
Oversidder
453687
26-09 2021
10:00 HIK 4 Oversidder HIK
HHT
26. sep 2021
10:00
HIK 4
Oversidder
HHT
453605
26-09 2021
14:00 Nørrebro United 3 Vanløse IF 5 Mimersparken
1
-
7
26. sep 2021
14:00
Nørrebro United 3
1
Vanløse IF 5
7
453690
26-09 2021
16:00 FA 2000 14 KB 8 Jens Jessens Vej
4
-
3
26. sep 2021
16:00
FA 2000 14
4
KB 8
3
453956
fr01-10 2021
19:45 Oversidder FA 2000 14
01. okt 2021
19:45
Oversidder
FA 2000 14
454620
02-10 2021
16:00 Nørrebro United 3 Hekla Mimersparken
4
-
1
02. okt 2021
16:00
Nørrebro United 3
4
Hekla
1
454599
03-10 2021
12:00 Skjold 11 B93 13 Fælledparken
3
-
2
03. okt 2021
12:00
Skjold 11
3
B93 13
2
453947
03-10 2021
14:00 KB 8 FC Ryparken 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
2
03. okt 2021
14:00
KB 8
2
FC Ryparken 3
2
453954
03-10 2021
16:00 Vanløse IF 5 Oversidder Vanløse Idrætspark
03. okt 2021
16:00
Vanløse IF 5
Oversidder
454616
03-10 2021
16:00 Heimdal 6 HIK 4 Ryparken Idrætsanlæg
UHT
03. okt 2021
16:00
Heimdal 6
HIK 4
UHT
436894
to07-10 2021
21:00 Skjold 11 Hekla Ryparken Idrætsanlæg
UHT
07. okt 2021
21:00
Skjold 11
Hekla
UHT
455738
10-10 2021
16:00 Hekla Vanløse IF 5 Hekla Park
HHT
10. okt 2021
16:00
Hekla
Vanløse IF 5
HHT
536033
10-10 2021
16:00 FC Ryparken 3 Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
10. okt 2021
16:00
FC Ryparken 3
Oversidder
537604
10-10 2021
16:00 Oversidder Skjold 11
10. okt 2021
16:00
Oversidder
Skjold 11
537965
10-10 2021
16:00 B93 13 KB 8 B 93 Svanemølleanlæg.
0
-
2
10. okt 2021
16:00
B93 13
0
KB 8
2
537968
10-10 2021
16:00 HIK 4 Nørrebro United 3 HIK
HHT
10. okt 2021
16:00
HIK 4
Nørrebro United 3
HHT
537969
ma11-10 2021
20:20 FA 2000 14 Heimdal 6 Jens Jessens Vej
2
-
0
11. okt 2021
20:20
FA 2000 14
2
Heimdal 6
0
537985
16-10 2021
16:00 Oversidder B93 13
16. okt 2021
16:00
Oversidder
B93 13
537980
17-10 2021
10:00 KB 8 Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
17. okt 2021
10:00
KB 8
Oversidder
538018
17-10 2021
12:00 FA 2000 14 Nørrebro United 3 Jens Jessens Vej
6
-
2
17. okt 2021
12:00
FA 2000 14
6
Nørrebro United 3
2
538013
17-10 2021
14:00 Heimdal 6 FC Ryparken 3 Fælledparken
0
-
0
17. okt 2021
14:00
Heimdal 6
0
FC Ryparken 3
0
537973
17-10 2021
14:00 Hekla HIK 4 Hekla Park
17. okt 2021
14:00
Hekla
HIK 4
537981
17-10 2021
16:00 Vanløse IF 5 Skjold 11 Vanløse Idrætspark
1
-
3
17. okt 2021
16:00
Vanløse IF 5
1
Skjold 11
3
453602
to21-10 2021
19:30 FC Ryparken 3 Skjold 11 Ryparken Idrætsanlæg
0
-
5
21. okt 2021
19:30
FC Ryparken 3
0
Skjold 11
5
435387
to21-10 2021
20:00 B93 13 Hekla B 93 Svanemølleanlæg.
UHT
21. okt 2021
20:00
B93 13
Hekla
UHT
435380
23-10 2021
16:00 Skjold 11 Heimdal 6 Ryparken Idrætsanlæg
5
-
1
23. okt 2021
16:00
Skjold 11
5
Heimdal 6
1
435377
24-10 2021
16:00 Vanløse IF 5 FA 2000 14 Vanløse Idrætspark
UHT
24. okt 2021
16:00
Vanløse IF 5
FA 2000 14
UHT
435386
24-10 2021
16:00 Oversidder Nørrebro United 3
24. okt 2021
16:00
Oversidder
Nørrebro United 3
538231
to28-10 2021
20:30 B93 13 Heimdal 6 B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
6
28. okt 2021
20:30
B93 13
4
Heimdal 6
6
538039
31-10 2021
12:00 Skjold 11 KB 8 Fælledparken
0
-
3
31. okt 2021
12:00
Skjold 11
0
KB 8
3
538233
31-10 2021
12:00 FA 2000 14 Hekla Jens Jessens Vej
UHT
31. okt 2021
12:00
FA 2000 14
Hekla
UHT
538230
31-10 2021
16:00 Oversidder Oversidder
31. okt 2021
16:00
Oversidder
Oversidder
538034
31-10 2021
16:00 FC Ryparken 3 Nørrebro United 3 Ryparken Idrætsanlæg
0
-
3
31. okt 2021
16:00
FC Ryparken 3
0
Nørrebro United 3
3
538038
31-10 2021
16:00 Vanløse IF 5 HIK 4 Vanløse Idrætspark
UHT
31. okt 2021
16:00
Vanløse IF 5
HIK 4
UHT
538235
07-11 2021
10:00 Hekla FC Ryparken 3 Hekla Park
HHT
07. nov 2021
10:00
Hekla
FC Ryparken 3
HHT
538237
07-11 2021
10:00 KB 8 Vanløse IF 5 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
0
07. nov 2021
10:00
KB 8
4
Vanløse IF 5
0
538240
07-11 2021
16:00 Oversidder Skjold 11
07. nov 2021
16:00
Oversidder
Skjold 11
538241
07-11 2021
16:00 Heimdal 6 Oversidder Fælledparken
07. nov 2021
16:00
Heimdal 6
Oversidder
538248
07-11 2021
16:00 Nørrebro United 3 B93 13 Mimersparken
2
-
1
07. nov 2021
16:00
Nørrebro United 3
2
B93 13
1
541391
07-11 2021
16:00 HIK 4 FA 2000 14 HIK
HHT
07. nov 2021
16:00
HIK 4
FA 2000 14
HHT
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De tolv bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 18 til og med 25 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen

Log ind