MENU

Serie 5, P18/28 Efterår, P18 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
379264
21-08 2021
Kl. 16:00
Valby 4 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
379592
22-08 2021
Kl. 12:00
FB 16 KB 7 Jens Jessens Vej
5 - 0
379262 ma
23-08 2021
Kl. 19:00
Amager FF 3 Oversidder Kastrup IA ved Diget
379263
ti
24-08 2021
Kl. 18:00
Vanløse IF 6 Skjold 9 Vanløse Idrætspark
2 - 4
379602
28-08 2021
Kl. 10:00
KB 7 B93 9 Kunst, KB, P. Bangs Vej
0 - 5
379598
28-08 2021
Kl. 12:00
Skjold 9 Valby 4 Fælledparken
3 - 5
379835
28-08 2021
Kl. 16:00
Oversidder Fremad Amager 4
379599
29-08 2021
Kl. 14:00
Nørrebro FF 2 Vanløse IF 6 Kunst, Mimersparken
6 - 3
379836
29-08 2021
Kl. 16:00
Oversidder Amager FF 3
379838
04-09 2021
Kl. 16:00
Valby 4 Amager FF 3 Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
380222
05-09 2021
Kl. 10:00
Fremad Amager 4 Oversidder Sundby Idrætspark
380221
05-09 2021
Kl. 12:00
FB 16 Oversidder Jens Jessens Vej
379837
05-09 2021
Kl. 14:00
Vanløse IF 6 KB 7 Vanløse Idrætspark
6 - 3
380223 fr
10-09 2021
Kl. 19:30
Union 5 Vanløse IF 6 Genforeningspladsen
4 - 7
380230
11-09 2021
Kl. 10:00
KB 7 Skjold 9 Kunst, KB, P. Bangs Vej
0 - 4
380228
11-09 2021
Kl. 12:00
Amager FF 3 Fremad Amager 4 Kastrup IA ved Diget
6 - 1
380231
11-09 2021
Kl. 16:00
Oversidder B93 9
380229
12-09 2021
Kl. 16:00
Nørrebro FF 2 Valby 4 Kunst, Mimersparken
3 - 6
380233
12-09 2021
Kl. 16:00
Oversidder FB 16
380241
18-09 2021
Kl. 12:00
Skjold 9 Union 5 Fælledparken
2 - 2
380240
18-09 2021
Kl. 16:00
Valby 4 Fremad Amager 4 Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
380242
19-09 2021
Kl. 10:00
Oversidder B93 9
380256
19-09 2021
Kl. 12:00
FB 16 Amager FF 3 Jens Jessens Vej
2 - 3
380238
19-09 2021
Kl. 14:00
Vanløse IF 6 Oversidder Vanløse Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
380254
19-09 2021
Kl. 18:00
Nørrebro FF 2 KB 7 Kunst, Mimersparken
4 - 3
379844
to
23-09 2021
Kl. 21:00
Skjold 9 Nørrebro FF 2 Ryparken Idrætsanlæg
1 - 2
380258
25-09 2021
Kl. 12:00
Amager FF 3 B93 9 Kastrup IA ved Diget
4 - 2
380265
25-09 2021
Kl. 16:00
Oversidder Skjold 9
380263
26-09 2021
Kl. 10:00
KB 7 Valby 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 7
380264
26-09 2021
Kl. 10:00
Fremad Amager 4 FB 16 Sundby Idrætspark
1 - 4
380266
26-09 2021
Kl. 16:00
Oversidder Vanløse IF 6
Udehold taberdømt
380257 ma
27-09 2021
Kl. 19:00
Union 5 Nørrebro FF 2 Grøndal Multicenter
3 - 4
380281 fr
01-10 2021
Kl. 20:00
Nørrebro FF 2 Oversidder Kunst, Mimersparken
380284
02-10 2021
Kl. 10:00
KB 7 Union 5 Kunst, KB, P. Bangs Vej
1 - 4
380273
02-10 2021
Kl. 12:00
Skjold 9 Oversidder Kunst, Fælledparken
380268
02-10 2021
Kl. 16:00
Valby 4 FB 16 Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 2
380267
03-10 2021
Kl. 14:00
Vanløse IF 6 Amager FF 3 Vanløse Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
380280
03-10 2021
Kl. 18:00
B93 9 Fremad Amager 4 B 93 Svanemølleanlæg.
4 - 1
380285 fr
08-10 2021
Kl. 19:00
Union 5 Valby 4 Genforeningspladsen
5 - 1
380286
09-10 2021
Kl. 12:00
Amager FF 3 Skjold 9 Kastrup IA ved Diget
1 - 2
380289
09-10 2021
Kl. 16:00
Oversidder KB 7
380287
10-10 2021
Kl. 12:00
FB 16 B93 9 Jens Jessens Vej
2 - 3
380288
10-10 2021
Kl. 14:00
Fremad Amager 4 Vanløse IF 6 Sundby Idrætspark
Udehold taberdømt
380290
10-10 2021
Kl. 16:00
Oversidder Nørrebro FF 2
379597 fr
15-10 2021
Kl. 19:30
Union 5 FB 16 Genforeningspladsen
Udehold taberdømt
380313 fr
15-10 2021
Kl. 20:00
Nørrebro FF 2 Amager FF 3 Kunst, Mimersparken
4 - 0
380314
16-10 2021
Kl. 10:00
KB 7 Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
380303
16-10 2021
Kl. 12:00
Skjold 9 Fremad Amager 4 Fælledparken
4 - 2
380299
16-10 2021
Kl. 16:00
Valby 4 B93 9 Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
380291
17-10 2021
Kl. 10:00
Union 5 Oversidder Genforeningspladsen
380292
24-10 2021
Kl. 14:00
Vanløse IF 6 FB 16 Vanløse Idrætspark
1 - 6
379588
24-10 2021
Kl. 18:00
B93 9 Nørrebro FF 2 B 93 Svanemølleanlæg.
Hjemmehold taberdømt
379596 ma
25-10 2021
Kl. 19:30
Fremad Amager 4 Union 5 Sundby I P. Opvisn.
1 - 1
380219 fr
29-10 2021
Kl. 19:30
Union 5 B93 9 Grøndal Multicenter
5 - 2
380335
30-10 2021
Kl. 12:00
Amager FF 3 KB 7 Kastrup IA ved Diget
Udehold taberdømt
380336
30-10 2021
Kl. 16:00
Valby 4 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
380346
31-10 2021
Kl. 10:00
Fremad Amager 4 Nørrebro FF 2 Sundby Idrætspark
1 - 2
380345
31-10 2021
Kl. 12:00
FB 16 Skjold 9 Jens Jessens Vej
2 - 5
380347
31-10 2021
Kl. 16:00
Oversidder Union 5
380344
31-10 2021
Kl. 16:00
B93 9 Vanløse IF 6 B 93 Svanemølleanlæg.
4 - 4
380348 ma
01-11 2021
Kl. 20:00
Union 5 Amager FF 3 Genforeningspladsen
1 - 2
380349
06-11 2021
Kl. 14:00
Vanløse IF 6 Valby 4 Vanløse Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
984228
07-11 2021
Kl. 14:00
Skjold 9 B93 9 Ryparken Idrætsanlæg
4 - 5
985108
07-11 2021
Kl. 14:00
Nørrebro FF 2 FB 16 Kunst, Mimersparken
6 - 1
985113
07-11 2021
Kl. 14:00
KB 7 Fremad Amager 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
Hjemmehold taberdømt
985127
07-11 2021
Kl. 14:00
Oversidder Oversidder
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De tolv bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 18 til og med 25 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen

Log ind