MENU

Serie 4, P13/16 Efterår, P16 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
891611 fr
20-08 2021
Kl. 18:00
GVI 5 KB 5 GVI. Nymosen
2 - 5
891613
fr
20-08 2021
Kl. 19:30
FA 2000 10 FA 2000 5 Jens Jessens Vej
2 - 10
891612
fr
20-08 2021
Kl. 20:00
Amager FF 2 ØKF 3 Kastrup IA ved Diget
1 - 2
892380 fr
27-08 2021
Kl. 19:00
KB 5 Skjold 8 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3 - 0
906704
fr
27-08 2021
Kl. 19:15
FA 2000 5 GVI 5 Jens Jessens Vej
6 - 2
891660
29-08 2021
Kl. 10:00
Sundby 4 FB 10 Kløvermarkens Idrætsanlæg
6 - 1
891662
29-08 2021
Kl. 14:00
HB 7 Amager FF 2 Fælledparken
2 - 1
891661
ma
30-08 2021
Kl. 18:30
ØKF 3 FA 2000 10 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 2
906716 fr
03-09 2021
Kl. 18:15
FB 10 KB 5 Jens Jessens Vej
0 - 6
906714
05-09 2021
Kl. 12:00
ØKF 3 HB 7 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 1
906712
05-09 2021
Kl. 14:00
FA 2000 10 GVI 5 Jens Jessens Vej
2 - 0
918208 fr
10-09 2021
Kl. 18:30
GVI 5 Skjold 8 GVI. Nymosen
2 - 4
918223
fr
10-09 2021
Kl. 19:30
FA 2000 5 FB 10 Jens Jessens Vej
6 - 1
918145
12-09 2021
Kl. 10:00
Sundby 4 Amager FF 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
9 - 0
918220
12-09 2021
Kl. 16:00
HB 7 FA 2000 10 Jens Jessens Vej
7 - 3
918259
19-09 2021
Kl. 14:00
FA 2000 10 Skjold 8 Jens Jessens Vej
0 - 4
918881
19-09 2021
Kl. 14:00
FB 10 GVI 5 Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
918260
19-09 2021
Kl. 16:00
ØKF 3 Sundby 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 4
918254
ma
20-09 2021
Kl. 18:00
Amager FF 2 KB 5 Kastrup IA ved Diget
1 - 6
918887 fr
24-09 2021
Kl. 19:30
FA 2000 5 Amager FF 2 Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
918882
26-09 2021
Kl. 10:00
Sundby 4 HB 7 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5 - 4
918885
26-09 2021
Kl. 14:00
Skjold 8 FB 10 Fælledparken
4 - 2
918886
26-09 2021
Kl. 16:00
KB 5 ØKF 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej
5 - 1
918893 fr
01-10 2021
Kl. 18:00
Amager FF 2 GVI 5 Kastrup IA ved Diget
Udehold taberdømt
919217
02-10 2021
Kl. 10:00
HB 7 KB 5 Ryparken Idrætsanlæg
0 - 3
918895
03-10 2021
Kl. 12:00
ØKF 3 FA 2000 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 6
918894
03-10 2021
Kl. 14:00
FA 2000 10 FB 10 Jens Jessens Vej
1 - 3
919231
to
07-10 2021
Kl. 20:20
FA 2000 5 HB 7 Jens Jessens Vej
3 - 4
919220 fr
08-10 2021
Kl. 18:30
GVI 5 ØKF 3 GVI. Nymosen
Hjemmehold taberdømt
919219
10-10 2021
Kl. 10:00
Sundby 4 FA 2000 10 Kløvermarkens Idrætsanlæg
13 - 0
919226
10-10 2021
Kl. 12:00
Skjold 8 Amager FF 2 Fælledparken
1 - 3
906717
on
13-10 2021
Kl. 18:15
Skjold 8 FA 2000 5 Ryparken Idrætsanlæg
2 - 3
919389
fr
15-10 2021
Kl. 18:00
Amager FF 2 FB 10 Kastrup IA ved Diget
4 - 3
919388
17-10 2021
Kl. 10:00
Sundby 4 KB 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 2
919391
17-10 2021
Kl. 12:00
ØKF 3 Skjold 8 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 1
919392
17-10 2021
Kl. 16:00
HB 7 GVI 5 Kunst, Fælledparken
Udehold taberdømt
891659
24-10 2021
Kl. 12:00
Skjold 8 Sundby 4 Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
921628
fr
29-10 2021
Kl. 19:30
FA 2000 5 Sundby 4 Jens Jessens Vej
4 - 6
919397
31-10 2021
Kl. 14:00
FA 2000 10 KB 5 Jens Jessens Vej
2 - 5
919432
31-10 2021
Kl. 14:00
Skjold 8 HB 7 Fælledparken
4 - 1
919431
31-10 2021
Kl. 16:00
FB 10 ØKF 3 Jens Jessens Vej
1 - 2
921777
on
03-11 2021
Kl. 19:00
Amager FF 2 FA 2000 10 Kastrup IA ved Diget
2 - 0
921755
07-11 2021
Kl. 12:00
Sundby 4 GVI 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
921779
07-11 2021
Kl. 12:00
HB 7 FB 10 Fælledparken
2 - 2
921781
07-11 2021
Kl. 12:00
KB 5 FA 2000 5 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4 - 3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De otte bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 13 - 16 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 

Log ind