MENU

Serie 3, P8/11 Efterår, P8 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
493037
ti
17-08 2021
Kl. 20:00
Jægersborg 3 B.93 6 Gentofte Sportspark Opv. kunst
4 - 1
493035
to
19-08 2021
Kl. 20:00
Fremad Valby 6 Vigerslev 2 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 1
493025
fr
20-08 2021
Kl. 18:00
Sønderbro Fight 3 Vestia 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5 - 0
493034
22-08 2021
Kl. 12:00
FC Randoms 2 Vanløse IF 3 Valby IP, tribunen
4 - 3
493049
to
26-08 2021
Kl. 20:00
Vigerslev 2 FC Randoms 2 Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 4
493039 fr
27-08 2021
Kl. 18:00
Skjold 3 Sønderbro Fight 3 Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

493040
28-08 2021
Kl. 16:00
Vanløse IF 3 FB 7 Vanløse I P
2 - 1
493038
29-08 2021
Kl. 14:00
Jægersborg 3 Fremad Valby 6 Jægersborg
1 - 2
493065
29-08 2021
Kl. 16:00
Føroyar 2 B.93 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 2
493066
29-08 2021
Kl. 16:00
Vestia 2 Skovshoved IF 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
4 - 3
493151 to
02-09 2021
Kl. 20:00
Fremad Valby 6 Føroyar 2 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 3
493068 fr
03-09 2021
Kl. 18:00
Sønderbro Fight 3 Skovshoved IF 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

493082 fr
03-09 2021
Kl. 20:00
Skjold 3 Vanløse IF 3 Kunst, Fælledparken
3 - 1
493152
04-09 2021
Kl. 10:00
B.93 6 Vestia 2 Valby IP, tribunen
3 - 3
493150
05-09 2021
Kl. 12:00
FC Randoms 2 Jægersborg 3 Valby IP, Gl. Afdeling
2 - 1
493067
05-09 2021
Kl. 14:00
FB 7 Vigerslev 2 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 5
498649
to
09-09 2021
Kl. 20:00
Vigerslev 2 Skjold 3 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
493535
11-09 2021
Kl. 16:00
Vanløse IF 3 Sønderbro Fight 3 Vanløse I P
1 - 4
493534
12-09 2021
Kl. 16:00
Skovshoved IF 3 B.93 6 Skovshoved I P
2 - 2
498873
12-09 2021
Kl. 16:00
Føroyar 2 FC Randoms 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4 - 3
499317
12-09 2021
Kl. 16:00
Vestia 2 Fremad Valby 6 Bavnehøj Idrætsanlæg
0 - 1
493153 ti
14-09 2021
Kl. 20:00
Jægersborg 3 FB 7 Jægersborg
2 - 3
500122 to
16-09 2021
Kl. 20:00
Fremad Valby 6 Skovshoved IF 3 Kunst, Valby IP, tribunen
499829 fr
17-09 2021
Kl. 18:00
Skjold 3 Jægersborg 3 Ryparken Idrætsanlæg
500077
18-09 2021
Kl. 16:00
Vanløse IF 3 Vigerslev 2 Vanløse I P
500076
19-09 2021
Kl. 12:00
FC Randoms 2 Vestia 2 Valby IP, tribunen
499326
19-09 2021
Kl. 14:00
FB 7 Føroyar 2 Kunst, Jens Jessens Vej
499812
19-09 2021
Kl. 14:00
Sønderbro Fight 3 B.93 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
500328 on
22-09 2021
Kl. 20:30
B.93 6 Fremad Valby 6 B 93 Svanemølleanlæg.
500262 to
23-09 2021
Kl. 20:00
Vigerslev 2 Sønderbro Fight 3 Kunst, Valby IP, tribunen
500167
26-09 2021
Kl. 12:00
Jægersborg 3 Vanløse IF 3 Jægersborg
500261
26-09 2021
Kl. 14:00
Skovshoved IF 3 FC Randoms 2 Skovshoved I P
500821
26-09 2021
Kl. 16:00
Føroyar 2 Skjold 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
500870
26-09 2021
Kl. 16:00
Vestia 2 FB 7 Bavnehøj Idrætsanlæg
501754 to
30-09 2021
Kl. 20:00
Vigerslev 2 Jægersborg 3 Kunst, Valby IP, tribunen
500916
02-10 2021
Kl. 16:00
Skjold 3 Vestia 2 Ryparken Idrætsanlæg
500919
02-10 2021
Kl. 16:00
Vanløse IF 3 Føroyar 2 Vanløse I P
500917
03-10 2021
Kl. 12:00
FC Randoms 2 B.93 6 Valby IP, tribunen
500895
03-10 2021
Kl. 14:00
FB 7 Skovshoved IF 3 Kunst, Jens Jessens Vej
500901
03-10 2021
Kl. 14:00
Sønderbro Fight 3 Fremad Valby 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
501758 on
06-10 2021
Kl. 20:30
B.93 6 FB 7 B 93 Svanemølleanlæg.
501757 to
07-10 2021
Kl. 20:00
Fremad Valby 6 FC Randoms 2 Kunst, Valby IP, tribunen
501755
10-10 2021
Kl. 12:00
Jægersborg 3 Sønderbro Fight 3 Jægersborg
501756
10-10 2021
Kl. 12:00
Skovshoved IF 3 Skjold 3 Skovshoved I P
501759
10-10 2021
Kl. 16:00
Føroyar 2 Vigerslev 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
501760
10-10 2021
Kl. 16:00
Vestia 2 Vanløse IF 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
501766 to
14-10 2021
Kl. 20:00
Vigerslev 2 Vestia 2 Kunst, Valby IP, tribunen
501764
16-10 2021
Kl. 16:00
Skjold 3 B.93 6 Ryparken Idrætsanlæg
501765
16-10 2021
Kl. 16:00
Vanløse IF 3 Skovshoved IF 3 Vanløse I P
501761
17-10 2021
Kl. 12:00
Jægersborg 3 Føroyar 2 Jægersborg
501762
17-10 2021
Kl. 14:00
FB 7 Fremad Valby 6 Kunst, Jens Jessens Vej
501763
17-10 2021
Kl. 14:00
Sønderbro Fight 3 FC Randoms 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
493024
24-10 2021
Kl. 14:00
FB 7 Skjold 3 Kunst, Jens Jessens Vej
493022 ma
25-10 2021
Kl. 20:00
Skovshoved IF 3 Føroyar 2 Gentofte Sportspark Opv. kunst
501776 ma
25-10 2021
Kl. 20:30
B.93 6 Vanløse IF 3 B 93 Svanemølleanlæg.
501770 to
28-10 2021
Kl. 20:00
Fremad Valby 6 Skjold 3 Kunst, Valby IP, tribunen
501768 fr
29-10 2021
Kl. 18:00
Sønderbro Fight 3 Føroyar 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
501769
31-10 2021
Kl. 12:00
FC Randoms 2 FB 7 Valby IP, tribunen
501777
31-10 2021
Kl. 16:00
Vestia 2 Jægersborg 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
501767 on
03-11 2021
Kl. 20:15
Skovshoved IF 3 Vigerslev 2 Gentofte Sportspark Opv. kunst
501778
06-11 2021
Kl. 16:00
Jægersborg 3 Skovshoved IF 3 Gentofte Sportspark Opv. kunst
501779
06-11 2021
Kl. 16:00
FB 7 Sønderbro Fight 3 Kunst, Jens Jessens Vej
501780
06-11 2021
Kl. 16:00
Skjold 3 FC Randoms 2 Ryparken Idrætsanlæg
501784
06-11 2021
Kl. 16:00
Vanløse IF 3 Fremad Valby 6 Vanløse I P
501785
06-11 2021
Kl. 16:00
Vigerslev 2 B.93 6 Kunst, Valby IP, tribunen
501786
06-11 2021
Kl. 16:00
Føroyar 2 Vestia 2 Kunstbane 1, Kløvermarken
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 8 til og med 11 rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i både pulje 8, 9, 10 og 11 rykker ned
 

Log ind