MENU

Herre Senior 5 7M Efterår, P1 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
916573
21-08 2021
Kl. 14:00
FA 2000 11 FB 32 Kunst, Jens Jessens Vej
8 - 2
915780
ti
24-08 2021
Kl. 18:00
Skjold 20 Fremad Valby 10 Kunst, Lundehusparken
1 - 3
915779
on
25-08 2021
Kl. 18:00
De Tunge Drenge FC Frem 7 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 3
915776
28-08 2021
Kl. 12:00
Sundby 4 Oversidder Sundby/Kløvermarken
915771
28-08 2021
Kl. 16:00
Vestia HB 15 Bavnehøj Idrætsanlæg
3 - 1
917254
ma
30-08 2021
Kl. 18:15
Frem 7 Sundby 4 Frem, Valby IP
4 - 2
917248
ma
30-08 2021
Kl. 19:00
Fremad Valby 10 FA 2000 11 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 4
917249
05-09 2021
Kl. 10:00
HB 15 Skjold 20 Fælledparken
3 - 2
917251
05-09 2021
Kl. 15:00
Oversidder Vestia
917258
05-09 2021
Kl. 16:00
FB 32 De Tunge Drenge FC Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 4
917259 ma
06-09 2021
Kl. 19:00
Fremad Valby 10 HB 15 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 1
917264
11-09 2021
Kl. 11:30
Skjold 20 Oversidder Kunst, Lundehusparken
917265
11-09 2021
Kl. 13:30
FA 2000 11 De Tunge Drenge FC Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 2
917263
11-09 2021
Kl. 14:00
Sundby 4 FB 32 Sundby/Kløvermarken
5 - 4
917260
12-09 2021
Kl. 14:30
Vestia Frem 7 Bavnehøj Idrætsanlæg
1 - 3
917269
on
15-09 2021
Kl. 18:00
De Tunge Drenge FC Sundby 4 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 2
917271 on
15-09 2021
Kl. 18:15
Frem 7 Skjold 20 Frem, Valby IP
7 - 0
917282 fr
17-09 2021
Kl. 20:15
FB 32 Vestia Kunst, Jens Jessens Vej
HHT

Hjemmehold taberdømt

917266
19-09 2021
Kl. 12:30
HB 15 FA 2000 11 Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

917267
19-09 2021
Kl. 15:00
Oversidder Fremad Valby 10
917287 ma
20-09 2021
Kl. 19:15
Fremad Valby 10 Frem 7 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 4
917292
on
22-09 2021
Kl. 18:00
Skjold 20 FB 32 Ryparken Idrætsanlæg
2 - 5
917291
25-09 2021
Kl. 13:45
HB 15 Oversidder Fælledparken
917294
25-09 2021
Kl. 14:00
FA 2000 11 Sundby 4 Kunst, Jens Jessens Vej
UMH
917288
26-09 2021
Kl. 14:00
Vestia De Tunge Drenge FC Bavnehøj Idrætsanlæg
1 - 1
917877
on
29-09 2021
Kl. 18:00
De Tunge Drenge FC Skjold 20 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 2
917871
02-10 2021
Kl. 14:00
Sundby 4 Vestia Sundby/Kløvermarken
HMH
917878
03-10 2021
Kl. 12:00
Frem 7 HB 15 Frem, Valby IP
4 - 2
917876
03-10 2021
Kl. 15:00
Oversidder FA 2000 11
917880
03-10 2021
Kl. 16:00
FB 32 Fremad Valby 10 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 6
917881
ma
04-10 2021
Kl. 19:00
Fremad Valby 10 De Tunge Drenge FC Kunst, Valby IP, tribunen
11 - 1
917897 on
06-10 2021
Kl. 18:00
Skjold 20 Sundby 4 Ryparken Idrætsanlæg
3 - 4
917899
on
06-10 2021
Kl. 20:45
FA 2000 11 Vestia Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 4
917884
10-10 2021
Kl. 11:15
Oversidder Frem 7
917883
10-10 2021
Kl. 15:00
HB 15 FB 32 Fælledparken
1 - 4
917905 on
13-10 2021
Kl. 18:00
De Tunge Drenge FC HB 15 Kunst, Valby IP, tribunen
917900
fr
15-10 2021
Kl. 18:00
Vestia Skjold 20 Bavnehøj Idrætsanlæg
10 - 0
917911
16-10 2021
Kl. 12:00
FA 2000 11 Frem 7 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 1
917904
16-10 2021
Kl. 14:00
Sundby 4 Fremad Valby 10 Sundby/Kløvermarken
1 - 3
917917
16-10 2021
Kl. 16:00
FB 32 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
917923 ma
25-10 2021
Kl. 19:15
Fremad Valby 10 Vestia Kunst, Valby IP, tribunen
918040
30-10 2021
Kl. 11:30
Skjold 20 FA 2000 11 Kunst, Lundehusparken
918042
31-10 2021
Kl. 12:00
Frem 7 FB 32 Frem, Valby IP
917924
31-10 2021
Kl. 12:30
HB 15 Sundby 4 Fælledparken
918038
31-10 2021
Kl. 18:00
Oversidder De Tunge Drenge FC
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 20 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen

Log ind