MENU

Herre Senior 4 7M Efterår, P7 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
114021
21-08 2021
Kl. 14:00
FA 2000 10 Union 5 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 4
600240 on
25-08 2021
Kl. 19:15
BK 10 Nørrebro United 7 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 3
600242 on
25-08 2021
Kl. 19:15
Valby 4 Prespa Kunst, Valby IP, tribunen
8 - 3
600241 fr
27-08 2021
Kl. 18:30
GVI FC Ryparken 4 GVI. Nymosen
3 - 2
124986
on
01-09 2021
Kl. 19:00
Inter Copenhagen CF FA 2000 10 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 6
124993
on
01-09 2021
Kl. 20:00
Union 5 Valby 4 Genforeningspladsen
0 - 0
124991
04-09 2021
Kl. 15:45
FC Ryparken 4 BK 10 Ryparken Idrætsanlæg
7 - 2
124992
04-09 2021
Kl. 15:45
Prespa GVI Ryparken Idrætsanlæg
7 - 2
124987
05-09 2021
Kl. 12:15
Nørrebro United 7 FB 20 Nørrebroparken
5 - 0
124994 ma
06-09 2021
Kl. 19:15
Inter Copenhagen CF Nørrebro United 7 Kunst, Valby IP, tribunen
7 - 0
124997 ti
07-09 2021
Kl. 20:30
FB 20 FC Ryparken 4 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 3
124995 on
08-09 2021
Kl. 19:15
BK 10 Prespa Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 3
124996
11-09 2021
Kl. 14:00
GVI Union 5 GVI. Nymosen
1 - 2
124998
11-09 2021
Kl. 16:00
FA 2000 10 Valby 4 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
125001
on
15-09 2021
Kl. 19:00
Valby 4 GVI Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 1
125024 on
15-09 2021
Kl. 20:00
Union 5 BK 10 Genforeningspladsen
0 - 3
125000
18-09 2021
Kl. 15:45
FC Ryparken 4 Inter Copenhagen CF Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
125004
18-09 2021
Kl. 15:45
Prespa FB 20 Ryparken Idrætsanlæg
15 - 1
124999
18-09 2021
Kl. 16:00
Nørrebro United 7 FA 2000 10 Nørrebroparken
3 - 2
125030 ti
21-09 2021
Kl. 20:45
FB 20 Union 5 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 8
125027 on
22-09 2021
Kl. 19:00
Inter Copenhagen CF Prespa Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 4
125028
on
22-09 2021
Kl. 19:15
BK 10 Valby 4 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 6
125029
25-09 2021
Kl. 11:00
Nørrebro United 7 FC Ryparken 4 Nørrebroparken
3 - 10
130198 on
29-09 2021
Kl. 19:00
Valby 4 FB 20 Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
130200 on
29-09 2021
Kl. 20:00
Union 5 Inter Copenhagen CF Genforeningspladsen
2 - 3
130197
02-10 2021
Kl. 14:30
FC Ryparken 4 FA 2000 10 Ryparken Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
130199
02-10 2021
Kl. 15:45
Prespa Nørrebro United 7 Ryparken Idrætsanlæg
5 - 1
130333 ma
04-10 2021
Kl. 20:45
FA 2000 10 BK 10 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 2
130320 ti
05-10 2021
Kl. 20:30
FB 20 GVI Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 8
130211
on
06-10 2021
Kl. 19:15
Inter Copenhagen CF Valby 4 Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 2
125036
09-10 2021
Kl. 10:00
GVI BK 10 GVI. Nymosen
3 - 4
130319
09-10 2021
Kl. 14:30
FC Ryparken 4 Prespa Ryparken Idrætsanlæg
1 - 7
130212
09-10 2021
Kl. 16:15
Nørrebro United 7 Union 5 Nørrebroparken
1 - 7
130336 on
13-10 2021
Kl. 19:00
Valby 4 Nørrebro United 7 Kunst, Valby IP, tribunen
13 - 0
130334 on
13-10 2021
Kl. 19:15
BK 10 FB 20 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 5
130338 on
13-10 2021
Kl. 20:00
Union 5 FC Ryparken 4 Genforeningspladsen
1 - 3
130335
16-10 2021
Kl. 12:00
GVI Inter Copenhagen CF GVI. Nymosen
1 - 7
130337
16-10 2021
Kl. 12:00
FA 2000 10 Prespa Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 11
125031 on
20-10 2021
Kl. 20:45
FA 2000 10 GVI Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 0
600243 to
21-10 2021
Kl. 20:30
FB 20 Inter Copenhagen CF Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 15
130341
23-10 2021
Kl. 12:00
Inter Copenhagen CF BK 10 Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
130416 to
28-10 2021
Kl. 19:30
FB 20 FA 2000 10 Frederiksberg IP, kunst
3 - 9
130415
30-10 2021
Kl. 13:15
FC Ryparken 4 Valby 4 Ryparken Idrætsanlæg
1 - 8
130423
30-10 2021
Kl. 14:30
Prespa Union 5 Ryparken Idrætsanlæg
3 - 2
130414
31-10 2021
Kl. 12:15
Nørrebro United 7 GVI Nørrebroparken
2 - 6
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned

Log ind