MENU

Herre Senior 4 7M Efterår, P6 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
599406 ma
23-08 2021
Kl. 18:30
Bispebjerg 2 Fremad Valby 7 Lersøparken
4 - 1
599407
ma
23-08 2021
Kl. 19:30
FB 22 FB 25 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 1
599404 on
25-08 2021
Kl. 20:00
Oversidder Ørestad IF
599405 to
26-08 2021
Kl. 20:30
Olympiakos København FA 2000 8 Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
UHT

Udehold taberdømt

599403
28-08 2021
Kl. 13:15
FC Ryparken 6 Frem 2 Ryparken Idrætsanlæg
2 - 2
599421 ti
31-08 2021
Kl. 20:45
FA 2000 8 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
HHT

Hjemmehold taberdømt

599417
to
02-09 2021
Kl. 19:00
Frem 2 Bispebjerg 2 Frem, Valby IP
UMH
599432 to
02-09 2021
Kl. 20:30
FB 25 Olympiakos København Kunst, Jens Jessens Vej
UMH
599420
04-09 2021
Kl. 16:00
Ørestad IF FC Ryparken 6 Kalvebod Fælled Skole
UHT

Udehold taberdømt

599409
05-09 2021
Kl. 10:00
Fremad Valby 7 FB 22 Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

599444 ma
06-09 2021
Kl. 19:30
FB 22 Olympiakos København Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 5
599442 on
08-09 2021
Kl. 18:30
Oversidder FB 25
599441
11-09 2021
Kl. 13:15
FC Ryparken 6 FA 2000 8 Ryparken Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

599443
12-09 2021
Kl. 12:00
Bispebjerg 2 Ørestad IF Lersøparken
1 - 3
599434
12-09 2021
Kl. 16:00
Fremad Valby 7 Frem 2 Valby IP, tribunen
2 - 3
599457 ti
14-09 2021
Kl. 20:30
FB 25 FC Ryparken 6 Kunst, Jens Jessens Vej
11 - 4
599455 on
15-09 2021
Kl. 20:30
Olympiakos København Oversidder Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
599456
18-09 2021
Kl. 12:00
FA 2000 8 Bispebjerg 2 Kunst, Jens Jessens Vej
599454
18-09 2021
Kl. 16:00
Ørestad IF Fremad Valby 7 Kalvebod Fælled Skole
4 - 3
599481 ma
20-09 2021
Kl. 19:30
FB 22 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
599458 to
23-09 2021
Kl. 20:45
Fremad Valby 7 FA 2000 8 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 2
599464
25-09 2021
Kl. 13:00
Frem 2 Ørestad IF Frem, Valby IP
4 - 6
599463
25-09 2021
Kl. 14:30
FC Ryparken 6 Olympiakos København Ryparken Idrætsanlæg
7 - 4
599465
26-09 2021
Kl. 12:00
Bispebjerg 2 FB 25 Lersøparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

599631 ma
27-09 2021
Kl. 20:00
Oversidder FC Ryparken 6
599747 ti
28-09 2021
Kl. 20:30
FB 25 Fremad Valby 7 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 1
599677 on
29-09 2021
Kl. 20:30
Olympiakos København Bispebjerg 2 Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
UHT

Udehold taberdømt

599643
02-10 2021
Kl. 16:00
Ørestad IF FB 22 Kalvebod Fælled Skole
4 - 3
599678
ma
04-10 2021
Kl. 19:30
FA 2000 8 Frem 2 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 6
599799 ma
04-10 2021
Kl. 22:00
Bispebjerg 2 Oversidder Lersøparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

599801 fr
08-10 2021
Kl. 19:45
FB 22 FC Ryparken 6 Kunst, Jens Jessens Vej
10 - 2
599797
09-10 2021
Kl. 13:00
Frem 2 FB 25 Frem, Valby IP
4 - 2
599798
09-10 2021
Kl. 16:00
Ørestad IF FA 2000 8 Kalvebod Fælled Skole
UHT

Udehold taberdømt

599795
10-10 2021
Kl. 14:00
Fremad Valby 7 Olympiakos København Valby IP, tribunen
3 - 3
599818 ma
11-10 2021
Kl. 19:30
FB 22 FA 2000 8 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

599815 ma
11-10 2021
Kl. 20:15
Oversidder Fremad Valby 7
599817 on
13-10 2021
Kl. 20:30
Olympiakos København Frem 2 Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
2 - 6
599819 fr
15-10 2021
Kl. 19:00
FB 25 Ørestad IF Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 3
599811
16-10 2021
Kl. 15:45
FC Ryparken 6 Bispebjerg 2 Ryparken Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

599453 on
20-10 2021
Kl. 18:00
Frem 2 FB 22 Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

599835
30-10 2021
Kl. 12:00
FA 2000 8 FB 25 Kunst, Jens Jessens Vej
HHT

Hjemmehold taberdømt

599823
30-10 2021
Kl. 13:00
Frem 2 Oversidder Frem, Valby IP
599834
30-10 2021
Kl. 14:00
Bispebjerg 2 FB 22 Lersøparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

599833
30-10 2021
Kl. 16:00
Ørestad IF Olympiakos København Kalvebod Fælled Skole
1 - 4
599820
31-10 2021
Kl. 10:00
Fremad Valby 7 FC Ryparken 6 Valby IP, tribunen
5 - 5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned

Log ind