MENU

Herre Senior 4 7M Efterår, P5 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
598943 ma
23-08 2021
Kl. 18:30
Fix HB 14 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
3
-
2
598948 ma
23-08 2021
Kl. 19:15
Valby 3 Bispebjerg Valby Idrætspark
4
-
1
598946
to
26-08 2021
Kl. 21:00
Østerbro IF 5 FC Ryparken 5 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
1
598956
28-08 2021
Kl. 14:00
FB 26 FB 23 Jens Jessens Vej
9
-
2
598952
29-08 2021
Kl. 16:00
Union 4 Fremad Valby 4 Genforeningspladsen
Udehold taberdømt
599169
fr
03-09 2021
Kl. 19:45
FB 23 Valby 3 Jens Jessens Vej
2
-
6
599071
04-09 2021
Kl. 12:30
HB 14 Union 4 Fælledparken
1
-
3
599073
05-09 2021
Kl. 11:00
Bispebjerg Østerbro IF 5 Lersøparken
1
-
8
599171
ma
06-09 2021
Kl. 19:15
Fremad Valby 4 HB 14 Valby Idrætspark
1
-
2
599183
to
09-09 2021
Kl. 21:00
Østerbro IF 5 FB 23 Ryparken Idrætsanlæg
6
-
2
599180 fr
10-09 2021
Kl. 18:00
Fix Bispebjerg Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
10
-
0
599199
12-09 2021
Kl. 14:00
Union 4 FC Ryparken 5 Genforeningspladsen
6
-
0
599200
12-09 2021
Kl. 16:00
FB 26 Valby 3 Jens Jessens Vej
2
-
2
599205
ma
13-09 2021
Kl. 19:15
Valby 3 Østerbro IF 5 Valby Idrætspark
0
-
1
599203
18-09 2021
Kl. 11:15
HB 14 FB 26 Fælledparken
0
-
5
599204
18-09 2021
Kl. 13:15
FC Ryparken 5 Fremad Valby 4 Ryparken Idrætsanlæg
0
-
1
599236
18-09 2021
Kl. 16:00
FB 23 Fix Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
599207
19-09 2021
Kl. 12:00
Bispebjerg Union 4 Lersøparken
0
-
3
599237 ma
20-09 2021
Kl. 19:15
Fremad Valby 4 Bispebjerg Valby Idrætspark
3
-
1
599072
ti
21-09 2021
Kl. 20:00
FC Ryparken 5 Fix Ryparken Idrætsanlæg
1
-
6
599239 fr
24-09 2021
Kl. 18:00
Fix Valby 3 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
0
-
8
599242
25-09 2021
Kl. 12:30
HB 14 FC Ryparken 5 Fælledparken
5
-
2
599256
26-09 2021
Kl. 12:00
FB 26 Østerbro IF 5 Jens Jessens Vej
3
-
1
599270 ma
27-09 2021
Kl. 18:00
Bispebjerg HB 14 Lersøparken
2
-
3
599268
ma
27-09 2021
Kl. 19:15
Valby 3 Union 4 Valby Idrætspark
1
-
1
599257
to
30-09 2021
Kl. 21:00
Østerbro IF 5 Fix Ryparken Idrætsanlæg
5
-
3
599264
02-10 2021
Kl. 13:15
FC Ryparken 5 FB 26 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
9
599272
02-10 2021
Kl. 14:00
FB 23 Fremad Valby 4 Jens Jessens Vej
5
-
2
599284 ma
04-10 2021
Kl. 19:15
Fremad Valby 4 Valby 3 Valby Idrætspark
1
-
4
599296 ti
05-10 2021
Kl. 20:30
FB 26 Fix Jens Jessens Vej
2
-
8
599286
09-10 2021
Kl. 12:30
HB 14 FB 23 Fælledparken
3
-
3
599290
09-10 2021
Kl. 13:15
FC Ryparken 5 Bispebjerg Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
599291
10-10 2021
Kl. 14:00
Union 4 Østerbro IF 5 Genforeningspladsen
1
-
0
598968
10-10 2021
Kl. 16:00
Fremad Valby 4 FB 26 Valby Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
599309 ma
11-10 2021
Kl. 19:15
Valby 3 HB 14 Valby Idrætspark
5
-
0
599308 to
14-10 2021
Kl. 21:00
Østerbro IF 5 Fremad Valby 4 Ryparken Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
599304
fr
15-10 2021
Kl. 18:00
Fix Union 4 Tingbjerg Idrætspark
3
-
1
599380
16-10 2021
Kl. 16:00
FB 23 FC Ryparken 5 Jens Jessens Vej
3
-
1
599379
17-10 2021
Kl. 17:15
FB 26 Bispebjerg Jens Jessens Vej
3
-
1
599255
24-10 2021
Kl. 16:00
Union 4 FB 23 Genforeningspladsen
4
-
1
599383 ma
25-10 2021
Kl. 19:15
Fremad Valby 4 Fix Valby Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
599384
31-10 2021
Kl. 10:00
HB 14 Østerbro IF 5 Fælledparken
0
-
11
599395
31-10 2021
Kl. 12:00
Bispebjerg FB 23 Lersøparken
3
-
2
599391
31-10 2021
Kl. 16:00
Union 4 FB 26 Genforeningspladsen
4
-
2
599389
on
17-11 2021
Kl. 19:30
FC Ryparken 5 Valby 3 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
7
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned

Log ind