MENU

Herre Senior 4 7M Efterår, P4 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
598119
ma
23-08 2021
Kl. 18:00
Fremad Valby 8 KFUM 2 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 0
598123
fr
27-08 2021
Kl. 18:30
FB 21 Vanløse 2 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 1
598118
28-08 2021
Kl. 12:00
Oversidder Fremad Amager 3
598112
28-08 2021
Kl. 14:30
Oversidder Sønderbro Fight 2
598124
28-08 2021
Kl. 15:00
HB 11 Skjold 13 Fælledparken
3 - 3
598146 ma
30-08 2021
Kl. 20:00
Fremad Amager 3 Oversidder Sundby Idrætspark
598147 on
01-09 2021
Kl. 20:00
KFUM 2 Oversidder Emdrupparken
598132
on
01-09 2021
Kl. 20:30
Vanløse 2 HB 11 Kunst, Vanløse I P
2 - 6
598148
to
02-09 2021
Kl. 18:00
Skjold 13 Fremad Valby 8 Kunst, Lundehusparken
1 - 1
598144
05-09 2021
Kl. 12:30
Sønderbro Fight 2 FB 21 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 3
598162
on
08-09 2021
Kl. 20:30
Vanløse 2 Sønderbro Fight 2 Kunst, Vanløse I P
9 - 0
598578 to
09-09 2021
Kl. 18:00
Oversidder Skjold 13
598579
fr
10-09 2021
Kl. 20:15
FB 21 Fremad Amager 3 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 0
598164
11-09 2021
Kl. 15:45
Oversidder KFUM 2
598615 ma
13-09 2021
Kl. 18:00
Fremad Valby 8 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
598611
ti
14-09 2021
Kl. 20:00
Fremad Amager 3 Vanløse 2 Sundby Idrætspark
3 - 1
598616 on
15-09 2021
Kl. 20:00
KFUM 2 FB 21 Emdrupparken
6 - 0
598617
18-09 2021
Kl. 10:15
Skjold 13 Oversidder Kunst, Lundehusparken
598607
19-09 2021
Kl. 12:30
Sønderbro Fight 2 HB 11 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 1
598621
ma
20-09 2021
Kl. 20:30
FB 21 Skjold 13 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 1
598620 ti
21-09 2021
Kl. 17:45
Sønderbro Fight 2 Fremad Amager 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 10
598618
on
22-09 2021
Kl. 20:30
Vanløse 2 KFUM 2 Kunst, Vanløse I P
1 - 4
598629
25-09 2021
Kl. 11:15
HB 11 Oversidder Fælledparken
598619
25-09 2021
Kl. 13:15
Oversidder Fremad Valby 8
598639
ma
27-09 2021
Kl. 18:00
Fremad Valby 8 FB 21 Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 2
598640 ma
27-09 2021
Kl. 20:00
KFUM 2 Sønderbro Fight 2 Emdrupparken
UHT

Udehold taberdømt

598638 ti
28-09 2021
Kl. 20:00
Fremad Amager 3 HB 11 Sundby Idrætspark
2 - 1
598580
fr
01-10 2021
Kl. 18:00
HB 11 Fremad Valby 8 Ryparken Idrætsanlæg
3 - 4
598637
02-10 2021
Kl. 12:00
Oversidder Oversidder
598641
02-10 2021
Kl. 12:45
Skjold 13 Vanløse 2 Kunst, Lundehusparken
2 - 2
598643
ti
05-10 2021
Kl. 17:30
Sønderbro Fight 2 Skjold 13 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 5
598644 ti
05-10 2021
Kl. 20:00
Fremad Amager 3 KFUM 2 Sundby Idrætspark
2 - 4
598642
on
06-10 2021
Kl. 20:30
Vanløse 2 Fremad Valby 8 Kunst, Vanløse I P
1 - 6
598645 to
07-10 2021
Kl. 20:30
FB 21 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
598646
10-10 2021
Kl. 11:15
HB 11 Oversidder Fælledparken
598663 ma
11-10 2021
Kl. 18:00
Fremad Valby 8 Sønderbro Fight 2 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 0
598650
16-10 2021
Kl. 12:00
Oversidder Vanløse 2
598648
16-10 2021
Kl. 13:15
Oversidder FB 21
598825
17-10 2021
Kl. 10:00
HB 11 KFUM 2 Fælledparken
1 - 3
598826
17-10 2021
Kl. 11:30
Skjold 13 Fremad Amager 3 Kunst, Lundehusparken
1 - 5
598942 ma
25-10 2021
Kl. 20:15
KFUM 2 Skjold 13 Emdrupparken
598940 ti
26-10 2021
Kl. 20:00
Fremad Amager 3 Fremad Valby 8 Sundby Idrætspark
598889 on
27-10 2021
Kl. 20:30
Vanløse 2 Oversidder Vanløse Idrætspark
598941
30-10 2021
Kl. 14:00
FB 21 HB 11 Kunst, Jens Jessens Vej
598939
31-10 2021
Kl. 12:30
Sønderbro Fight 2 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned

Log ind