MENU

Herre Senior 4 7M Efterår, P3 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
596729 ma
23-08 2021
Kl. 18:30
Volvox Skjold 14 Lersøparken
0 - 3
596728
ti
24-08 2021
Kl. 20:30
FB 28 Fremad Valby 5 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
596726
on
25-08 2021
Kl. 19:30
HB 12 VLI Fælledparken
3 - 4
596725
29-08 2021
Kl. 10:00
ØKF Amager FF 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

596730
ma
30-08 2021
Kl. 18:00
Fremad Valby 5 Volvox Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 0
596750
ma
30-08 2021
Kl. 20:00
Fremad Amager 2 HB 12 Sundby Idrætspark
2 - 1
596751 ti
31-08 2021
Kl. 19:15
Skjold 14 AB Tårnby Lundehusparken
1 - 1
596749
04-09 2021
Kl. 16:00
VLI ØKF Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 3
597740 ma
06-09 2021
Kl. 18:00
Volvox AB Tårnby Lersøparken
2 - 5
596752
ma
06-09 2021
Kl. 19:15
Fremad Valby 5 Amager FF 3 Kunst, Valby IP, tribunen
6 - 0
596731
to
09-09 2021
Kl. 19:00
Amager FF 3 FB 28 Kastrup IA ved Diget
2 - 4
597738 to
09-09 2021
Kl. 19:15
HB 12 Skjold 14 Fælledparken
0 - 2
596727
to
09-09 2021
Kl. 20:00
AB Tårnby Fremad Amager 2 Tårnby Stadion
2 - 5
597338
12-09 2021
Kl. 10:00
ØKF Fremad Amager 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 4
597739
12-09 2021
Kl. 16:00
FB 28 VLI Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 0
597745
on
15-09 2021
Kl. 20:00
Fremad Amager 2 FB 28 Sundby Idrætspark
3 - 2
597871 to
16-09 2021
Kl. 18:00
Skjold 14 ØKF Lundehusparken
0 - 3
597742
18-09 2021
Kl. 10:00
VLI Fremad Valby 5 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 11
597743
18-09 2021
Kl. 14:00
AB Tårnby HB 12 Tårnby Stadion
3 - 0
597872
ma
20-09 2021
Kl. 18:00
Fremad Valby 5 Fremad Amager 2 Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 1
597876 ma
20-09 2021
Kl. 18:00
Volvox HB 12 Lersøparken
2 - 1
597875
26-09 2021
Kl. 16:00
FB 28 Skjold 14 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 6
597873 ma
27-09 2021
Kl. 17:45
ØKF AB Tårnby Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 3
597896
ti
28-09 2021
Kl. 20:00
Fremad Amager 2 Amager FF 3 Sundby Idrætspark
3 - 2
597897
02-10 2021
Kl. 11:30
Skjold 14 Fremad Valby 5 Lundehusparken
1 - 1
597877
02-10 2021
Kl. 13:45
HB 12 ØKF Fælledparken
4 - 2
597895
02-10 2021
Kl. 14:00
AB Tårnby FB 28 Tårnby Stadion
2 - 7
597890
02-10 2021
Kl. 16:00
VLI Volvox Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 2
597899 to
07-10 2021
Kl. 19:45
Amager FF 3 Skjold 14 Kastrup IA ved Diget
1 - 4
597903
09-10 2021
Kl. 14:00
FB 28 HB 12 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 0
597900
09-10 2021
Kl. 16:00
VLI Fremad Amager 2 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 2
597925
10-10 2021
Kl. 14:00
Volvox ØKF Lersøparken
4 - 1
597898 ma
11-10 2021
Kl. 19:15
Fremad Valby 5 AB Tårnby Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

597987
16-10 2021
Kl. 14:00
AB Tårnby Amager FF 3 Tårnby Stadion
UHT

Udehold taberdømt

597986
16-10 2021
Kl. 15:00
HB 12 Fremad Valby 5 Fælledparken
3 - 4
598094
17-10 2021
Kl. 15:00
Volvox Fremad Amager 2 Lersøparken
1 - 3
597983
17-10 2021
Kl. 18:00
ØKF FB 28 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 7
597874 ti
19-10 2021
Kl. 20:00
Amager FF 3 VLI Kastrup IA ved Diget
HMH
597741 to
21-10 2021
Kl. 19:00
Amager FF 3 Volvox Kastrup IA ved Diget
0 - 3
598095 to
21-10 2021
Kl. 19:15
Skjold 14 VLI Lundehusparken
0 - 0
598103 ti
26-10 2021
Kl. 19:00
Amager FF 3 HB 12 Kastrup IA ved Diget
0 - 0
598096
ti
26-10 2021
Kl. 19:15
Fremad Valby 5 ØKF Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 2
598108 ti
26-10 2021
Kl. 20:00
Fremad Amager 2 Skjold 14 Sundby Idrætspark
3 - 0
598105
30-10 2021
Kl. 12:00
FB 28 Volvox Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 1
598104
30-10 2021
Kl. 16:00
VLI AB Tårnby Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned

Log ind