MENU

Herre Senior 4 7M Efterår, P1 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
580653
28-08 2021
Kl. 11:30
KFB 3 Amager FF 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
580657
28-08 2021
Kl. 13:45
HB 10 Heimdal 2 Fælledparken
1
-
3
580658
28-08 2021
Kl. 14:15
Østerbro IF 6 Jægersborg Fælledparken
1
-
2
580659
29-08 2021
Kl. 10:15
Skjold 12 Fremad Valby 9 Lundehusparken
1
-
2
580661
29-08 2021
Kl. 16:00
FB 27 Frem 3 Jens Jessens Vej
2
-
1
580662
ma
30-08 2021
Kl. 18:00
Fremad Valby 9 FB 27 Valby Idrætspark
2
-
0
580681 on
01-09 2021
Kl. 19:00
Frem 3 Østerbro IF 6 Valby Idrætspark
2
-
1
580676 to
02-09 2021
Kl. 18:00
Heimdal 2 KFB 3 Fælledparken
4
-
1
580680 to
02-09 2021
Kl. 20:00
Jægersborg HB 10 Gentofte Sportspark Vest
7
-
2
580683
ma
06-09 2021
Kl. 18:00
Fremad Valby 9 Amager FF 4 Valby Idrætspark
1
-
1
580690
on
08-09 2021
Kl. 20:30
FB 27 Østerbro IF 6 Jens Jessens Vej
3
-
4
580689
to
09-09 2021
Kl. 19:15
Skjold 12 Heimdal 2 Lundehusparken
10
-
1
580685
11-09 2021
Kl. 11:30
KFB 3 Jægersborg Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
1
580673
ti
14-09 2021
Kl. 20:00
Amager FF 4 Skjold 12 Kastrup IA ved Diget
4
-
2
580706 on
15-09 2021
Kl. 18:00
Frem 3 KFB 3 Valby Idrætspark
1
-
3
580705
18-09 2021
Kl. 14:00
Jægersborg Skjold 12 Gentofte Sportspark Vest
3
-
4
580691
19-09 2021
Kl. 12:00
Amager FF 4 FB 27 Kastrup IA ved Diget
9
-
0
580686
19-09 2021
Kl. 13:45
HB 10 Frem 3 Fælledparken
5
-
0
580723
on
22-09 2021
Kl. 20:30
FB 27 HB 10 Jens Jessens Vej
2
-
2
580713 to
23-09 2021
Kl. 20:30
Skjold 12 Frem 3 Lundehusparken
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
580710
25-09 2021
Kl. 11:30
KFB 3 Østerbro IF 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
1
580712
26-09 2021
Kl. 12:00
Amager FF 4 Heimdal 2 Kastrup IA ved Diget
2
-
2
580707
ma
27-09 2021
Kl. 20:30
Fremad Valby 9 Jægersborg Valby Idrætspark
1
-
0
580725 to
30-09 2021
Kl. 18:00
Heimdal 2 FB 27 Fælledparken
3
-
1
580724
02-10 2021
Kl. 12:30
HB 10 KFB 3 Fælledparken
1
-
3
580728
02-10 2021
Kl. 13:00
Frem 3 Fremad Valby 9 Valby Idrætspark
2
-
5
580727
02-10 2021
Kl. 14:00
Jægersborg Amager FF 4 Gentofte Sportspark Vest
2
-
3
580726
02-10 2021
Kl. 14:15
Østerbro IF 6 Skjold 12 Fælledparken
1
-
2
580729
ma
04-10 2021
Kl. 18:00
Fremad Valby 9 Østerbro IF 6 Valby Idrætspark
3
-
0
581007
to
07-10 2021
Kl. 18:00
Skjold 12 HB 10 Lundehusparken
8
-
0
580961
09-10 2021
Kl. 11:00
Heimdal 2 Jægersborg Fælledparken
3
-
8
581008
09-10 2021
Kl. 14:00
FB 27 KFB 3 Jens Jessens Vej
3
-
2
580852
10-10 2021
Kl. 12:30
Amager FF 4 Frem 3 Kastrup IA ved Diget
1
-
2
580704 ma
11-10 2021
Kl. 18:00
Østerbro IF 6 HB 10 Fælledparken
4
-
2
581182
on
13-10 2021
Kl. 20:30
FB 27 Jægersborg Jens Jessens Vej
1
-
1
581009
16-10 2021
Kl. 11:30
KFB 3 Skjold 12 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
1
581187
16-10 2021
Kl. 13:00
Frem 3 Heimdal 2 Valby Idrætspark
3
-
4
581179
16-10 2021
Kl. 13:45
HB 10 Fremad Valby 9 Fælledparken
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
581180
16-10 2021
Kl. 14:15
Østerbro IF 6 Amager FF 4 Fælledparken
2
-
4
580703
23-10 2021
Kl. 12:00
Fremad Valby 9 Heimdal 2 Valby Idrætspark
Udehold taberdømt
581190
ma
25-10 2021
Kl. 18:00
Fremad Valby 9 KFB 3 Valby Idrætspark
3
-
1
581195
30-10 2021
Kl. 10:15
Skjold 12 FB 27 Lundehusparken
4
-
1
581198
30-10 2021
Kl. 11:00
Jægersborg Frem 3 Gentofte Sportspark Vest
3
-
6
581194
30-10 2021
Kl. 11:00
Heimdal 2 Østerbro IF 6 Fælledparken
Udehold taberdømt
581193
31-10 2021
Kl. 12:00
Amager FF 4 HB 10 Kastrup IA ved Diget
4
-
0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned

Log ind