MENU

Herre Senior 4 7M Efterår, P1 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
580653
28-08 2021
Kl. 11:30
KFB 3 Amager FF 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

580657
28-08 2021
Kl. 13:45
HB 10 Heimdal 2 Fælledparken
1 - 3
580658
28-08 2021
Kl. 14:15
Østerbro IF 6 Jægersborg Fælledparken
1 - 2
580659
29-08 2021
Kl. 10:15
Skjold 12 Fremad Valby 9 Kunst, Lundehusparken
1 - 2
580661
29-08 2021
Kl. 16:00
FB 27 Frem 3 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
580662
ma
30-08 2021
Kl. 18:00
Fremad Valby 9 FB 27 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 0
580681 on
01-09 2021
Kl. 19:00
Frem 3 Østerbro IF 6 Frem, Valby IP
2 - 1
580676 to
02-09 2021
Kl. 18:00
Heimdal 2 KFB 3 Fælledparken
4 - 1
580680 to
02-09 2021
Kl. 20:00
Jægersborg HB 10 Gentofte Sportspark
7 - 2
580683
ma
06-09 2021
Kl. 18:00
Fremad Valby 9 Amager FF 4 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 1
580690
on
08-09 2021
Kl. 20:30
FB 27 Østerbro IF 6 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 4
580689 to
09-09 2021
Kl. 19:15
Skjold 12 Heimdal 2 Kunst, Lundehusparken
10 - 1
580685
11-09 2021
Kl. 11:30
KFB 3 Jægersborg Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 1
580673 ti
14-09 2021
Kl. 20:00
Amager FF 4 Skjold 12 John Tranums Alle
4 - 2
580706 on
15-09 2021
Kl. 18:00
Frem 3 KFB 3 Frem, Valby IP
1 - 3
580705
18-09 2021
Kl. 14:00
Jægersborg Skjold 12 Jægersborg
3 - 4
580691
19-09 2021
Kl. 12:00
Amager FF 4 FB 27 John Tranums Alle
9 - 0
580686
19-09 2021
Kl. 13:45
HB 10 Frem 3 Fælledparken
5 - 0
580723
on
22-09 2021
Kl. 20:30
FB 27 HB 10 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 2
580713 to
23-09 2021
Kl. 20:30
Skjold 12 Frem 3 Kunst, Lundehusparken
HMH
580710
25-09 2021
Kl. 11:30
KFB 3 Østerbro IF 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4 - 1
580712
26-09 2021
Kl. 12:00
Amager FF 4 Heimdal 2 John Tranums Alle
2 - 2
580707
ma
27-09 2021
Kl. 20:30
Fremad Valby 9 Jægersborg Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 0
580725 to
30-09 2021
Kl. 18:00
Heimdal 2 FB 27 Fælledparken
3 - 1
580724
02-10 2021
Kl. 12:30
HB 10 KFB 3 Fælledparken
1 - 3
580728
02-10 2021
Kl. 13:00
Frem 3 Fremad Valby 9 Frem, Valby IP
2 - 5
580727
02-10 2021
Kl. 14:00
Jægersborg Amager FF 4 Jægersborg
2 - 3
580726
02-10 2021
Kl. 14:15
Østerbro IF 6 Skjold 12 Fælledparken
1 - 2
580729
ma
04-10 2021
Kl. 18:00
Fremad Valby 9 Østerbro IF 6 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 0
581007 to
07-10 2021
Kl. 18:00
Skjold 12 HB 10 Kunst, Lundehusparken
8 - 0
580961
09-10 2021
Kl. 11:00
Heimdal 2 Jægersborg Fælledparken
3 - 8
581008
09-10 2021
Kl. 14:00
FB 27 KFB 3 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 2
580852
10-10 2021
Kl. 12:30
Amager FF 4 Frem 3 John Tranums Alle
1 - 2
580704 ma
11-10 2021
Kl. 18:00
Østerbro IF 6 HB 10 Fælledparken
4 - 2
581182
on
13-10 2021
Kl. 20:30
FB 27 Jægersborg Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 1
581009
16-10 2021
Kl. 11:30
KFB 3 Skjold 12 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 1
581187
16-10 2021
Kl. 13:00
Frem 3 Heimdal 2 Frem, Valby IP
3 - 4
581179
16-10 2021
Kl. 13:45
HB 10 Fremad Valby 9 Fælledparken
1 - 2
581180
16-10 2021
Kl. 14:15
Østerbro IF 6 Amager FF 4 Fælledparken
2 - 4
580703
23-10 2021
Kl. 12:00
Heimdal 2 Fremad Valby 9 Fælledparken
581190 ma
25-10 2021
Kl. 18:00
Fremad Valby 9 KFB 3 Kunst, Valby IP, tribunen
581195
30-10 2021
Kl. 10:15
Skjold 12 FB 27 Kunst, Lundehusparken
581198
30-10 2021
Kl. 11:00
Jægersborg Frem 3 Gentofte Sportspark
581194
30-10 2021
Kl. 11:00
Heimdal 2 Østerbro IF 6 Fælledparken
581193
31-10 2021
Kl. 12:00
Amager FF 4 HB 10 John Tranums Alle
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned

Log ind