MENU

Herre Senior 3 7M Efterår, P4 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
990757
ti
24-08 2021
Kl. 19:00
Stefan 5 KB 6 Rådvadsvej
5 - 2
990872 to
26-08 2021
Kl. 19:30
FB 15 FB 13 Frederiksberg IP, kunst
0 - 3
990870 to
26-08 2021
Kl. 20:30
Skjold 7 Oversidder Kunst, Lundehusparken
990774
29-08 2021
Kl. 11:15
KFB Union 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
9 - 2
990758
29-08 2021
Kl. 13:45
HB 7 Oversidder Fælledparken
990874 to
02-09 2021
Kl. 20:30
KB 6 Skjold 7 Kunst, KB, P. Bangs Vej
1 - 1
991050 fr
03-09 2021
Kl. 19:45
FB 13 KFB Kunst, Jens Jessens Vej
HHT

Hjemmehold taberdømt

990873
04-09 2021
Kl. 15:00
Oversidder FB 15
991041
05-09 2021
Kl. 12:00
Union 3 HB 7 Grøndal Multicenter
1 - 4
991040
05-09 2021
Kl. 14:00
Oversidder Stefan 5
991057 to
09-09 2021
Kl. 19:30
FB 15 KFB Frederiksberg IP, kunst
4 - 3
991053
11-09 2021
Kl. 12:00
Stefan 5 Union 3 Rådvadsvej
7 - 0
991051
11-09 2021
Kl. 13:45
Oversidder KB 6
991055
12-09 2021
Kl. 12:45
Skjold 7 Oversidder Kunst, Lundehusparken
991054
12-09 2021
Kl. 13:45
HB 7 FB 13 Fælledparken
UMH
991059 ma
13-09 2021
Kl. 22:00
Oversidder Oversidder
991058 to
16-09 2021
Kl. 20:30
KB 6 FB 15 Kunst, KB, P. Bangs Vej
0 - 5
994390
fr
17-09 2021
Kl. 20:15
FB 13 Stefan 5 Kunst, Jens Jessens Vej
7 - 1
991066
19-09 2021
Kl. 11:15
KFB HB 7 Kløvermarkens Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

994389
19-09 2021
Kl. 12:00
Union 3 Skjold 7 Genforeningspladsen
0 - 10
994485 ti
21-09 2021
Kl. 20:30
FB 15 HB 7 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 3
994438 to
23-09 2021
Kl. 20:30
KB 6 Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
994436
25-09 2021
Kl. 13:45
Oversidder Union 3
994439
26-09 2021
Kl. 12:45
Skjold 7 FB 13 Kunst, Lundehusparken
12 - 2
994437
26-09 2021
Kl. 14:00
Stefan 5 KFB Rådvadsvej
4 - 2
995402 fr
01-10 2021
Kl. 19:45
FB 13 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
994906
03-10 2021
Kl. 11:15
KFB Skjold 7 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 8
994907
03-10 2021
Kl. 12:00
Union 3 KB 6 Genforeningspladsen
1 - 2
994722
03-10 2021
Kl. 13:45
HB 7 Stefan 5 Fælledparken
0 - 4
994905
03-10 2021
Kl. 16:00
Oversidder FB 15
679638
to
07-10 2021
Kl. 19:30
FB 15 Stefan 5 Frederiksberg IP, kunst
1 - 3
629532 to
07-10 2021
Kl. 20:30
KB 6 FB 13 Kunst, KB, P. Bangs Vej
0 - 4
679637 to
07-10 2021
Kl. 20:30
Skjold 7 HB 7 Kunst, Lundehusparken
7 - 2
999810
09-10 2021
Kl. 13:45
Oversidder KFB
664113
10-10 2021
Kl. 14:00
Oversidder Union 3
679639
ma
11-10 2021
Kl. 17:00
Stefan 5 Skjold 7 Rådvadsvej
6 - 3
679640 ma
11-10 2021
Kl. 22:00
HB 7 Oversidder Fælledparken
679642
ti
12-10 2021
Kl. 20:30
FB 15 Union 3 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 1
681451 fr
15-10 2021
Kl. 19:00
FB 13 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
679641
17-10 2021
Kl. 11:15
KFB KB 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

681453 to
28-10 2021
Kl. 20:30
KB 6 HB 7 Kunst, KB, P. Bangs Vej
1 - 2
681456
31-10 2021
Kl. 12:00
Union 3 FB 13 Genforeningspladsen
UHT

Udehold taberdømt

681455
31-10 2021
Kl. 12:45
Skjold 7 FB 15 Kunst, Lundehusparken
UHT

Udehold taberdømt

681454
31-10 2021
Kl. 14:00
Oversidder KFB
681452
31-10 2021
Kl. 15:00
Oversidder Stefan 5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de seks puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 6 puljer samt de to dårligste nr. 8 rykker ned.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning
 

Log ind