MENU

Herre Senior 2 7M Efterår, P3 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
379454
on
25-08 2021
Kl. 20:00
Nørrebro BK FC Newborn Ryparken Idrætsanlæg
4 - 2
379457
fr
27-08 2021
Kl. 19:45
FB 6 Østerbro IF 4 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 6
379455
28-08 2021
Kl. 12:15
Oversidder Stefan 4
379456
29-08 2021
Kl. 12:30
Olympia 1921 FA 2000 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 4
379461
ma
30-08 2021
Kl. 19:00
Stefan 4 Nørrebro BK Rådvadsvej
7 - 3
379458 ma
30-08 2021
Kl. 20:00
HB 4 Skjold 4 Ryparken Idrætsanlæg
1 - 3
379462 ma
30-08 2021
Kl. 20:45
FA 2000 2 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
379464
04-09 2021
Kl. 10:15
Skjold 4 Olympia 1921 Kunst, Lundehusparken
1 - 2
379459
04-09 2021
Kl. 13:15
Østerbro IF 4 HB 4 Ryparken Idrætsanlæg
4 - 0
379471 ma
06-09 2021
Kl. 18:30
Stefan 4 FB 6 Rådvadsvej
4 - 1
379469
on
08-09 2021
Kl. 20:00
Nørrebro BK FA 2000 2 Ryparken Idrætsanlæg
5 - 4
379472
11-09 2021
Kl. 11:15
HB 4 Olympia 1921 Fælledparken
0 - 3
379465
12-09 2021
Kl. 13:00
Østerbro IF 4 FC Newborn Fælledparken
5 - 1
379470
12-09 2021
Kl. 13:30
Oversidder Skjold 4
379473 on
15-09 2021
Kl. 18:00
FC Newborn HB 4 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
379475 on
15-09 2021
Kl. 18:30
Stefan 4 Østerbro IF 4 Rådvadsvej
2 - 1
379478 to
16-09 2021
Kl. 20:30
Skjold 4 Nørrebro BK Kunst, Lundehusparken
2 - 1
379476
19-09 2021
Kl. 12:30
Olympia 1921 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
379477 ti
21-09 2021
Kl. 20:45
FA 2000 2 FB 6 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 1
379515 on
22-09 2021
Kl. 18:00
FC Newborn Stefan 4 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 2
379516 fr
24-09 2021
Kl. 19:45
FB 6 Skjold 4 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 5
379514 fr
24-09 2021
Kl. 20:00
Nørrebro BK Olympia 1921 Ryparken Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

379479
26-09 2021
Kl. 13:00
Østerbro IF 4 FA 2000 2 Fælledparken
3 - 5
379519
26-09 2021
Kl. 13:45
HB 4 Oversidder Fælledparken
379521 ma
27-09 2021
Kl. 18:00
Stefan 4 HB 4 Rådvadsvej
4 - 0
379524
02-10 2021
Kl. 10:15
Skjold 4 Østerbro IF 4 Kunst, Lundehusparken
3 - 1
380100
02-10 2021
Kl. 13:00
Stefan 4 FA 2000 2 Rådvadsvej
6 - 2
379520
03-10 2021
Kl. 12:30
Oversidder Nørrebro BK
379522
03-10 2021
Kl. 12:30
Olympia 1921 FB 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 1
380102 ti
05-10 2021
Kl. 20:30
FB 6 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
379655 on
06-10 2021
Kl. 18:00
FC Newborn Skjold 4 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 4
379654
09-10 2021
Kl. 13:00
Østerbro IF 4 Olympia 1921 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

380116
09-10 2021
Kl. 13:45
HB 4 Nørrebro BK Fælledparken
0 - 3
379523 on
13-10 2021
Kl. 18:00
FC Newborn FA 2000 2 Kunst, Valby IP, tribunen
7 - 3
380121 to
14-10 2021
Kl. 19:15
Skjold 4 Stefan 4 Kunst, Lundehusparken
1 - 4
380117
fr
15-10 2021
Kl. 20:00
Nørrebro BK FB 6 Ryparken Idrætsanlæg
4 - 3
380120
16-10 2021
Kl. 11:15
HB 4 FA 2000 2 Fælledparken
1 - 2
380119
17-10 2021
Kl. 12:30
Olympia 1921 FC Newborn Kløvermarkens Idrætsanlæg
380118
17-10 2021
Kl. 14:00
Oversidder Østerbro IF 4
380124
24-10 2021
Kl. 13:30
Stefan 4 Olympia 1921 Rådvadsvej
379460
24-10 2021
Kl. 14:00
FC Newborn FB 6 Kunst, Valby IP, tribunen
380123 on
27-10 2021
Kl. 18:00
FC Newborn Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
380125 to
28-10 2021
Kl. 20:30
FB 6 HB 4 Kunst, Jens Jessens Vej
380122
30-10 2021
Kl. 13:00
Østerbro IF 4 Nørrebro BK Fælledparken
380337
30-10 2021
Kl. 14:00
FA 2000 2 Skjold 4 Kunst, Jens Jessens Vej
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fire puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 8, 9 og 10 i alle fire puljer rykker ned.
 

Log ind