MENU

Herre Senior 2 7M Efterår, P1 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
376472 ti
24-08 2021
Kl. 18:00
Heimdal Skjold 6 Fælledparken
0 - 7
376470 on
25-08 2021
Kl. 19:30
Østerbro IF 2 FA 2000 3 Ryparken Idrætsanlæg
3 - 5
376468 to
26-08 2021
Kl. 19:00
Stefan 2 HB 2 Rådvadsvej
4 - 0
376471 fr
27-08 2021
Kl. 19:45
FB 5 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
377721 ma
30-08 2021
Kl. 20:45
FA 2000 3 Nørrebro United 4 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 1
376473 ma
30-08 2021
Kl. 22:00
Oversidder Heimdal
UHT

Udehold taberdømt

376475 ti
31-08 2021
Kl. 20:30
HIK Stefan 2 Gentofte Sportspark
3 - 3
376474
04-09 2021
Kl. 10:00
HB 2 FB 5 Fælledparken
4 - 3
377795
04-09 2021
Kl. 11:30
Skjold 6 Østerbro IF 2 Kunst, Lundehusparken
1 - 1
376469
05-09 2021
Kl. 13:30
Nørrebro United 4 HIK Nørrebroparken
1 - 5
377796 ma
06-09 2021
Kl. 22:00
Oversidder HB 2
378404 to
09-09 2021
Kl. 18:00
Heimdal Østerbro IF 2 Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

378059 to
09-09 2021
Kl. 19:00
Stefan 2 FA 2000 3 Rådvadsvej
4 - 3
378403
11-09 2021
Kl. 16:45
HIK FB 5 Kunst, HIK
3 - 1
378402
12-09 2021
Kl. 13:30
Nørrebro United 4 Skjold 6 Nørrebroparken
2 - 2
378444 on
15-09 2021
Kl. 19:30
Østerbro IF 2 Nørrebro United 4 Ryparken Idrætsanlæg
1 - 4
378438
18-09 2021
Kl. 12:00
HIK Oversidder Kunst, HIK
378445
18-09 2021
Kl. 12:00
FA 2000 3 FB 5 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 3
378435
18-09 2021
Kl. 12:30
HB 2 Heimdal Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

378446
19-09 2021
Kl. 11:30
Skjold 6 Stefan 2 Kunst, Lundehusparken
2 - 1
378447 ma
20-09 2021
Kl. 22:00
Oversidder FA 2000 3
378707 ti
21-09 2021
Kl. 18:00
Heimdal Nørrebro United 4 Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

378448 to
23-09 2021
Kl. 18:30
Stefan 2 Østerbro IF 2 Rådvadsvej
1 - 6
378520
fr
24-09 2021
Kl. 18:15
FB 5 Skjold 6 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 1
378449
26-09 2021
Kl. 11:15
HB 2 HIK Fælledparken
2 - 5
378712 ti
28-09 2021
Kl. 19:15
Skjold 6 Oversidder Kunst, Lundehusparken
378710 on
29-09 2021
Kl. 19:30
Østerbro IF 2 FB 5 Ryparken Idrætsanlæg
2 - 1
378709
02-10 2021
Kl. 16:00
HIK Heimdal Kunst, HIK
UHT

Udehold taberdømt

378708
03-10 2021
Kl. 14:00
Nørrebro United 4 Stefan 2 Nørrebroparken
3 - 2
378714 ma
04-10 2021
Kl. 22:00
Oversidder Østerbro IF 2
378734 ti
05-10 2021
Kl. 18:00
Heimdal Stefan 2 Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

378732 ti
05-10 2021
Kl. 20:30
HIK FA 2000 3 Gentofte Sportspark
1 - 5
378733 fr
08-10 2021
Kl. 18:15
FB 5 Nørrebro United 4 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

378731
09-10 2021
Kl. 11:15
HB 2 Skjold 6 Fælledparken
1 - 2
378738
10-10 2021
Kl. 12:00
Heimdal FA 2000 3 Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

378740 ti
12-10 2021
Kl. 19:15
Skjold 6 HIK Kunst, Lundehusparken
6 - 1
378737 on
13-10 2021
Kl. 19:30
Østerbro IF 2 HB 2 Ryparken Idrætsanlæg
2 - 1
378736
17-10 2021
Kl. 12:30
Nørrebro United 4 Oversidder Nørrebroparken
378711 ma
18-10 2021
Kl. 20:45
FA 2000 3 HB 2 Kunst, Jens Jessens Vej
378735
23-10 2021
Kl. 14:00
Stefan 2 FB 5 Rådvadsvej
378743 ma
25-10 2021
Kl. 22:00
Oversidder Stefan 2
378746 fr
29-10 2021
Kl. 19:45
FB 5 Heimdal Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

378747
30-10 2021
Kl. 10:00
FA 2000 3 Skjold 6 Kunst, Jens Jessens Vej
378744
30-10 2021
Kl. 12:30
HB 2 Nørrebro United 4 Fælledparken
378745
30-10 2021
Kl. 16:00
HIK Østerbro IF 2 Kunst, HIK
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fire puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 8, 9 og 10 i alle fire puljer rykker ned.
 

Log ind