MENU

Herre Senior 1 7M Efterår, P1 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
962882 to
26-08 2021
Kl. 20:30
FB 2 Østerbro IF Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 2
962883
28-08 2021
Kl. 11:00
Nørrebro United 2 Skjold 3 Nørrebroparken
5 - 2
962881
28-08 2021
Kl. 13:15
Oversidder Sønderbro Fight
962886 on
01-09 2021
Kl. 21:00
HB FB 2 Ryparken Idrætsanlæg
5 - 3
962885 to
02-09 2021
Kl. 21:00
Østerbro IF Nørrebro United 2 Ryparken Idrætsanlæg
7 - 1
962888
04-09 2021
Kl. 15:15
Sønderbro Fight FC Sukkerbold Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 0
962889
05-09 2021
Kl. 11:30
Skjold 3 Oversidder Kunst, Lundehusparken
962892 ma
06-09 2021
Kl. 20:30
FC Sukkerbold Skjold 3 Kunst, Valby IP, tribunen
6 - 2
962891 on
08-09 2021
Kl. 20:00
Fremad Amager Sønderbro Fight Sundby Idrætspark
1 - 2
962890 to
09-09 2021
Kl. 21:00
Østerbro IF HB Ryparken Idrætsanlæg
1 - 4
962894
12-09 2021
Kl. 11:00
Nørrebro United 2 Oversidder Nørrebroparken
962893
12-09 2021
Kl. 14:00
FB 2 Stefan Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 3
962895 on
15-09 2021
Kl. 21:00
HB Nørrebro United 2 Ryparken Idrætsanlæg
6 - 3
963012 to
16-09 2021
Kl. 18:00
Stefan Østerbro IF Rådvadsvej
3 - 1
963013
18-09 2021
Kl. 13:15
Oversidder FC Sukkerbold
963014
18-09 2021
Kl. 15:15
Sønderbro Fight FB 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4 - 0
963322 on
22-09 2021
Kl. 20:00
Fremad Amager Oversidder Sundby Idrætspark
963323 on
22-09 2021
Kl. 21:00
HB Stefan Ryparken Idrætsanlæg
3 - 1
963325
25-09 2021
Kl. 12:30
Nørrebro United 2 FC Sukkerbold Nørrebroparken
0 - 5
963324
26-09 2021
Kl. 12:00
FB 2 Skjold 3 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 3
963326 ma
27-09 2021
Kl. 20:30
FC Sukkerbold Fremad Amager Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 4
962887 on
29-09 2021
Kl. 20:00
Fremad Amager Stefan Sundby Idrætspark
0 - 2
963481 on
29-09 2021
Kl. 20:30
Oversidder FB 2
984041 on
29-09 2021
Kl. 21:00
HB Skjold 3 Ryparken Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

963321 to
30-09 2021
Kl. 21:00
Østerbro IF Sønderbro Fight Ryparken Idrætsanlæg
6 - 1
963480
02-10 2021
Kl. 14:00
Stefan Nørrebro United 2 Rådvadsvej
4 - 2
986442 to
07-10 2021
Kl. 20:30
FB 2 FC Sukkerbold Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 5
984040 to
07-10 2021
Kl. 21:00
Østerbro IF Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
986443 ma
11-10 2021
Kl. 20:00
Nørrebro United 2 Fremad Amager Nørrebroparken
3 - 1
986445 ma
11-10 2021
Kl. 20:30
FC Sukkerbold Østerbro IF Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 6
986446 ti
12-10 2021
Kl. 20:15
Oversidder HB
986444 on
13-10 2021
Kl. 20:00
Fremad Amager FB 2 Sundby Idrætspark
2 - 1
984039 to
14-10 2021
Kl. 20:30
Skjold 3 Østerbro IF Kunst, Lundehusparken
1 - 5
986447
16-10 2021
Kl. 15:30
Nørrebro United 2 Sønderbro Fight Nørrebroparken
UHT

Udehold taberdømt

986448
17-10 2021
Kl. 12:45
Skjold 3 Stefan Kunst, Lundehusparken
1 - 4
962879 on
20-10 2021
Kl. 20:00
Fremad Amager HB Sundby Idrætspark
962880 to
21-10 2021
Kl. 20:00
FC Sukkerbold Stefan Kunst, Valby IP, tribunen
963909
23-10 2021
Kl. 12:00
Sønderbro Fight HB Kløvermarkens Idrætsanlæg
963320
23-10 2021
Kl. 13:00
Fremad Amager Skjold 3 Sundby Idrætspark
986441 on
27-10 2021
Kl. 20:15
Sønderbro Fight Stefan Kunstbane 2, Kløvermarken
986450 on
27-10 2021
Kl. 21:00
HB FC Sukkerbold Ryparken Idrætsanlæg
986449 to
28-10 2021
Kl. 21:00
Østerbro IF Fremad Amager Ryparken Idrætsanlæg
986499
30-10 2021
Kl. 13:00
Stefan Oversidder Rådvadsvej
986576
30-10 2021
Kl. 15:15
Sønderbro Fight Skjold 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
986543
31-10 2021
Kl. 12:00
FB 2 Nørrebro United 2 Kunst, Jens Jessens Vej
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 3 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de to puljer rykker op.
 
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 8, 9 og 10 i begge puljer samt dårligste nr. 7 rykker ned.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.
 

Log ind