MENU

Herre Senior 5 7M Forår, P2 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
115866 ti
13-04 2021
Kl. 18:30
Fremad Valby 10 Sønderbro Fight 3 Valby IP, tribunen
1 - 2
115864
to
15-04 2021
Kl. 18:00
Beatum Østerbro IF 8 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 4
115868 to
15-04 2021
Kl. 18:30
Stefan 7 Frem 5 Rådvadsvej
0 - 4
115867
17-04 2021
Kl. 14:00
AB Tårnby 2 FB 27 Kunst, Tårnby Stadion
2 - 0
115865
18-04 2021
Kl. 12:00
Amager FF 6 HB 16 Kunst, John Tranums Alle
11 - 2
115872 ti
20-04 2021
Kl. 20:15
Sønderbro Fight 3 Amager FF 6 Kunstbane 2, Kløvermarken
1 - 1
115870 on
21-04 2021
Kl. 19:30
Østerbro IF 8 AB Tårnby 2 Fælledparken
1 - 4
115871
24-04 2021
Kl. 10:00
HB 16 Beatum Fælledparken
115869
25-04 2021
Kl. 10:00
FB 27 Stefan 7 Kunst, Jens Jessens Vej
115873
25-04 2021
Kl. 14:00
Frem 5 Fremad Valby 10 Frem, Valby IP
115875 on
28-04 2021
Kl. 19:15
Beatum Sønderbro Fight 3 Kunst, Valby IP, tribunen
115878 to
29-04 2021
Kl. 18:30
Stefan 7 Fremad Valby 10 Rådvadsvej
115874
02-05 2021
Kl. 12:00
FB 27 Østerbro IF 8 Kunst, Jens Jessens Vej
115876
02-05 2021
Kl. 12:00
Amager FF 6 Frem 5 Kunst, John Tranums Alle
115877
02-05 2021
Kl. 14:00
AB Tårnby 2 HB 16 Kunst, Tårnby Stadion
115881 ti
04-05 2021
Kl. 18:30
Fremad Valby 10 Amager FF 6 Valby IP, tribunen
115879 on
05-05 2021
Kl. 19:30
Østerbro IF 8 Stefan 7 Fælledparken
115880
08-05 2021
Kl. 13:45
HB 16 FB 27 Fælledparken
115882
09-05 2021
Kl. 14:00
Sønderbro Fight 3 AB Tårnby 2 Kunstbane 2, Kløvermarken
115883
09-05 2021
Kl. 14:00
Frem 5 Beatum Frem, Valby IP
115885 ti
11-05 2021
Kl. 18:00
Beatum Fremad Valby 10 Valby IP, tribunen
115888 ti
11-05 2021
Kl. 18:30
Stefan 7 Amager FF 6 Rådvadsvej
115887
15-05 2021
Kl. 14:00
AB Tårnby 2 Frem 5 Kunst, Tårnby Stadion
115884
16-05 2021
Kl. 16:00
FB 27 Sønderbro Fight 3 Kunst, Jens Jessens Vej
115886
16-05 2021
Kl. 16:00
Østerbro IF 8 HB 16 Kunst, Ryparken
115891 ti
18-05 2021
Kl. 18:30
Fremad Valby 10 AB Tårnby 2 Valby IP, tribunen
115893 to
20-05 2021
Kl. 19:00
Frem 5 FB 27 Frem, Valby IP
115890
22-05 2021
Kl. 10:00
HB 16 Stefan 7 Fælledparken
115892
22-05 2021
Kl. 14:00
Sønderbro Fight 3 Østerbro IF 8 Kløvermarken
115889
23-05 2021
Kl. 12:00
Amager FF 6 Beatum Kunst, John Tranums Alle
115898 ti
25-05 2021
Kl. 19:30
Stefan 7 Beatum Rådvadsvej
115895 on
26-05 2021
Kl. 19:30
Østerbro IF 8 Frem 5 Fælledparken
115894 to
27-05 2021
Kl. 20:30
FB 27 Fremad Valby 10 Kunst, Jens Jessens Vej
115896
29-05 2021
Kl. 10:00
HB 16 Sønderbro Fight 3 Fælledparken
115897
29-05 2021
Kl. 14:00
AB Tårnby 2 Amager FF 6 Kunst, Tårnby Stadion
115901 ti
01-06 2021
Kl. 18:30
Fremad Valby 10 Østerbro IF 8 Valby IP, tribunen
115902 ti
01-06 2021
Kl. 18:30
Stefan 7 Sønderbro Fight 3 Rådvadsvej
115899 to
03-06 2021
Kl. 18:00
Beatum AB Tårnby 2 Kunst, Valby IP, tribunen
115900
06-06 2021
Kl. 12:00
Amager FF 6 FB 27 Kunst, John Tranums Alle
115903
06-06 2021
Kl. 14:00
Frem 5 HB 16 Frem, Valby IP
115906 ma
07-06 2021
Kl. 22:00
HB 16 Fremad Valby 10 Fælledparken
115907
12-06 2021
Kl. 14:00
AB Tårnby 2 Stefan 7 Tårnby Stadion
115904
13-06 2021
Kl. 12:00
FB 27 Beatum Kunst, Jens Jessens Vej
115908
13-06 2021
Kl. 13:45
Sønderbro Fight 3 Frem 5 Kløvermarken
115905
13-06 2021
Kl. 16:00
Østerbro IF 8 Amager FF 6 Kunst, Ryparken
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning: De 16 bedste oprykningsberettigede hold rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

 

DBU København forbeholder sig retten til at foretage ekstraordinære nedrykninger, såfremt det skønnes nødvendigt at oprette 7MH6 i efteråret

Log ind