MENU

Herre Senior 1 7M Forår, P2 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
579701 ma
12-04 2021
Kl. 18:00
Oversidder Skjold 2
579704 ti
13-04 2021
Kl. 18:00
Viktoria FB 2 Fælledparken
4 - 2
579702 to
15-04 2021
Kl. 21:00
Østerbro IF Union 2 Kunst, Ryparken
0 - 0
579705
17-04 2021
Kl. 11:15
Nørrebro United 2 FC One Team Kunst, Nørrebroparken
UDS
579703
17-04 2021
Kl. 16:00
Sønderbro Fight FC Newborn Kunstbane 1, Kløvermarken
5 - 2
579713 ma
19-04 2021
Kl. 19:45
Union 2 Oversidder Kunst, Genforeningspladsen
579714 on
21-04 2021
Kl. 18:00
FC Newborn Østerbro IF Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 1
579709 to
22-04 2021
Kl. 20:30
FB 2 Nørrebro United 2 Kunst, Jens Jessens Vej
579712
24-04 2021
Kl. 11:30
Skjold 2 Viktoria Kunst, Lundehusparken
579715
25-04 2021
Kl. 14:00
FC One Team Sønderbro Fight Kunst, Valby IP, tribunen
579738 ma
26-04 2021
Kl. 19:15
Oversidder FC Newborn
579727 ma
26-04 2021
Kl. 19:30
FB 2 Skjold 2 Kunst, Jens Jessens Vej
579740 ti
27-04 2021
Kl. 18:00
Viktoria Union 2 Fælledparken
579739 to
29-04 2021
Kl. 21:00
Østerbro IF FC One Team Kunst, Ryparken
579741
01-05 2021
Kl. 15:00
Nørrebro United 2 Sønderbro Fight Kunst, Nørrebroparken
579758 on
05-05 2021
Kl. 18:00
FC Newborn Viktoria Kunst, Valby IP, tribunen
579744 on
05-05 2021
Kl. 20:15
Sønderbro Fight Østerbro IF Kunstbane 2, Kløvermarken
579742 to
06-05 2021
Kl. 19:15
Skjold 2 Nørrebro United 2 Kunst, Lundehusparken
579743 to
06-05 2021
Kl. 19:45
Union 2 FB 2 Kunst, Grøndal Centret
579760
09-05 2021
Kl. 16:00
FC One Team Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
579764 ma
10-05 2021
Kl. 18:00
Viktoria FC One Team Fælledparken
579762 ma
10-05 2021
Kl. 19:15
Oversidder Sønderbro Fight
579763 ti
11-05 2021
Kl. 19:15
Skjold 2 Union 2 Kunst, Lundehusparken
579761 fr
14-05 2021
Kl. 18:15
FB 2 FC Newborn Kunst, Jens Jessens Vej
579765
15-05 2021
Kl. 14:00
Nørrebro United 2 Østerbro IF Kunst, Nørrebroparken
579768 ti
18-05 2021
Kl. 19:15
Sønderbro Fight Viktoria Kløvermarken
579769 on
19-05 2021
Kl. 18:00
FC Newborn Skjold 2 Kunst, Valby IP, tribunen
579767 to
20-05 2021
Kl. 20:00
Union 2 Nørrebro United 2 Kunst, Grøndal Centret
579766 to
20-05 2021
Kl. 21:00
Østerbro IF Oversidder Kunst, Ryparken
579804
23-05 2021
Kl. 14:00
FC One Team FB 2 Kunst, Valby IP, tribunen
579807 ma
24-05 2021
Kl. 19:45
Union 2 FC Newborn Kunst, Genforeningspladsen
579808 ti
25-05 2021
Kl. 18:00
Viktoria Østerbro IF Fælledparken
579805 to
27-05 2021
Kl. 19:30
FB 2 Sønderbro Fight Kunst, Jens Jessens Vej
579809
29-05 2021
Kl. 14:30
Nørrebro United 2 Oversidder Kunst, Nørrebroparken
579806
30-05 2021
Kl. 11:30
Skjold 2 FC One Team Kunst, Lundehusparken
579810 ma
31-05 2021
Kl. 19:15
Oversidder Viktoria
579812 ti
01-06 2021
Kl. 20:15
Sønderbro Fight Skjold 2 Kunstbane 2, Kløvermarken
579811 to
03-06 2021
Kl. 21:00
Østerbro IF FB 2 Kunst, Ryparken
579813
05-06 2021
Kl. 11:00
Nørrebro United 2 FC Newborn Kunst, Nørrebroparken
579814
06-06 2021
Kl. 16:00
FC One Team Union 2 Kunst, Valby IP, tribunen
579817 ma
07-06 2021
Kl. 19:45
Union 2 Sønderbro Fight Kunst, Genforeningspladsen
579818 ti
08-06 2021
Kl. 18:00
Viktoria Nørrebro United 2 Fælledparken
579819 on
09-06 2021
Kl. 18:00
FC Newborn FC One Team Kunst, Valby IP, tribunen
579815 to
10-06 2021
Kl. 19:30
FB 2 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
579816
12-06 2021
Kl. 12:45
Skjold 2 Østerbro IF Fælledparken
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning: De 3 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 1 og 2 rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 8, 9 og 10 i både pulje 1 og 2 rykker ned.
 

Log ind