MENU

Serie 5, P18/25 Forår, P20 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
610688
10-04 2021
Kl. 10:00
Hellas 2 FB 17 Engdraget
3 - 1
586695
10-04 2021
Kl. 12:00
Amager FF 3 KFUM 4 Kunst, John Tranums Alle
4 - 1
586696
10-04 2021
Kl. 12:00
B 1903 7 Dunses Disciple B1903
1 - 2
587529
11-04 2021
Kl. 10:00
KFB 3 FA 2000 9 Kløvermarken
2 - 1
587530
11-04 2021
Kl. 14:00
KB 6 Fix 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej
8 - 0
612339
ti
13-04 2021
Kl. 19:30
Fix 3 B 1903 7 Kunst, Tingbjerg IP
0 - 5
613691
17-04 2021
Kl. 16:00
KFUM 4 Stefan 3 Emdrupparken
3 - 0
613786
18-04 2021
Kl. 12:00
FA 2000 9 Amager FF 3 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 0
611210
18-04 2021
Kl. 12:00
Fremad Valby 7 Hellas 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 1
613554
18-04 2021
Kl. 14:00
FB 17 KB 6 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 2
611790
18-04 2021
Kl. 16:00
Dunses Disciple KFB 3 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 4
619656
24-04 2021
Kl. 12:00
Hellas 2 KFUM 4 Engdraget
3 - 0
613787
24-04 2021
Kl. 16:00
B 1903 7 FB 17 B1903
2 - 3
619657
25-04 2021
Kl. 10:00
Stefan 3 FA 2000 9 Rådvadsvej
2 - 3
619219
25-04 2021
Kl. 14:00
KB 6 Fremad Valby 7 Kunst, KB, P. Bangs Vej
5 - 1
619218
25-04 2021
Kl. 16:00
Dunses Disciple Fix 3 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 1
618984
25-04 2021
Kl. 18:00
KFB 3 Amager FF 3 Kunstbane 1, Kløvermarken
5 - 0
619793 to
29-04 2021
Kl. 19:30
Fix 3 KFB 3 Kunst, Tingbjerg IP
1 - 4
619796
01-05 2021
Kl. 14:00
FB 17 Dunses Disciple Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 4
619797
01-05 2021
Kl. 16:00
KFUM 4 KB 6 Emdrupparken
5 - 1
619658
02-05 2021
Kl. 14:00
Fremad Valby 7 B 1903 7 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 4
620002
02-05 2021
Kl. 16:00
FA 2000 9 Hellas 2 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
629648 to
06-05 2021
Kl. 19:30
Fix 3 FB 17 Kunst, Tingbjerg IP
1 - 2
620003
08-05 2021
Kl. 11:15
B 1903 7 KFUM 4 B1903
2 - 2
629649
08-05 2021
Kl. 12:00
Hellas 2 Amager FF 3 Engdraget
5 - 1
620004
08-05 2021
Kl. 16:00
KFB 3 Stefan 3 Kunstbane 1, Kløvermarken
4 - 1
629647
09-05 2021
Kl. 14:00
KB 6 FA 2000 9 Kunst, KB, P. Bangs Vej
5 - 1
629646
09-05 2021
Kl. 16:00
Dunses Disciple Fremad Valby 7 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 2
629886
15-05 2021
Kl. 12:00
Amager FF 3 KB 6 Kunst, John Tranums Alle
3 - 2
630062
15-05 2021
Kl. 16:00
KFUM 4 Dunses Disciple Emdrupparken
4 - 2
630011
16-05 2021
Kl. 10:00
Stefan 3 Hellas 2 Rådvadsvej
2 - 4
639243
16-05 2021
Kl. 12:00
FA 2000 9 B 1903 7 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 2
630010
16-05 2021
Kl. 12:00
FB 17 KFB 3 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 4
629787
16-05 2021
Kl. 12:00
Fremad Valby 7 Fix 3 Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 4
619792 on
19-05 2021
Kl. 19:30
Amager FF 3 Stefan 3 Kunst, John Tranums Alle
5 - 1
642069
to
20-05 2021
Kl. 19:30
Fix 3 KFUM 4 Kunst, Tingbjerg IP
1 - 4
642070 to
20-05 2021
Kl. 20:15
FB 17 Fremad Valby 7 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 0
641319
22-05 2021
Kl. 12:00
B 1903 7 Amager FF 3 B1903
0 - 0
641320
23-05 2021
Kl. 10:00
KFB 3 Hellas 2 Kløvermarken
1 - 1
642068 ma
24-05 2021
Kl. 12:00
KB 6 Stefan 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej
HUMH
642067
ma
24-05 2021
Kl. 16:00
Dunses Disciple FA 2000 9 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 5
642071 fr
28-05 2021
Kl. 20:00
Fremad Valby 7 KFB 3 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 4
642078
29-05 2021
Kl. 10:00
Hellas 2 KB 6 Engdraget
5 - 4
642077
29-05 2021
Kl. 14:00
Amager FF 3 Dunses Disciple Kunst, John Tranums Alle
1 - 0
642080
29-05 2021
Kl. 16:00
KFUM 4 FB 17 Emdrupparken
5 - 5
642082
29-05 2021
Kl. 16:00
FA 2000 9 Fix 3 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 1
642079
30-05 2021
Kl. 14:00
Stefan 3 B 1903 7 Rådvadsvej
1 - 1
643631 ti
01-06 2021
Kl. 18:30
Fix 3 Amager FF 3 Gadelandet
UHT

Udehold taberdømt

642084
05-06 2021
Kl. 12:00
B 1903 7 Hellas 2 B1903
5 - 1
643509
06-06 2021
Kl. 10:00
KFB 3 KB 6 Kløvermarken
4 - 0
642083
06-06 2021
Kl. 10:00
Fremad Valby 7 KFUM 4 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 7
643705
06-06 2021
Kl. 14:00
FB 17 FA 2000 9 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 1
643511
06-06 2021
Kl. 16:00
Dunses Disciple Stefan 3 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 8
643711
12-06 2021
Kl. 12:00
Amager FF 3 FB 17 Kunst, John Tranums Alle
HHT

Hjemmehold taberdømt

643841
12-06 2021
Kl. 16:00
FA 2000 9 Fremad Valby 7 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

643730
13-06 2021
Kl. 14:00
KB 6 B 1903 7 Kunst, KB, P. Bangs Vej
7 - 4
643738
13-06 2021
Kl. 14:00
Hellas 2 Dunses Disciple Engdraget
16 - 0
643840
13-06 2021
Kl. 15:00
Stefan 3 Fix 3 Rådvadsvej
2 - 2
643729
13-06 2021
Kl. 16:00
KFB 3 KFUM 4 Kløvermarken
0 - 2
611200 on
16-06 2021
Kl. 19:00
Stefan 3 Fremad Valby 7 Rådvadsvej
4 - 0
643877
19-06 2021
Kl. 14:00
FB 17 Stefan 3 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 0
643942
20-06 2021
Kl. 14:00
KFUM 4 FA 2000 9 Emdrupparken
4 - 2
643843
20-06 2021
Kl. 14:00
Fremad Valby 7 Amager FF 3 Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

643844
20-06 2021
Kl. 14:00
B 1903 7 KFB 3 B1903
4 - 3
643847
20-06 2021
Kl. 14:00
Dunses Disciple KB 6 Kunst, Jens Jessens Vej
643876
20-06 2021
Kl. 14:00
Fix 3 Hellas 2 Gadelandet
3 - 5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De ti bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 18 til og med 25 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Sommersol og Watan FC (pulje 18), Dunses Disciple (pulje 20), MeSe United (pulje 24), Sporting Fønix CF (pulje 24) og Tsunami (pulje 25) og  er alle klubbernes 1. hold og skal springes over og ikke regnes med, når man skal fastslå punkt b) bedste placering i puljen.
De pågældende 1. holds placering i efteråret 2021 afgøres af DBU København.

Nedrykning:
Nr. 10 i alle puljer rykker ned
 

Log ind