MENU

Serie 3, P8/11 Forår, P11 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
369648 fr
09-04 2021
Kl. 19:00
FB 5 FB 9 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 5
369647
fr
09-04 2021
Kl. 20:00
PI Fodbold 2 KFUM 3 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
369646
11-04 2021
Kl. 10:00
HIK 3 HB 4 Kunst, HIK
HMH
369645
11-04 2021
Kl. 12:00
Oversidder Skjold 5
369649
11-04 2021
Kl. 14:00
B93 6 Fremad Valby 4 Kunst, B93
1 - 5
369644
ma
12-04 2021
Kl. 19:45
Skovshoved IF 4 Fix 2 Gentofte Sportspark - kunst 1
3 - 1
369652
17-04 2021
Kl. 14:00
KFUM 3 Oversidder Emdrupparken
369654
17-04 2021
Kl. 16:00
Fix 2 B93 6 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
369655
18-04 2021
Kl. 10:00
HB 4 Skovshoved IF 4 Fælledparken
369653
18-04 2021
Kl. 14:00
FB 9 PI Fodbold 2 Kunst, Jens Jessens Vej
369651
18-04 2021
Kl. 14:00
Skjold 5 HIK 3 Kunst, Ryparken
369650
18-04 2021
Kl. 14:00
Fremad Valby 4 FB 5 Kunst, Valby IP, tribunen
369857 fr
23-04 2021
Kl. 19:00
FB 5 Fix 2 Kunst, Jens Jessens Vej
369659
24-04 2021
Kl. 14:00
PI Fodbold 2 Fremad Valby 4 Kunst, Valby IP, tribunen
369656
25-04 2021
Kl. 12:00
Oversidder FB 9
369658
25-04 2021
Kl. 12:00
Skjold 5 KFUM 3 Kunst, Ryparken
369657
25-04 2021
Kl. 14:00
HIK 3 Skovshoved IF 4 Kunst, HIK
369858
25-04 2021
Kl. 16:00
B93 6 HB 4 Kunst, B93
369867
01-05 2021
Kl. 14:00
KFUM 3 HIK 3 Emdrupparken
369869
01-05 2021
Kl. 16:00
Fix 2 PI Fodbold 2 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
369860
02-05 2021
Kl. 12:00
Skovshoved IF 4 B93 6 Skovshoved I P
369870
02-05 2021
Kl. 12:00
HB 4 FB 5 Fælledparken
369868
02-05 2021
Kl. 12:00
FB 9 Skjold 5 Kunst, Jens Jessens Vej
369859
02-05 2021
Kl. 14:00
Fremad Valby 4 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
417586 fr
07-05 2021
Kl. 19:00
FB 5 Skovshoved IF 4 Kunst, Jens Jessens Vej
417585
08-05 2021
Kl. 14:00
KFUM 3 FB 9 Emdrupparken
417584
08-05 2021
Kl. 16:00
PI Fodbold 2 HB 4 Kunst, Valby IP, tribunen
369873
09-05 2021
Kl. 10:00
Skjold 5 Fremad Valby 4 Kunst, Ryparken
369871
09-05 2021
Kl. 12:00
Oversidder Fix 2
369872
09-05 2021
Kl. 14:00
HIK 3 B93 6 Kunst, HIK
417591
15-05 2021
Kl. 14:00
Fix 2 Skjold 5 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
417588
16-05 2021
Kl. 12:00
Skovshoved IF 4 PI Fodbold 2 Skovshoved I P
417592
16-05 2021
Kl. 12:00
HB 4 Oversidder Fælledparken
417589
16-05 2021
Kl. 14:00
FB 9 HIK 3 Kunst, Jens Jessens Vej
417590
16-05 2021
Kl. 14:00
B93 6 FB 5 Kunst, B93
417587
16-05 2021
Kl. 14:00
Fremad Valby 4 KFUM 3 Kunst, Valby IP, tribunen
417678
22-05 2021
Kl. 12:00
PI Fodbold 2 B93 6 Kunst, Valby IP, tribunen
417679
22-05 2021
Kl. 12:00
KFUM 3 Fix 2 Emdrupparken
417676
22-05 2021
Kl. 14:00
HIK 3 FB 5 Kunst, HIK
417593 ma
24-05 2021
Kl. 12:00
Oversidder Skovshoved IF 4
417677 ma
24-05 2021
Kl. 12:00
Skjold 5 HB 4 Fælledparken
417680 ma
24-05 2021
Kl. 14:00
FB 9 Fremad Valby 4 Kunst, Jens Jessens Vej
417883 fr
28-05 2021
Kl. 19:00
FB 5 PI Fodbold 2 Kunst, Jens Jessens Vej
417885
29-05 2021
Kl. 16:00
Fix 2 FB 9 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
417884
30-05 2021
Kl. 10:00
B93 6 Oversidder Kunst, B93
417682
30-05 2021
Kl. 12:00
Skovshoved IF 4 Skjold 5 Skovshoved I P
417681
30-05 2021
Kl. 12:00
Fremad Valby 4 HIK 3 Kunst, Valby IP, tribunen
417954
30-05 2021
Kl. 12:00
HB 4 KFUM 3 Kunst, Fælledparken
417959
05-06 2021
Kl. 14:00
KFUM 3 Skovshoved IF 4 Emdrupparken
417958
06-06 2021
Kl. 12:00
Skjold 5 B93 6 Kunst, Ryparken
417956
06-06 2021
Kl. 12:00
Oversidder FB 5
417955
06-06 2021
Kl. 14:00
Fremad Valby 4 Fix 2 Kunst, Valby IP, tribunen
417960
06-06 2021
Kl. 14:00
FB 9 HB 4 Kunst, Jens Jessens Vej
417957
06-06 2021
Kl. 16:00
HIK 3 PI Fodbold 2 Kunst, HIK
417975 to
10-06 2021
Kl. 20:30
B93 6 KFUM 3 Kunst, B93
417964 fr
11-06 2021
Kl. 19:00
FB 5 Skjold 5 Kunst, Jens Jessens Vej
417963
12-06 2021
Kl. 12:00
PI Fodbold 2 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
417962
13-06 2021
Kl. 14:00
HIK 3 Fix 2 Kunst, HIK
417976
13-06 2021
Kl. 14:00
HB 4 Fremad Valby 4 Kunst, Fælledparken
417961
13-06 2021
Kl. 14:00
Skovshoved IF 4 FB 9 Skovshoved I P
428340 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
Fix 2 HB 4 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
417981 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
FB 9 B93 6 Kunst, Jens Jessens Vej
417980 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
KFUM 3 FB 5 Emdrupparken
417979 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
Skjold 5 PI Fodbold 2 Fælledparken
417978 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
Oversidder HIK 3
417977 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
Fremad Valby 4 Skovshoved IF 4 Kunst, Valby IP, tribunen
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 8 til og med 11 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 12 i både pulje 8, 9, 10 og 11 samt de tre dårligste nr. 11 rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2021.

Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 3 efter foråret 2021.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.
 

Log ind