|
369648
|
fr09-04 2021
|
19:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
369647
|
fr09-04 2021
|
20:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
369646
|
sø11-04 2021
|
10:00
|
|
|
HIK
|
HMH
|
|
|
|
369645
|
sø11-04 2021
|
12:00
|
|
|
|
|
|
|
369649
|
sø11-04 2021
|
14:00
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
369644
|
ma12-04 2021
|
19:45
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
|
369652
|
lø17-04 2021
|
14:00
|
|
|
Emdrupparken
|
|
|
|
369654
|
lø17-04 2021
|
16:00
|
|
|
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
|
|
|
|
369655
|
sø18-04 2021
|
10:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
369650
|
sø18-04 2021
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
369651
|
sø18-04 2021
|
14:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
369653
|
sø18-04 2021
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
369857
|
fr23-04 2021
|
19:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
369659
|
lø24-04 2021
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
369656
|
sø25-04 2021
|
12:00
|
|
|
|
|
|
|
369658
|
sø25-04 2021
|
12:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
369657
|
sø25-04 2021
|
14:00
|
|
|
HIK
|
|
|
|
369858
|
sø25-04 2021
|
16:00
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
369867
|
lø01-05 2021
|
14:00
|
|
|
Emdrupparken
|
|
|
|
369869
|
lø01-05 2021
|
16:00
|
|
|
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
|
|
|
|
369860
|
sø02-05 2021
|
12:00
|
|
|
Skovshoved I P
|
|
|
|
369868
|
sø02-05 2021
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
369870
|
sø02-05 2021
|
12:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
369859
|
sø02-05 2021
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
417586
|
fr07-05 2021
|
19:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
417584
|
lø08-05 2021
|
16:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
417585
|
lø08-05 2021
|
16:00
|
|
|
Emdrupparken
|
UHT
|
|
|
369873
|
sø09-05 2021
|
10:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
UHT
|
|
|
369871
|
sø09-05 2021
|
12:00
|
|
|
|
|
|
|
417591
|
lø15-05 2021
|
14:00
|
|
|
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
|
|
|
|
417592
|
sø16-05 2021
|
12:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
417588
|
sø16-05 2021
|
12:00
|
|
|
Skovshoved I P
|
|
|
|
417589
|
sø16-05 2021
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
417590
|
sø16-05 2021
|
14:00
|
|
|
Kunst, B93
|
HHT
|
|
|
417587
|
sø16-05 2021
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
369872
|
on19-05 2021
|
20:15
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
417676
|
lø22-05 2021
|
14:00
|
|
|
HIK
|
|
|
|
417593
|
ma24-05 2021
|
12:00
|
|
|
|
|
|
|
417677
|
ma24-05 2021
|
12:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
417680
|
ma24-05 2021
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
HHT
|
|
|
417678
|
ti25-05 2021
|
18:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
417883
|
fr28-05 2021
|
19:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
417885
|
lø29-05 2021
|
16:00
|
|
|
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
|
|
|
|
417884
|
sø30-05 2021
|
10:00
|
|
|
Kunst, B93
|
HHT
|
|
|
417954
|
sø30-05 2021
|
12:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
417681
|
sø30-05 2021
|
12:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
417682
|
sø30-05 2021
|
12:00
|
|
|
Skovshoved I P
|
|
|
|
417959
|
lø05-06 2021
|
14:00
|
|
|
Emdrupparken
|
|
|
|
417956
|
sø06-06 2021
|
12:00
|
|
|
|
|
|
|
417960
|
sø06-06 2021
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
417957
|
sø06-06 2021
|
16:00
|
|
|
HIK
|
|
|
|
417958
|
sø06-06 2021
|
16:00
|
|
|
Fælledparken
|
UHT
|
|
|
417955
|
ti08-06 2021
|
18:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
417975
|
to10-06 2021
|
20:30
|
|
|
Kunst, B93
|
HHT
|
|
|
417964
|
fr11-06 2021
|
19:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
417963
|
lø12-06 2021
|
12:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
417961
|
sø13-06 2021
|
14:00
|
|
|
Skovshoved I P
|
|
|
|
417962
|
sø13-06 2021
|
14:00
|
|
|
HIK
|
|
|
|
417976
|
sø13-06 2021
|
14:00
|
|
|
Fælledparken
|
UHT
|
|
|
417679
|
ti15-06 2021
|
19:00
|
|
|
Emdrupparken
|
|
|
|
417977
|
fr18-06 2021
|
18:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
417978
|
fr18-06 2021
|
18:00
|
|
|
|
|
|
|
417979
|
fr18-06 2021
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
417980
|
fr18-06 2021
|
18:00
|
|
|
Emdrupparken
|
UHT
|
|
|
417981
|
fr18-06 2021
|
18:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
UHT
|
|
|
428340
|
fr18-06 2021
|
18:00
|
|
|
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
|
|
|
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 8 til og med 11 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 12 i både pulje 8, 9, 10 og 11 samt de tre dårligste nr. 11 rykker ned.
Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2021.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 3 efter foråret 2021.
Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) dårligste placering
b) flest udeblivelser
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.