MENU

Serie 3, P8/11 Forår, P8 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
362688 on
07-04 2021
Kl. 20:30
B.93 4 Jægersborg 3 Kunst, B93
0 - 0
362684
10-04 2021
Kl. 10:00
Sønderbro Fight 3 Vestia 3 Kløvermarken
UHT

Udehold taberdømt

362683
11-04 2021
Kl. 10:00
Østerbro IF 4 Skjold 3 Kunst, Fælledparken
5 - 0
362686
11-04 2021
Kl. 12:00
FC Randoms 2 Vanløse IF 3 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 4
362687
11-04 2021
Kl. 14:00
FB 7 FB 6 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 5
362682
11-04 2021
Kl. 14:00
Heimdal 2 Føroyar 2 Kunst, Fælledparken
3 - 2
362689
17-04 2021
Kl. 11:00
Jægersborg 3 FB 7 Gentofte Sportspark, kunst 2
1 - 2
362692
17-04 2021
Kl. 14:00
FB 6 FC Randoms 2 Kunst, Jens Jessens Vej
UDS
362691
17-04 2021
Kl. 16:00
Vanløse IF 3 Østerbro IF 4 Vanløse I P
3 - 1
362694
18-04 2021
Kl. 12:00
Vestia 3 Heimdal 2 Kunst, Bavnehøj IA
4 - 2
362693
18-04 2021
Kl. 16:00
Føroyar 2 B.93 4 Kløvermarken
0 - 2
367179 on
21-04 2021
Kl. 20:30
B.93 4 Vestia 3 Kunst, B93
367176 fr
23-04 2021
Kl. 18:00
Skjold 3 Vanløse IF 3 Kunst, Ryparken
367174 fr
23-04 2021
Kl. 18:30
Østerbro IF 4 FB 6 Fælledparken
367175
24-04 2021
Kl. 16:00
Sønderbro Fight 3 Heimdal 2 Kløvermarken
367177
25-04 2021
Kl. 12:00
FC Randoms 2 Jægersborg 3 Kunst, Valby IP, tribunen
367178
25-04 2021
Kl. 14:00
FB 7 Føroyar 2 Kunst, Jens Jessens Vej
367182
01-05 2021
Kl. 16:00
Vanløse IF 3 Sønderbro Fight 3 Vanløse I P
367184
02-05 2021
Kl. 10:00
Føroyar 2 FC Randoms 2 Kløvermarken
367180
02-05 2021
Kl. 12:00
Jægersborg 3 Østerbro IF 4 Jægersborg
367183
02-05 2021
Kl. 12:00
FB 6 Skjold 3 Kunst, Jens Jessens Vej
367275
02-05 2021
Kl. 16:00
Vestia 3 FB 7 Kunst, Bavnehøj IA
367181 ma
03-05 2021
Kl. 18:00
Heimdal 2 B.93 4 Fælledparken
367278 fr
07-05 2021
Kl. 20:00
Skjold 3 Jægersborg 3 Kunst, Ryparken
367277
08-05 2021
Kl. 10:00
Sønderbro Fight 3 B.93 4 Kløvermarken
367280
08-05 2021
Kl. 16:00
Vanløse IF 3 FB 6 Vanløse I P
367276
09-05 2021
Kl. 10:00
Østerbro IF 4 Føroyar 2 Kunst, Fælledparken
367279
09-05 2021
Kl. 12:00
FC Randoms 2 Vestia 3 Kunst, Valby IP, tribunen
367281
09-05 2021
Kl. 14:00
FB 7 Heimdal 2 Kunst, Jens Jessens Vej
367285 on
12-05 2021
Kl. 20:30
B.93 4 FB 7 Kunst, B93
367282
16-05 2021
Kl. 12:00
Jægersborg 3 Vanløse IF 3 Jægersborg
367283
16-05 2021
Kl. 14:00
Heimdal 2 FC Randoms 2 Fælledparken
367286
16-05 2021
Kl. 14:00
Føroyar 2 Skjold 3 Kløvermarken
367287
16-05 2021
Kl. 16:00
Vestia 3 Østerbro IF 4 Kunst, Bavnehøj IA
367284 ti
18-05 2021
Kl. 19:30
FB 6 Sønderbro Fight 3 Kunst, Jens Jessens Vej
367290 fr
21-05 2021
Kl. 18:00
Skjold 3 Vestia 3 Kunst, Ryparken
367289
22-05 2021
Kl. 14:00
Sønderbro Fight 3 FB 7 Kunstbane 2, Kløvermarken
367596
22-05 2021
Kl. 14:00
FB 6 Jægersborg 3 Kunst, Jens Jessens Vej
367595
22-05 2021
Kl. 16:00
Vanløse IF 3 Føroyar 2 Vanløse I P
367288
23-05 2021
Kl. 10:00
Østerbro IF 4 Heimdal 2 Kunst, Ryparken
367594
23-05 2021
Kl. 10:00
FC Randoms 2 B.93 4 Kunst, Valby IP, tribunen
367601 fr
28-05 2021
Kl. 19:30
B.93 4 Østerbro IF 4 Kunst, B93
367598
30-05 2021
Kl. 12:00
Jægersborg 3 Sønderbro Fight 3 Jægersborg
367600
30-05 2021
Kl. 14:00
FB 7 FC Randoms 2 Kunst, Jens Jessens Vej
367602
30-05 2021
Kl. 14:00
Føroyar 2 FB 6 Kløvermarken
367603
30-05 2021
Kl. 14:00
Vestia 3 Vanløse IF 3 Kunst, Bavnehøj IA
367599 ma
31-05 2021
Kl. 19:30
Heimdal 2 Skjold 3 Fælledparken
367645 fr
04-06 2021
Kl. 18:00
Skjold 3 B.93 4 Kunst, Ryparken
367644
05-06 2021
Kl. 12:00
Sønderbro Fight 3 FC Randoms 2 Kløvermarken
367647
05-06 2021
Kl. 14:00
FB 6 Vestia 3 Kunst, Jens Jessens Vej
367646
05-06 2021
Kl. 16:00
Vanløse IF 3 Heimdal 2 Vanløse I P
367643
06-06 2021
Kl. 10:00
Østerbro IF 4 FB 7 Kunst, Ryparken
367604
06-06 2021
Kl. 12:00
Jægersborg 3 Føroyar 2 Jægersborg
362690 ti
08-06 2021
Kl. 19:30
Skjold 3 Sønderbro Fight 3 Fælledparken
367652 on
09-06 2021
Kl. 20:30
B.93 4 Vanløse IF 3 Kunst, B93
367653
12-06 2021
Kl. 09:00
Vestia 3 Jægersborg 3 Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
367649
12-06 2021
Kl. 10:00
Sønderbro Fight 3 Føroyar 2 Kløvermarken
367650
13-06 2021
Kl. 12:00
FC Randoms 2 Østerbro IF 4 Kunst, Valby IP, tribunen
367651
13-06 2021
Kl. 14:00
FB 7 Skjold 3 Kunst, Jens Jessens Vej
367648
13-06 2021
Kl. 14:00
Heimdal 2 FB 6 Fælledparken
367654 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
Jægersborg 3 Heimdal 2 Jægersborg
367655 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
Østerbro IF 4 Sønderbro Fight 3 Fælledparken
367656 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
Skjold 3 FC Randoms 2 Kunst, Ryparken
367973 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
Vanløse IF 3 FB 7 Vanløse I P
367974 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
FB 6 B.93 4 Kunst, Jens Jessens Vej
367975 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
Føroyar 2 Vestia 3 Kløvermarken
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 8 til og med 11 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 12 i både pulje 8, 9, 10 og 11 samt de tre dårligste nr. 11 rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2021.

Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 3 efter foråret 2021.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.
 

Log ind