Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
07. apr 2021
20:15
B 1903 4
1
Viktoria 2
3
|
|||||||||||||||||||
09. apr 2021
20:00
Vigerslev 2
1
AB Tårnby 2
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
10. apr 2021
12:00
Union 2
0
FA 2000 3
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
10. apr 2021
16:00
Stefan 2
1
Fr.holm Sydhavnen 2
3
|
|||||||||||||||||||
10. apr 2021
16:00
HB 2
4
FB 2
1
|
|||||||||||||||||||
11. apr 2021
12:00
HIK 2
3
KB 3
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
14. apr 2021
19:30
Fr.holm Sydhavnen 2
1
HIK 2
6
|
|||||||||||||||||||
16. apr 2021
19:00
KB 3
0
Vigerslev 2
10
|
|||||||||||||||||||
17. apr 2021
12:00
FB 2
2
Stefan 2
0
|
|||||||||||||||||||
17. apr 2021
12:00
FA 2000 3
4
HB 2
2
|
|||||||||||||||||||
17. apr 2021
14:00
Viktoria 2
1
Union 2
1
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2021
20:00
Vigerslev 2
1
Fr.holm Sydhavnen 2
5
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2021
12:00
Union 2
1
HB 2
3
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2021
14:00
Viktoria 2
2
AB Tårnby 2
4
|
|||||||||||||||||||
25. apr 2021
12:00
HIK 2
2
FB 2
2
|
|||||||||||||||||||
27. apr 2021
19:30
FA 2000 3
3
Stefan 2
1
|
|||||||||||||||||||
28. apr 2021
20:15
Fr.holm Sydhavnen 2
0
B 1903 4
2
|
|||||||||||||||||||
29. apr 2021
20:15
KB 3
2
Viktoria 2
1
|
|||||||||||||||||||
30. apr 2021
12:00
FB 2
6
Vigerslev 2
0
|
|||||||||||||||||||
30. apr 2021
18:30
AB Tårnby 2
3
Union 2
4
|
|||||||||||||||||||
03. maj 2021
19:30
FA 2000 3
0
HIK 2
5
|
|||||||||||||||||||
06. maj 2021
20:00
Vigerslev 2
1
FA 2000 3
6
|
|||||||||||||||||||
07. maj 2021
18:00
Viktoria 2
3
Fr.holm Sydhavnen 2
1
|
|||||||||||||||||||
07. maj 2021
18:30
AB Tårnby 2
3
KB 3
3
|
|||||||||||||||||||
08. maj 2021
12:00
Union 2
4
Stefan 2
2
|
|||||||||||||||||||
09. maj 2021
12:00
HIK 2
3
HB 2
1
|
|||||||||||||||||||
09. maj 2021
16:00
B 1903 4
0
FB 2
2
|
|||||||||||||||||||
12. maj 2021
18:30
Stefan 2
2
HIK 2
3
|
|||||||||||||||||||
13. maj 2021
10:00
KB 3
Union 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
15. maj 2021
12:00
HB 2
7
Vigerslev 2
1
|
|||||||||||||||||||
15. maj 2021
12:00
FA 2000 3
5
B 1903 4
0
|
|||||||||||||||||||
20. maj 2021
20:00
Vigerslev 2
2
Stefan 2
2
|
|||||||||||||||||||
21. maj 2021
18:30
AB Tårnby 2
1
FB 2
1
|
|||||||||||||||||||
22. maj 2021
14:00
Union 2
2
HIK 2
4
|
|||||||||||||||||||
22. maj 2021
14:00
Viktoria 2
1
FA 2000 3
4
|
|||||||||||||||||||
22. maj 2021
16:00
B 1903 4
0
HB 2
2
|
|||||||||||||||||||
26. maj 2021
19:00
HB 2
6
Stefan 2
3
|
|||||||||||||||||||
26. maj 2021
19:30
Fr.holm Sydhavnen 2
1
Union 2
3
|
|||||||||||||||||||
29. maj 2021
11:15
FA 2000 3
7
AB Tårnby 2
0
|
|||||||||||||||||||
29. maj 2021
12:00
FB 2
3
KB 3
2
|
|||||||||||||||||||
29. maj 2021
14:00
HB 2
2
Viktoria 2
3
|
|||||||||||||||||||
29. maj 2021
14:00
Stefan 2
B 1903 4
HHT
|
|||||||||||||||||||
30. maj 2021
16:00
HIK 2
7
Vigerslev 2
2
|
|||||||||||||||||||
04. jun 2021
18:30
AB Tårnby 2
2
HB 2
0
|
|||||||||||||||||||
05. jun 2021
12:00
B 1903 4
3
HIK 2
4
|
|||||||||||||||||||
05. jun 2021
12:00
Union 2
3
Vigerslev 2
6
|
|||||||||||||||||||
05. jun 2021
14:00
Viktoria 2
Stefan 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
07. jun 2021
19:00
AB Tårnby 2
2
B 1903 4
1
|
|||||||||||||||||||
07. jun 2021
19:45
KB 3
0
FA 2000 3
3
|
|||||||||||||||||||
09. jun 2021
20:15
KB 3
4
HB 2
2
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2021
20:00
Vigerslev 2
3
B 1903 4
0
|
|||||||||||||||||||
12. jun 2021
12:00
Union 2
1
FB 2
1
|
|||||||||||||||||||
12. jun 2021
12:00
FA 2000 3
9
Fr.holm Sydhavnen 2
0
|
|||||||||||||||||||
12. jun 2021
14:00
Stefan 2
AB Tårnby 2
HHT
|
|||||||||||||||||||
13. jun 2021
12:00
HIK 2
4
Viktoria 2
1
|
|||||||||||||||||||
13. jun 2021
16:00
B 1903 4
1
KB 3
4
|
|||||||||||||||||||
15. jun 2021
19:30
FB 2
5
Viktoria 2
2
|
|||||||||||||||||||
15. jun 2021
20:15
KB 3
2
Fr.holm Sydhavnen 2
2
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2021
19:30
Fr.holm Sydhavnen 2
4
AB Tårnby 2
2
|
|||||||||||||||||||
19. jun 2021
12:00
Fr.holm Sydhavnen 2
2
HB 2
2
|
|||||||||||||||||||
19. jun 2021
12:00
B 1903 4
3
Union 2
2
|
|||||||||||||||||||
19. jun 2021
12:00
Viktoria 2
Vigerslev 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
19. jun 2021
12:00
AB Tårnby 2
2
HIK 2
1
|
|||||||||||||||||||
19. jun 2021
12:00
KB 3
Stefan 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
19. jun 2021
12:00
FB 2
0
FA 2000 3
5
|
|||||||||||||||||||
22. jun 2021
18:30
Fr.holm Sydhavnen 2
0
FB 2
3
|
De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 5 og 6 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i både pulje 5 og 6 samt den dårligste nr. 10 rykker ned.
Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2021.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 3 efter foråret 2021.
Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) dårligste placering
b) flest udeblivelser
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.