MENU

Serie 2, P5/6 Forår, P5 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
360922 fr
09-04 2021
Kl. 20:00
FC Udfordringen 2 KFUM 2 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 2
360919
10-04 2021
Kl. 14:00
HB 3 Dragør 2 Fælledparken
2 - 3
360920
10-04 2021
Kl. 16:00
B.1903 3 Østerbro IF 2 B1903
2 - 2
360921
11-04 2021
Kl. 12:00
Sønderbro Fight 2 FA 2000 4 Kløvermarken
0 - 2
360959
11-04 2021
Kl. 15:30
Skovshoved IF 3 B1908 3 Gentofte Sportspark - kunst 1
3 - 1
360960
11-04 2021
Kl. 16:00
B.93 3 Fremad Valby 3 Kunst, B93
2 - 0
360965 fr
16-04 2021
Kl. 18:00
Dragør 2 B.93 3 Dragør Bk
3 - 1
360993
fr
16-04 2021
Kl. 19:00
FA 2000 4 HB 3 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
360963
17-04 2021
Kl. 12:00
KFUM 2 B.1903 3 Emdrupparken
1 - 1
360964
18-04 2021
Kl. 12:00
B1908 3 FC Udfordringen 2 Sundby Idrætspark
3 - 1
360961
18-04 2021
Kl. 14:00
Fremad Valby 3 Skovshoved IF 3 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 3
360962
18-04 2021
Kl. 16:00
Østerbro IF 2 Sønderbro Fight 2 Kunst, Ryparken
6 - 4
361005 ma
19-04 2021
Kl. 20:30
B.93 3 FA 2000 4 Kunst, B93
3 - 1
360998 fr
23-04 2021
Kl. 20:00
FC Udfordringen 2 Fremad Valby 3 Kunst, Valby IP, tribunen
360997
24-04 2021
Kl. 14:00
Østerbro IF 2 KFUM 2 Fælledparken
360995
24-04 2021
Kl. 16:00
B.1903 3 B1908 3 B1903
360996
25-04 2021
Kl. 12:00
Sønderbro Fight 2 HB 3 Kløvermarken
361004
25-04 2021
Kl. 12:00
Skovshoved IF 3 Dragør 2 Skovshoved I P
361010 fr
30-04 2021
Kl. 12:00
Dragør 2 FC Udfordringen 2 Dragør Bk
361011 fr
30-04 2021
Kl. 19:00
FA 2000 4 Skovshoved IF 3 Kunst, Jens Jessens Vej
361008
01-05 2021
Kl. 12:00
KFUM 2 Sønderbro Fight 2 Emdrupparken
361007
01-05 2021
Kl. 16:00
HB 3 B.93 3 Kunst, Ryparken
361009
02-05 2021
Kl. 12:00
B1908 3 Østerbro IF 2 Sundby Idrætspark
361006
02-05 2021
Kl. 14:00
Fremad Valby 3 B.1903 3 Kunst, Valby IP, tribunen
361015 fr
07-05 2021
Kl. 20:00
FC Udfordringen 2 FA 2000 4 Kunst, Valby IP, tribunen
361016
08-05 2021
Kl. 12:00
KFUM 2 B1908 3 Emdrupparken
361012
08-05 2021
Kl. 16:00
B.1903 3 Dragør 2 B1903
361017
09-05 2021
Kl. 12:00
Skovshoved IF 3 HB 3 Skovshoved I P
361013
09-05 2021
Kl. 14:00
Sønderbro Fight 2 B.93 3 Kløvermarken
361014
09-05 2021
Kl. 16:00
Østerbro IF 2 Fremad Valby 3 Kunst, Ryparken
361022 fr
14-05 2021
Kl. 18:00
Dragør 2 Østerbro IF 2 Dragør Bk
361023 fr
14-05 2021
Kl. 19:00
FA 2000 4 B.1903 3 Kunst, Jens Jessens Vej
361019
15-05 2021
Kl. 14:00
HB 3 FC Udfordringen 2 Fælledparken
361020
16-05 2021
Kl. 12:00
B1908 3 Sønderbro Fight 2 Sundby Idrætspark
361018
16-05 2021
Kl. 14:00
Fremad Valby 3 KFUM 2 Kunst, Valby IP, tribunen
361021
16-05 2021
Kl. 20:00
B.93 3 Skovshoved IF 3 Kunst, B93
361027 fr
21-05 2021
Kl. 20:00
FC Udfordringen 2 B.93 3 Kunst, Valby IP, tribunen
361024
22-05 2021
Kl. 14:00
B.1903 3 HB 3 B1903
361028
22-05 2021
Kl. 14:00
KFUM 2 Dragør 2 Emdrupparken
361025
23-05 2021
Kl. 12:00
Sønderbro Fight 2 Skovshoved IF 3 Kløvermarken
361029
23-05 2021
Kl. 12:00
B1908 3 Fremad Valby 3 Sundby Idrætspark
361026
23-05 2021
Kl. 16:00
Østerbro IF 2 FA 2000 4 Kunst, Fælledparken
361033 on
26-05 2021
Kl. 20:30
B.93 3 B.1903 3 Kunst, B93
361118 fr
28-05 2021
Kl. 18:00
Dragør 2 B1908 3 Dragør Bk
361119 fr
28-05 2021
Kl. 19:00
FA 2000 4 KFUM 2 Kunst, Jens Jessens Vej
361030 fr
28-05 2021
Kl. 20:00
Fremad Valby 3 Sønderbro Fight 2 Kunst, Valby IP, tribunen
361031
29-05 2021
Kl. 14:00
HB 3 Østerbro IF 2 Fælledparken
361032
30-05 2021
Kl. 12:00
Skovshoved IF 3 FC Udfordringen 2 Skovshoved I P
361130
05-06 2021
Kl. 12:00
KFUM 2 HB 3 Emdrupparken
361121
05-06 2021
Kl. 16:00
B.1903 3 Skovshoved IF 3 B1903
361128
06-06 2021
Kl. 12:00
Sønderbro Fight 2 FC Udfordringen 2 Kløvermarken
361131
06-06 2021
Kl. 12:00
B1908 3 FA 2000 4 Sundby Idrætspark
361120
06-06 2021
Kl. 14:00
Fremad Valby 3 Dragør 2 Kunst, Valby IP, tribunen
361129
06-06 2021
Kl. 16:00
Østerbro IF 2 B.93 3 Kunst, Ryparken
361137 fr
11-06 2021
Kl. 18:00
FA 2000 4 Fremad Valby 3 Kunst, Jens Jessens Vej
361134 fr
11-06 2021
Kl. 20:00
FC Udfordringen 2 B.1903 3 Kunst, Valby IP, tribunen
361132
12-06 2021
Kl. 14:00
HB 3 B1908 3 Fælledparken
361133
13-06 2021
Kl. 10:00
Sønderbro Fight 2 Dragør 2 Kløvermarken
361135
13-06 2021
Kl. 12:00
Skovshoved IF 3 Østerbro IF 2 Skovshoved I P
361136
13-06 2021
Kl. 18:00
B.93 3 KFUM 2 Kunst, B93
361138
19-06 2021
Kl. 12:00
Fremad Valby 3 HB 3 Kunst, Valby IP, tribunen
361139
19-06 2021
Kl. 12:00
B.1903 3 Sønderbro Fight 2 B1903
361173
19-06 2021
Kl. 12:00
Østerbro IF 2 FC Udfordringen 2 Fælledparken
361174
19-06 2021
Kl. 12:00
KFUM 2 Skovshoved IF 3 Emdrupparken
361175
19-06 2021
Kl. 12:00
B1908 3 B.93 3 Sundby Idrætspark
361176
19-06 2021
Kl. 12:00
Dragør 2 FA 2000 4 Dragør Bk
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 5 og 6 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i både pulje 5 og 6 samt den dårligste nr. 10 rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2021.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 3 efter foråret 2021.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Log ind