MENU

Serie 1, P2 20/21 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
595408
on
12-08 2020
Kl. 19:00
Sundby Bk. CSC Sundby/Kløvermarken
2 - 0
595412
fr
14-08 2020
Kl. 18:30
Jægersborg Bk. Østerbro IF Jægersborg
4 - 2
595409
fr
14-08 2020
Kl. 20:00
Bk. Viktoria BK Fix Kunst, Fælledparken
6 - 1
595411
fr
14-08 2020
Kl. 20:00
FK Prespa Bk. Hellas Kunst, Ryparken
1 - 2
595410
15-08 2020
Kl. 14:00
Fr.holm Sydhavnen CBS Sport Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 4
595413
15-08 2020
Kl. 14:00
Bispebjerg Bk. ØKF Lersøparken
1 - 0
595414
15-08 2020
Kl. 14:00
IF Føroyar Rødovre Kunstbane 2, Kløvermarken
0 - 1
595420
ti
18-08 2020
Kl. 18:00
BK Fix Fr.holm Sydhavnen Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
4 - 4
595418
ti
18-08 2020
Kl. 19:00
Bk. Hellas Jægersborg Bk. Engdraget
2 - 3
595415
on
19-08 2020
Kl. 18:00
CSC Bk. Viktoria Kløvermarken
0 - 3
595416 on
19-08 2020
Kl. 18:00
ØKF IF Føroyar Kløvermarken
1 - 0
595421
to
20-08 2020
Kl. 19:00
Rødovre Sundby Bk. Rødovre Stadion
3 - 2
595417 to
20-08 2020
Kl. 20:00
Østerbro IF Bispebjerg Bk. Kunst, Fælledparken
2 - 3
595425
fr
21-08 2020
Kl. 18:30
Jægersborg Bk. CBS Sport Jægersborg
2 - 1
595424
fr
21-08 2020
Kl. 19:30
FK Prespa BK Fix Kunst, Ryparken
3 - 1
595422
22-08 2020
Kl. 12:00
Bk. Viktoria Sundby Bk. Kunst, Fælledparken
4 - 1
595428
22-08 2020
Kl. 14:00
ØKF Rødovre Kløvermarken
2 - 0
595427
22-08 2020
Kl. 14:00
IF Føroyar Østerbro IF Kunstbane 2, Kløvermarken
2 - 2
595423
22-08 2020
Kl. 14:00
Fr.holm Sydhavnen CSC Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 2
595419
ti
25-08 2020
Kl. 20:15
CBS Sport FK Prespa Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 2
595431
29-08 2020
Kl. 12:00
Østerbro IF ØKF Kunst, Fælledparken
2 - 2
595435
29-08 2020
Kl. 12:00
Rødovre Bk. Viktoria Rødovre Stadion
2 - 4
595432
29-08 2020
Kl. 14:00
Bk. Hellas IF Føroyar Engdraget
3 - 2
595429
29-08 2020
Kl. 14:00
CSC FK Prespa Kløvermarken
2 - 0
595434
29-08 2020
Kl. 14:00
BK Fix Jægersborg Bk. Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
0 - 1
595430
29-08 2020
Kl. 14:00
Sundby Bk. Fr.holm Sydhavnen Sundby/Kløvermarken
6 - 2
595433
30-08 2020
Kl. 10:00
CBS Sport Bispebjerg Bk. Frederiksberg IP, kunst
2 - 3
595438
fr
04-09 2020
Kl. 18:30
Jægersborg Bk. CSC Jægersborg
2 - 2
595437
fr
04-09 2020
Kl. 20:00
FK Prespa Sundby Bk. Kunst, Ryparken
0 - 2
595442
05-09 2020
Kl. 12:00
Østerbro IF Rødovre Kunst, Fælledparken
0 - 4
595441
05-09 2020
Kl. 14:00
ØKF Bk. Hellas Kløvermarken
2 - 0
595440
05-09 2020
Kl. 14:00
IF Føroyar CBS Sport Kunstbane 2, Kløvermarken
3 - 6
595436
05-09 2020
Kl. 14:00
Fr.holm Sydhavnen Bk. Viktoria Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 4
595439
05-09 2020
Kl. 14:00
Bispebjerg Bk. BK Fix Lersøparken
0 - 0
595445
12-09 2020
Kl. 12:00
Bk. Viktoria FK Prespa Kunst, Fælledparken
3 - 2
595449
12-09 2020
Kl. 12:00
Rødovre Fr.holm Sydhavnen Rødovre Stadion
1 - 1
595446
12-09 2020
Kl. 14:00
Bk. Hellas Østerbro IF Engdraget
4 - 0
595443
12-09 2020
Kl. 14:00
CSC Bispebjerg Bk. Kløvermarken
3 - 0
595448
12-09 2020
Kl. 14:00
BK Fix IF Føroyar Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
2 - 1
595444
12-09 2020
Kl. 14:00
Sundby Bk. Jægersborg Bk. Sundby/Kløvermarken
3 - 0
595447
13-09 2020
Kl. 10:00
CBS Sport ØKF Frederiksberg IP, kunst
6 - 3
595451
fr
18-09 2020
Kl. 17:45
Jægersborg Bk. Bk. Viktoria Jægersborg
4 - 0
595450
fr
18-09 2020
Kl. 20:00
FK Prespa Fr.holm Sydhavnen Kunst, Ryparken
0 - 0
595452
19-09 2020
Kl. 14:00
Bispebjerg Bk. Sundby Bk. Lersøparken
4 - 1
595453
19-09 2020
Kl. 14:00
IF Føroyar CSC Kunstbane 2, Kløvermarken
1 - 3
595454
19-09 2020
Kl. 14:00
ØKF BK Fix Kløvermarken
1 - 4
595456
19-09 2020
Kl. 14:00
Bk. Hellas Rødovre Engdraget
3 - 4
595455
19-09 2020
Kl. 14:00
Østerbro IF CBS Sport Kunst, Fælledparken
2 - 4
595459
26-09 2020
Kl. 12:00
Bk. Viktoria Bispebjerg Bk. Kunst, Fælledparken
0 - 1
595463
26-09 2020
Kl. 12:00
Rødovre FK Prespa Rødovre Stadion
2 - 2
595457
26-09 2020
Kl. 14:00
CSC ØKF Kunstbane 1, Kløvermarken
2 - 1
595458
26-09 2020
Kl. 14:00
Sundby Bk. IF Føroyar Kunst, Sundby/Kløvermarken
1 - 1
595460
26-09 2020
Kl. 14:00
Fr.holm Sydhavnen Jægersborg Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 1
595462
26-09 2020
Kl. 14:00
BK Fix Østerbro IF Kunst, Grøndal Centret
3 - 1
595461
27-09 2020
Kl. 10:00
CBS Sport Bk. Hellas Frederiksberg IP, kunst
3 - 3
595468
03-10 2020
Kl. 12:00
Østerbro IF CSC Kunst, Fælledparken
1 - 2
595464
03-10 2020
Kl. 12:00
Jægersborg Bk. FK Prespa Jægersborg
4 - 0
595467
03-10 2020
Kl. 14:00
ØKF Sundby Bk. Kløvermarken
2 - 2
595466
03-10 2020
Kl. 14:00
IF Føroyar Bk. Viktoria Kunstbane 2, Kløvermarken
3 - 1
595469
03-10 2020
Kl. 14:00
Bk. Hellas BK Fix Engdraget
0 - 3
595465
03-10 2020
Kl. 14:00
Bispebjerg Bk. Fr.holm Sydhavnen Lersøparken
5 - 3
595470
04-10 2020
Kl. 10:00
CBS Sport Rødovre Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 2
595475 fr
09-10 2020
Kl. 20:00
FK Prespa Bispebjerg Bk. Kunst, Ryparken
1 - 2
595477
10-10 2020
Kl. 12:00
Rødovre Jægersborg Bk. Rødovre Stadion
2 - 2
595473
10-10 2020
Kl. 12:00
Bk. Viktoria ØKF Kunst, Fælledparken
2 - 1
595471
10-10 2020
Kl. 14:00
CSC Bk. Hellas Kløvermarken
3 - 2
595476
10-10 2020
Kl. 14:00
BK Fix CBS Sport Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
1 - 0
595472
10-10 2020
Kl. 14:00
Sundby Bk. Østerbro IF Sundby/Kløvermarken
5 - 4
595494
17-10 2020
Kl. 14:00
BK Fix Rødovre Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
2 - 2
595478
17-10 2020
Kl. 14:00
Bispebjerg Bk. Jægersborg Bk. Kunst, Ryparken
3 - 0
595480
17-10 2020
Kl. 14:00
ØKF Fr.holm Sydhavnen Kløvermarken
0 - 1
595479
17-10 2020
Kl. 14:00
IF Føroyar FK Prespa Kunstbane 2, Kløvermarken
4 - 2
595491
17-10 2020
Kl. 14:00
Østerbro IF Bk. Viktoria Kunst, Fælledparken
0 - 1
595493
18-10 2020
Kl. 10:00
CBS Sport CSC Frederiksberg IP, kunst
2 - 1
595500
24-10 2020
Kl. 11:00
Jægersborg Bk. IF Føroyar Gentofte Sportspark Opv. kunst
3 - 5
595497
24-10 2020
Kl. 14:00
Bk. Viktoria Bk. Hellas Kunst, Fælledparken
2 - 1
595496
24-10 2020
Kl. 14:00
Sundby Bk. CBS Sport Sundby/Kløvermarken
3 - 0
595498
24-10 2020
Kl. 14:00
Fr.holm Sydhavnen Østerbro IF Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 0
595501
24-10 2020
Kl. 16:00
Bispebjerg Bk. Rødovre Kunst, Ryparken
1 - 4
595426
to
01-04 2021
Kl. 12:00
Bispebjerg Bk. Bk. Hellas Kunst, Ryparken
4 - 3
595499
ma
05-04 2021
Kl. 12:00
FK Prespa ØKF Kunst, Ryparken
2 - 2
595474
ma
05-04 2021
Kl. 12:00
Fr.holm Sydhavnen IF Føroyar Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 2
595492
ma
05-04 2021
Kl. 12:00
Bk. Hellas Sundby Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 6
595495
ma
05-04 2021
Kl. 14:00
CSC BK Fix Kunstbane 2, Kløvermarken
3 - 0
595508
10-04 2021
Kl. 12:00
Rødovre CSC Rødovre Stadion
1 - 1
595505
10-04 2021
Kl. 12:00
Bk. Hellas Fr.holm Sydhavnen Engdraget
2 - 3
595502
10-04 2021
Kl. 14:00
IF Føroyar Bispebjerg Bk. Kunstbane 2, Kløvermarken
0 - 2
595507
10-04 2021
Kl. 14:00
BK Fix Sundby Bk. Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
0 - 3
595506
11-04 2021
Kl. 10:00
CBS Sport Bk. Viktoria Frederiksberg IP, kunst
3 - 6
595504
ti
13-04 2021
Kl. 19:30
Østerbro IF FK Prespa Kunst, Ryparken
1 - 0
595503 on
14-04 2021
Kl. 18:00
ØKF Jægersborg Bk. Kløvermarken
1 - 1
595569
fr
16-04 2021
Kl. 20:00
FK Prespa CSC Kunst, Ryparken
0 - 5
595570
17-04 2021
Kl. 13:00
Jægersborg Bk. BK Fix Gentofte Sportspark - kunst 1
595530
17-04 2021
Kl. 14:00
Bk. Viktoria Rødovre Kunst, Fælledparken
595571
17-04 2021
Kl. 14:00
Bispebjerg Bk. CBS Sport Lersøparken
595572
17-04 2021
Kl. 14:00
IF Føroyar Bk. Hellas Kunstbane 2, Kløvermarken
595573
17-04 2021
Kl. 14:00
ØKF Østerbro IF Kunstbane 1, Kløvermarken
595568
17-04 2021
Kl. 14:00
Fr.holm Sydhavnen Sundby Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
595517 ti
20-04 2021
Kl. 18:00
Bk. Viktoria CSC Kunst, Fælledparken
595576 fr
23-04 2021
Kl. 18:00
Bk. Viktoria Fr.holm Sydhavnen Kunst, Fælledparken
595577
24-04 2021
Kl. 12:00
Bk. Hellas ØKF Engdraget
595580
24-04 2021
Kl. 12:00
Rødovre Østerbro IF Rødovre Stadion
595574
24-04 2021
Kl. 14:00
CSC Jægersborg Bk. Kløvermarken
595579
24-04 2021
Kl. 14:00
BK Fix Bispebjerg Bk. Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
595575
24-04 2021
Kl. 14:00
Sundby Bk. FK Prespa Sundby/Kløvermarken
595578
25-04 2021
Kl. 10:00
CBS Sport IF Føroyar Frederiksberg IP, kunst
595583 fr
30-04 2021
Kl. 19:30
Jægersborg Bk. Sundby Bk. Jægersborg
595582 fr
30-04 2021
Kl. 20:00
FK Prespa Bk. Viktoria Kunst, Ryparken
595585
01-05 2021
Kl. 14:00
IF Føroyar BK Fix Kunstbane 2, Kløvermarken
595584
01-05 2021
Kl. 14:00
Bispebjerg Bk. CSC Lersøparken
595586
01-05 2021
Kl. 14:00
ØKF CBS Sport Kløvermarken
595581
01-05 2021
Kl. 14:00
Fr.holm Sydhavnen Rødovre Kunst, Valby IP, tribunen
595587
01-05 2021
Kl. 16:00
Østerbro IF Bk. Hellas Kunst, Fælledparken
595590
08-05 2021
Kl. 14:00
Bk. Viktoria Jægersborg Bk. Kunst, Fælledparken
595594
08-05 2021
Kl. 14:00
Rødovre Bk. Hellas Rødovre Stadion
595588
08-05 2021
Kl. 14:00
CSC IF Føroyar Kløvermarken
595589
08-05 2021
Kl. 14:00
Sundby Bk. Bispebjerg Bk. Sundby/Kløvermarken
595593
08-05 2021
Kl. 14:00
BK Fix ØKF Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
595591
08-05 2021
Kl. 14:00
Fr.holm Sydhavnen FK Prespa Kunst, Valby IP, tribunen
595592
09-05 2021
Kl. 10:00
CBS Sport Østerbro IF Frederiksberg IP, kunst
595523 ti
11-05 2021
Kl. 17:30
CSC Fr.holm Sydhavnen Kløvermarken
595528 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
BK Fix FK Prespa Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
595526 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Bk. Hellas Bispebjerg Bk. Engdraget
595529 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Rødovre ØKF Rødovre Stadion Kunst
595525 ti
11-05 2021
Kl. 20:00
Østerbro IF IF Føroyar Kunst, Fælledparken
595524 on
12-05 2021
Kl. 19:00
Sundby Bk. Bk. Viktoria Kunst, Sundby/Kløvermarken
595527 on
12-05 2021
Kl. 19:30
CBS Sport Jægersborg Bk. Frederiksberg IP, kunst
595596 fr
14-05 2021
Kl. 18:30
Jægersborg Bk. Fr.holm Sydhavnen Jægersborg
595595 fr
14-05 2021
Kl. 20:00
FK Prespa Rødovre Kunst, Ryparken
595609
15-05 2021
Kl. 12:00
ØKF CSC Kløvermarken
595610
15-05 2021
Kl. 12:00
Østerbro IF BK Fix Kunst, Fælledparken
595611
15-05 2021
Kl. 12:00
Bk. Hellas CBS Sport Engdraget
595597
15-05 2021
Kl. 14:00
Bispebjerg Bk. Bk. Viktoria Lersøparken
595608
15-05 2021
Kl. 14:00
IF Føroyar Sundby Bk. Kunstbane 2, Kløvermarken
595616 fr
21-05 2021
Kl. 20:00
FK Prespa Jægersborg Bk. Kunst, Ryparken
595618
22-05 2021
Kl. 12:00
Rødovre CBS Sport Rødovre Stadion
595614
22-05 2021
Kl. 14:00
Bk. Viktoria IF Føroyar Kunst, Fælledparken
595612
22-05 2021
Kl. 14:00
CSC Østerbro IF Kløvermarken
595617
22-05 2021
Kl. 14:00
BK Fix Bk. Hellas Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
595613
22-05 2021
Kl. 14:00
Sundby Bk. ØKF Sundby/Kløvermarken
595615
22-05 2021
Kl. 14:00
Fr.holm Sydhavnen Bispebjerg Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
595622
29-05 2021
Kl. 10:00
ØKF Bk. Viktoria Kløvermarken
595624
29-05 2021
Kl. 12:00
Bk. Hellas CSC Engdraget
595623
29-05 2021
Kl. 14:00
Østerbro IF Sundby Bk. Kunst, Fælledparken
595619
29-05 2021
Kl. 14:00
Jægersborg Bk. Rødovre Jægersborg
595621
29-05 2021
Kl. 14:00
IF Føroyar Fr.holm Sydhavnen Kunstbane 2, Kløvermarken
595620
29-05 2021
Kl. 14:00
Bispebjerg Bk. FK Prespa Lersøparken
595625
30-05 2021
Kl. 10:00
CBS Sport BK Fix Frederiksberg IP, kunst
595645 fr
04-06 2021
Kl. 18:30
Jægersborg Bk. Bispebjerg Bk. Jægersborg
595644 fr
04-06 2021
Kl. 20:00
FK Prespa IF Føroyar Kunst, Ryparken
595646
05-06 2021
Kl. 12:00
Rødovre BK Fix Intet anvendes
595642
05-06 2021
Kl. 12:00
Bk. Viktoria Østerbro IF Kunst, Fælledparken
595626
05-06 2021
Kl. 14:00
CSC CBS Sport Kløvermarken
595643
05-06 2021
Kl. 14:00
Fr.holm Sydhavnen ØKF Kunst, Valby IP, tribunen
595627
05-06 2021
Kl. 14:00
Sundby Bk. Bk. Hellas Sundby/Kløvermarken
595650
12-06 2021
Kl. 12:00
Bk. Hellas Bk. Viktoria Engdraget
595653
12-06 2021
Kl. 12:00
Rødovre Bispebjerg Bk. Rødovre Stadion
595649
12-06 2021
Kl. 14:00
Østerbro IF Fr.holm Sydhavnen Kunst, Fælledparken
595648
12-06 2021
Kl. 14:00
ØKF FK Prespa Kløvermarken
595647
12-06 2021
Kl. 14:00
IF Føroyar Jægersborg Bk. Kunstbane 2, Kløvermarken
595652
12-06 2021
Kl. 14:00
BK Fix CSC Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
595651
13-06 2021
Kl. 10:00
CBS Sport Sundby Bk. Frederiksberg IP, kunst
595657
19-06 2021
Kl. 14:00
Fr.holm Sydhavnen Bk. Hellas Kunst, Valby IP, tribunen
595658
19-06 2021
Kl. 14:00
FK Prespa Østerbro IF Kunst, Ryparken
595655
19-06 2021
Kl. 14:00
Sundby Bk. BK Fix Sundby/Kløvermarken
595660
19-06 2021
Kl. 14:00
Bispebjerg Bk. IF Føroyar Lersøparken
595659
19-06 2021
Kl. 14:00
Jægersborg Bk. ØKF Jægersborg
595654
19-06 2021
Kl. 14:00
CSC Rødovre Kløvermarken
595656
19-06 2021
Kl. 14:00
Bk. Viktoria CBS Sport Kunst, Fælledparken
595522 ti
22-06 2021
Kl. 18:00
IF Føroyar ØKF Kløvermarken
595521 ti
22-06 2021
Kl. 19:00
Bispebjerg Bk. Østerbro IF Lersøparken
595516 on
23-06 2021
Kl. 19:00
Sundby Bk. Rødovre Kunst, Sundby/Kløvermarken
595520 on
23-06 2021
Kl. 19:00
Jægersborg Bk. Bk. Hellas Jægersborg
595518 to
24-06 2021
Kl. 18:00
Fr.holm Sydhavnen BK Fix Kunst, Valby IP, tribunen
595519 to
24-06 2021
Kl. 18:30
FK Prespa CBS Sport Kunst, Ryparken
595515
26-06 2021
Kl. 12:00
Rødovre IF Føroyar Rødovre Stadion Kunst
595513
26-06 2021
Kl. 12:00
CBS Sport Fr.holm Sydhavnen Kunst, Jens Jessens Vej
595510
26-06 2021
Kl. 12:00
ØKF Bispebjerg Bk. Kløvermarken
595509
26-06 2021
Kl. 12:00
CSC Sundby Bk. Kløvermarken
595511
26-06 2021
Kl. 12:00
Østerbro IF Jægersborg Bk. Kunst, Fælledparken
595512
26-06 2021
Kl. 12:00
Bk. Hellas FK Prespa Engdraget
595514
26-06 2021
Kl. 12:00
BK Fix Bk. Viktoria Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Information om turneringsprogram forår 2021

Oprykning: De to bedste oprykningsberettigede hold rykker op. 
3. bedste oprykningsberettigede hold rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1 pulje 3 til Københavnsserien 2021/22.

Nedrykning: Antal hold, der rykker ned svarer til antallet af DBU København 1. hold, der rykker ud af Københavnsserien.
Dog rykker nr. 14 altid ned.
 

Log ind