MENU

KS, Kvinder Efterår (2020) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
703715
15-08 2020
Kl. 10:00
Fremad Amager Sundby 2 Sundby Idrætspark
1 - 0
703711
16-08 2020
Kl. 10:00
PI Fodbold Fix Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 0
703712
16-08 2020
Kl. 10:00
Oversidder Oversidder
703710
on
19-08 2020
Kl. 18:00
ØKF Hvidovre IF Kløvermarken
3 - 0
703717 to
20-08 2020
Kl. 18:00
Fix Oversidder Gadelandet
703716
22-08 2020
Kl. 16:00
Sundby 2 Bk. Bornholm Kunst, Sundby/Kløvermarken
2 - 0
703720
ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Hvidovre IF Fremad Amager Avedøre Stadion Kunstgræs
1 - 6
703721 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Oversidder ØKF
703719 on
26-08 2020
Kl. 19:30
Skjold KFUM Kunst, Fælledparken
1 - 2
703727
29-08 2020
Kl. 14:00
Fremad Amager Oversidder Sundby Idrætspark
703726
29-08 2020
Kl. 15:30
Bk. Bornholm Hvidovre IF Hasle Stadion
UHT

Udehold taberdømt

703725
29-08 2020
Kl. 16:00
KFUM Sundby 2 Emdrupparken
1 - 4
703722
30-08 2020
Kl. 10:00
PI Fodbold Skjold Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 0
703723
30-08 2020
Kl. 10:00
Oversidder ØKF
703724
ma
31-08 2020
Kl. 18:30
Fix Heimdal 2 Gadelandet
4 - 1
703729
05-09 2020
Kl. 10:00
ØKF Fremad Amager Kløvermarken
1 - 3
703733
06-09 2020
Oversidder Bk. Bornholm
703728
06-09 2020
Kl. 12:00
Sundby 2 PI Fodbold Kunst, Sundby/Kløvermarken
1 - 1
703730
06-09 2020
Kl. 12:00
Heimdal 2 Oversidder Fælledparken
703731
06-09 2020
Kl. 14:00
Skjold Fix Kunst, Fælledparken
0 - 1
703732
06-09 2020
Kl. 14:00
Hvidovre IF KFUM Hvidovre IF's baner
0 - 4
703718
on
09-09 2020
Kl. 18:00
Heimdal 2 PI Fodbold Fælledparken
1 - 1
703736
to
10-09 2020
Kl. 18:15
Fix Sundby 2 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
2 - 2
703739
12-09 2020
Kl. 13:00
Bk. Bornholm ØKF Bornholms Brand Stadion(Kunsten)
3 - 2
703737
12-09 2020
Kl. 16:00
KFUM Oversidder Emdrupparken
703735
13-09 2020
Kl. 10:00
Oversidder Fremad Amager
703738
13-09 2020
Kl. 14:00
Heimdal 2 Skjold Kunst, Fælledparken
0 - 4
703734 ti
15-09 2020
Kl. 18:30
Hvidovre IF PI Fodbold Avedøre Stadion Kunstgræs
2 - 1
703741 on
16-09 2020
Kl. 17:45
ØKF KFUM Kløvermarken
2 - 1
703745
20-09 2020
Oversidder PI Fodbold
703742
20-09 2020
Kl. 14:00
Skjold Oversidder Kunst, Fælledparken
703748 to
24-09 2020
Kl. 18:30
Fix Oversidder Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
703747
26-09 2020
Kl. 16:00
Oversidder Bk. Bornholm
703751
27-09 2020
Kl. 10:00
Skjold Sundby 2 Kunst, Fælledparken
0 - 3
703750
27-09 2020
Kl. 14:00
Heimdal 2 Hvidovre IF Kunst, Fælledparken
1 - 4
703753 on
30-09 2020
Kl. 20:15
ØKF Fix Kunstbane 2, Kløvermarken
2 - 1
703761
03-10 2020
Kl. 10:00
Fremad Amager PI Fodbold Sundby Idrætspark
4 - 0
703760
03-10 2020
Kl. 15:30
Bk. Bornholm KFUM Hasle Stadion
1 - 0
703763
04-10 2020
Oversidder Heimdal 2
703752
04-10 2020
Kl. 12:00
Sundby 2 Oversidder Kunst, Sundby/Kløvermarken
703762
04-10 2020
Kl. 14:00
Hvidovre IF Skjold Hvidovre IF's baner
1 - 5
703740
ma
05-10 2020
Kl. 20:00
Sundby 2 Heimdal 2 Kunst, Sundby/Kløvermarken
9 - 3
703778
to
08-10 2020
Kl. 20:00
Fix Fremad Amager Kunst, Tingbjerg IP
2 - 4
703765
10-10 2020
Kl. 16:00
PI Fodbold Bk. Bornholm Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 0
703780
10-10 2020
Kl. 22:00
Skjold Oversidder Fælledparken
703777
11-10 2020
Kl. 10:00
Oversidder KFUM
703779
11-10 2020
Kl. 12:00
Heimdal 2 ØKF Fælledparken
2 - 1
703749
11-10 2020
Kl. 12:00
KFUM Fremad Amager Emdrupparken
1 - 5
703764
11-10 2020
Kl. 12:00
Sundby 2 Hvidovre IF Kunst, Sundby/Kløvermarken
UHT

Udehold taberdømt

703744
17-10 2020
Kl. 14:00
Hvidovre IF Fix Hvidovre IF's baner
0 - 6
703714
17-10 2020
Kl. 15:30
Bk. Bornholm Skjold Hasle Stadion
3 - 1
703746
18-10 2020
Kl. 16:00
PI Fodbold ØKF Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 2
703781 on
21-10 2020
Kl. 20:15
ØKF Skjold Kunstbane 2, Kløvermarken
2 - 1
703792
24-10 2020
Oversidder Sundby 2
703791
24-10 2020
Kl. 10:00
Fremad Amager Heimdal 2 Sundby Idrætspark
2 - 1
703790
24-10 2020
Kl. 15:30
Bk. Bornholm Fix Hasle Stadion
0 - 1
703782
25-10 2020
Kl. 10:00
Oversidder Hvidovre IF
703789
25-10 2020
Kl. 12:00
KFUM PI Fodbold Emdrupparken
0 - 1
703713 on
25-11 2020
Kl. 18:00
Heimdal 2 KFUM Kunst, Fælledparken
703795
28-11 2020
Kl. 12:00
Fix KFUM Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
703796
28-11 2020
Kl. 16:00
Heimdal 2 Bk. Bornholm Kunst, Fælledparken
703797
28-11 2020
Kl. 16:00
Skjold Fremad Amager Kunst, Ryparken
703799
28-11 2020
Kl. 16:00
Hvidovre IF Oversidder Hvidovre IF's baner
703793
28-11 2020
Kl. 16:00
Sundby 2 ØKF Kunst, Sundby/Kløvermarken
703794
28-11 2020
Kl. 16:00
PI Fodbold Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
703743
05-12 2020
Kl. 16:00
Fremad Amager Bk. Bornholm Sundby Idrætspark
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

SLUTSTILLINGER FOR HALVÅRSTURNERINGER EFTERÅR 2020

Sådan afvikles de udsatte turneringskampe


Info om tur til Bornholm
:
https://www.dbubornholm.dk/turneringer/infomation-omkring-rejser-til-og-fra-bornholm/

Oprykning: De to bedste oprykningsberettigede hold rykker op i Kvindeserie Øst.
Nedrykning: nr. 11

Nedrykningen forøges med et hold for hvert DBU København-hold, der rykker ned fra Kvindesserie Øst. 


Log ind